اکسسوری کابینت چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهاکسسوری کابینت چیست؟

اکسسوری کابینت چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهاکسسوری کابینت چیست؟

در این مقاله سعی داریم تا به سوال اکسسوری کابینت چیست؟ پاسخ دهیم. در هر خانه ایرانی، آشپزخانه جایگاه ویژه ای دارد. به عبارت دیگر، هر خانواده به نحوه چیدمان وسایل آشپزخانه و همچنین حفظ نظافت آن اهمیت شایانی می دهد.

به همین منظور می توان از اکسسوری برای کابینت آشپزخانه، جهت قرار دادن تمام لوازم و وسایل به صورت مرتب و منظم استفاده کرد. در حالت کلی، منظور از کلمه اکسسوری، همان فرعی و یا متفرقه است. به عبارت دیگر، کابینت هایی که از اکسسوری استفاده می کنند، نظم بیشتری داشته و در نتیجه دیگر وسایل به صورت بی نظم و در هم رفته کنار یکدیگر جای نخواهند گرفت. در ادامه این مطلب شما را با انواع اکسسوری های کابینت آشنا خواهیم کرد، پس تا پایان این مطلب با ماچوب همراه باشید.

اکسسوری کابینت چیست؟

انواع اکسسوری کابینت چیست؟

انواع اکسسوری کابینت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که اکسسوری هایی که برای مرتب نگه داشتن وسایل و لوازم آشپزخانه مورد استفاده قرار خواهند گرفت، انواع مختلفی دارند. اکسسوری ها در انواع و طرح های مختلف به افراد کمک می کنند تا بتوانند با نظم بیشتر، وسایل متعددی را در درون کابینت قرار دهند. انواع اکسسوری های کابینت به شرح زیر است:

  1. کابینت کنج
  2. سوپر یخچالی
  3. ریلی
  4. آبچکان

همچنین در کنار طبقه بندی کردن وسایل و لوازم، امکان دسترسی راحت تر افراد به این موارد را نیز فراهم خواهند کرد. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که اکسسوری کابینت با انواع یراق آلات کابینت متفاوت خواهد بود. در ادامه شما را با چند مدل اکسسوری کابینت آشنا خواهیم کرد.

انواع اکسسوری کابینت چیست؟

نوع اول: اکسسوری کابینت کنج

برخی از آشپزخانه ها دارای حالت ال مانند هستند. این آشپزخانه ها دارای کابینت هایی با عمق زیاد و وسایل بسیار مهم هستند. وجود این کابینت ها در گوشه یا همان کنج دسترسی افراد به لوازم و سایل را مختل کرده و فضای کمتری را در اختیار افراد قرار خواهد داد. به منظور استفاده بهتر از وسایل داخل کابینت کنج می توان از اکسسوری های ریلی استفاده کرد.

اکسسوری ریلی با حرکت دورانی به سمت بیرون امکان دسترسی به قابلمه ها و سایر ظروف را تسهیل خواهد کرد. از این اکسسوری در تمامی انواع کابینت ها حتی کابینت آشپزخانه ممبران می توان استفاده کرد. به اکسسوری ریلی، چرخشی و یا لوبیایی نیز گفته می شود.

اکسسوری کابینت کنج

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

نوع دوم: اکسسوری سوپر یخچالی

یکی دیگر از اکسسوری های پر کاربرد جهت تقسیم بندی وسایل و لوازم داخل یخچال، اکسسوری سوپر یخچالی می باشد. این نوع اکسسوری قادر است تا فضای موجود داخل کابینت های بزرگ را همانند فضای یخچال طبقه بندی و قفسه بندی کرده و حداکثر استفاده از فضا را داشته باشد. قفسه های یخچالی داخل کابینت به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول روی درب داخلی کابینت و دسته دوم در داخل کابینت قرار خواهند گرفت. به عبارت دیگر، زمانی که درب کابینت باز می شود، قفسه های داخل به سمت جلو آمده و کاملا قابل دسترسی خواهند بود.

این نوع اکسسوری با یراق آلات کابینت نظیر انواع دستگیره کابینت متفاوت می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که اکسسوری های سوپر مارکتی به دو دسته ایستاده و زمینی تقسیم می شوند که اکسسوری های یخچالی در دسته بندی ایستاده قرار دارند. درست است که این مدل اکسسوری فضای زیادی را به خود اشغال می کند؛ اما وسایل را با نظم بیشتری در کنار هم جای می دهد.

اکسسوری سوپر یخچالی چیست؟
اکسسوری سوپر یخچالی برای کابینت

تماس با گروه مهندسی ماچوب

نوع سوم: اکسسوری ریلی

یکی از وسایل جدانشدنی برای فضای آشپزخانه که بسیار هم کاربردی می باشد، سطل زباله خواهد بود. پیش تر، تمامی افراد به دنبال در نظر گرفتن فضایی جداگانه برای سطح زباله بودند، به همین منظور آن را در کنار یا گوشه آشپزخانه قرار می دادند.

امروزه دیگر نیازی به نگرانی برای قرار دادن سطل زباله نخواهد بود. امروزه در آشپزخانه های مدرن و در تمامی انواع کابینت ها حتی کابینت های گلاس نیز، سطل آشغال به صورت ریلی و معمولا در زیر سینک قرار داده می شود. همچنین این مدل سطل ها دارای دو قسمت جداگانه برای تفکیک زباله نیز می باشند. در کنار سطح زباله، برخی دیگر از انواع سطل ها برای جای دادن انواع حبوبات مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در کنار جای دادن انواع حبوبات، می توان برای سیب زمینی، پیاز و غیره نیز از این سبدها استفاده کرد.

اکسسوری ریلی چیست؟
اکسسوری ریلی برای کابینت

نوع چهارم: اکسسوری آبچکان

یکی از مهم ترین اکسسوری های موجود در آشپزخانه، اکسسوری آبچکان است. ظرف شویی برای نظافت بیشتر ظروف تعبیه شده است. پس از شستن ظروف، نیاز به اکسسوری برای از بین بردن آب ظروف و همچنین کمک به چیدمان منظم آن ها می باشد. بنابراین استفاده از اکسسوری برای قسمت ظرف شویی توصیه می شود.

سبد های آب چکان از جمله اکسسوری های آبچکان مخصوص آشپزخانه بوده که برای انواع کابینت ها مخصوصا کابینت سفید مورد استفاده قرار می گیرد. متریال به کار برده شده در ساخت این نوع اکسسوری از دو دسته استیل و آهنی بوده که نوع استیل آن مقاوم تر بوده و بهتر می باشد. البته برای انواع آهنی آن از رنگ های ضد زنگ استفاده می شود که در گذر زمان ریخته و به آبچکان آسیب می رساند.

اکسسوری آبچکان چیست؟
اکسسوری آبچکان

نتیجه گیری از مطالعه مطلب اکسسوری کابینت چیست؟

در این قسمت قصد داریم تا از مطلب اکسسوری کابینت چیست؟ نتیجه گیری کنیم. در این مطلب ابتدا به بررسی مفهوم اکسسوری در آشپزخانه پرداختیم. به عبارت دیگر، عنوان کردیم که اکسسوری ها با هدف منظم کردن وسایل و لوازم داخل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب نیز به معرفی چند مدل از مهم ترین و پر کاربردترین اکسسوری های مناسب برای آشپزخانه پرداختیم. استفاده از اکسسوری در قسمت کابینت آشپزخانه، نیازمند مشاوره با طراحان داخلی و متخصصان در این زمینه می باشد. ماچوب ارائه دهنده انواع اکسسوری های آشپزخانه آماده مشاوره به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول مشتریان در مورد اکسسوری کابینت

دلیل استفاده از اکسسوری ها در کابینت چیست؟1401/10/10 8:01:34

دلیل استفاده از اکسسوری ها در کابینت، وجود نظم بیشتر در آشپزخانه است. همچنین باعث می شود تا فضای بیشتری را برای جای دادن وسایل خود در آشپزخانه داشته باشید. برای هر سبک کابینت، اکسسوری مخصوص به خودش به کار می رود. در هنگام طراحی کابینت کارشناسان ماچوب با مشور خودتان بهترین اکسسوری را برای کابینت شما انتخاب خواهند کرد.

چه طور بفهمیم اکسسوری مناسب کابینت من چیست؟1401/10/10 8:06:47

در ابتدا باید اکسسوری های کابینت را بشناسید. سپس بر حسب آن و فضایی که در آشپزخانه دارید و همچنین نوع روکش و طرحی که برای کابینت انتخاب می کنید، اکسسوری خود را انتخاب کنید. بنابراین این کار تخصصی است و شما نیاز دارید تا با یک کارشناس در مورد این موضوع صحبت کنید. بنابراین با شماره های ماچوب تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

توسط |1401/11/2 10:24:48دی 10ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا