• شماره تماس: 09122252499
  • ایمیل ما: info[a]machoob.com
  • اعزام کارشناس رایگان: 09122459536 کیانی

کابینت کلاسیک

  • Home
  • /
  • کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک چیست ؟

این دسته از کابینت را با عنوان سبک سنتی هم می‌شناسند و در طراحی آن سعی بر این است که از متریال , طرح ها و حکاکی هایی استفاده شود که یاد آور حس ناب و کلاسیک چوب باشد . کابینت کلاسیک به سه دسته کابینت‌ ممبران، کابینت‌ تمام چوب و کابینت‌ روکش چوب تقسیم‌بندی می‌شود.

کابینت کلاسیک - کابینت ممبران

کابینت ممبران

کابینت کلاسیک ممبران نوع مصنوعی کابینت کلاسیک چوبی می باشد که با هزینه ای بسیار پایین تر نسبت به کابینت تمام چوب در بازار عرضه می گردند در واقع وجود این نوع کابینت ها برای قشر متوسط جامعه تولید و عرضه شده است که توان خرید کابینت های لوکس را نیز داشته باشند. کابینت ممبران یا کابینت پرس وکیوم یکی از محبوب ترین کابینت های امروز بازار ایران است، که به مرور آشنایی با آن بیشتر می شود، ولی هنوز مخاطبان زیادی با این نوع کابینت آشپزخانه آشنایی ندارد. به همین دلیل سعی شده به طور خلاصه نکات اصلی ای را که هر شخصی لازم است در مورد خرید کابینت ممبران بداند، در ادامه ارائه می شود. کابینت ممبران در اصل نام متریال و یا به اصطلاح چوبی است که درب ها و نمای ظاهری کابینت آشپزخانه از آن ساخته شده است. ممبران همان ام دی اف است که با ماشین های سی ان سی بر روی آن طرح های مختلفی تراشیده می شود و بعد یک روکش از نوع پی وی سی ضد آب روی آن می نشیند و به اصلاح ممبران می شوند. به همین دلیل به آن کابینت ممبران یا کابینت وکیوم گفته می شود. کابینت های ممبران و در واقع متریال ممبران , برای ساخت کابینت های سبک کلاسیک و بیشتر نئوکلاسیک (کلاسیک مدرن) استفاده می شود، با این تفاوت که به جای استفاده از چوب طبیعی از چوب صنعتی و نوعی روکش طرح چوب استفاده میشود. از طرفی دیگران معمولا در کابینت های ممبران، جزئیات و نقش های تزئینی به نسبت کابینت های کلاسیک های چوبی کمتر در نظر گرفته میشود. درب های کابینت ممبران میتوانند طرح های مختلفی چه از نظر نوع قاب های دور دربها و چه از نظر طرح و نقش و بافت خود روکش درب داشته باشند، این خصیصه در مورد تاج بالای کابینت، ستون، سر ستون وغیره که از جنس ممبران هست نیز امکان پذیر است. پس مهترین ویژگی کابینت ممبران این است که دست مشتری کاملا باز است و او می تواند رنگ و طرح و بافت نما و درب، ستون، سر ستون و تاج کابینت را انتخاب و سپس دقیقا همان ها برای مشتری تولید شود. الگوی تولید ممبران در دنیا بیشتر برای پاسخگویی به تولید کابینت سبک نئوکلاسیک (کلاسیک مدرن) تولید شده است و البته در ایران به دلیل تمایل به کابینت کلاسیک، ممبران در تولید این نوع هم سبک استفاده می شود.

کابینت ممبران قیمت کابینت ممبران
کابینت کلاسیک

کابینت انزو

کابینت انزو نوعی از کابینت های روکش پرس وکیوم می باشد . این نوع کابینت از ورق MDF تهیه می شود که قطر آن ۲۵ میلیمتر می باشد و ۴ طرف درب ها توسط دستگاه CNC یک ابزار تک پله شیب دار خورده و قطر لبه ها را تا ۸ میلی متر کمتر می کند. سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش مورد نظر روی آن ها پرس می گردد. قطر روکش کابینت انزو نسبت به سایر روکش های پرس وکیوم بیشتر است. همچنین در بسیاری از موارد دیده می شود که به جای روکش پرس وکیوم ,  از رنگ پولیشی استفاده می شود هزینه کار در حالتی که کابینت انزو رنگ پولشی بخورد تا متری ۳۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

کابینت نزو قیمت کابینت انزو
کابینت کلاسیک - کابینت طرح چوب

کابینت روکش چوب

درب‌های روکش چوب ، ورق‌هایی از جنس ام دی اف هستند که یک لایه روکش چوب طبیعی روی سطح آن چسبانده‌اند. بر سطح این درب‌ها گره‌ها و بافت‌های طبیعی چوب مشاهده می‌گردد، اما مانند درب‌های تمام چوب نمی‌شود روی آنها حکاکی یا سی ان سی نمود.

کابینت روکش چوب قیمت کابینت روکش چوب
کابینت کلاسیک - کابینت طرح چوب

کابینت تمام چوب

درب‌های تمام چوب برای علاقه‌مندان به چوب , سبک کلاسیک و سبک سنتی بهترین گزینه است. برای تهیه این درب‌ها از چوب طبیعی استفاده می‌نمایند و سپس آنها را رنگ می‌نمایند.

کابینت تمام چوب قیمت کابینت تمام چوب
کابینت کلاسیک - کابینت تمام چوب

نمونه پروژه های کابینت کلاسیک

فرم مشاوره و سفارش رایگان

لطفا موارد مورد نظر خود را جهت سفارش انتخاب کنید

کابینتبازسازی منزلبازسازی اداریبازسازی ویلاکمد دیواریکابینت روکش چرمکاغذ دیواریلمینت و پارکتسرویس خوابدرب پرس وکیوم و ممبرانسایر موارد