کابینت نئوکلاسیک1401/11/2 12:01:11

کابینت نئوکلاسیک

خانهکابینت آشپزخانهکابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک

خانهکابینت آشپزخانهکابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک را نئوکلاسیک می نامند. سبک این کابینت به قرن هجدهم و نوزدهم در اروپا و کشور های انگلیس و فرانسه بر می گردد. کابینت نئوکلاسیک در واقع بدنه ای با سبک کلاسیک با ویژگی های کابینت مدرن دارد.

در سبک کلاسیک، از تاج، کتیبه و سایر المان های تزئینی استفاده می شود. اما ظاهر کابینت مدرن بسیار ساده و با کارایی بسیار است. منظور از کارایی، فضای در اختیار گذاشته شده، ارتفاع و تو رفتگی کابینت می باشد.

سبک کلاسیک دارای حکاکی و کنده کاری بسیار کم و محدود و دارای ارتفاع بلند و فضای بسیار بیشتری از کابینت کلاسیک و همانند سبک مدرن است.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

در ادامه این صفحه با انواع متریالی که برای ساخت سبک کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود، آشنا می شویم. همچنین مزایا و معایب و انواع رنگ بندی آن را نیز بررسی می کنیم.

قیمت کابینت

قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، به صفحه زیر مراجعه کنید.

فیلم کابینت نئوکلاسیک

فیلم تهیه شده، شما را با تمامی ویژگی های کابینت نئوکلاسیک آشنا می کند. حتما آن را تماشا کنید.

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

کابینت کلاسیک ممبران طرح چوب با حکاکی و ستون و تاج

کابینت کلاسیک:

سبک کابینت کلاسیک، دارای ظاهری با منبت کاری و انواع حکاکی ها است. این سبک دارای حال و هوای قدیمی و اشرافی است. کابینت کلاسسیک دارای طول و ارتفاع کمتری نسب به کابینت مدرن است. در ساخت آن از چوب های راش، افرا، گردو و بلوط استفاده می شود.

در بعضی از مدل های این سبک از روکش pvc استفاده می شود. طرح های روی این کابینت نیز توسط دستگاه CNC انجام می شود.

کابینت کلاسیک دارای اجزای تاج، ستون، سرستون و ویترین است. قرینگی طرح ها و کنده کاری ها از مهم ترین ویژگی در این سبک از کابینت است. کابینت کلاسیک به دلیل ظاهر شلوغ خود مناسب آشپزخانه با فضای بزرگ است.

کابینت مدرن هایگلاس رنگ مشکی

کابینت مدرن:

سبک مدرن، بر خلاف کلاسیک، دارای ظاهری ساده و به دور از حکاکی و کنده کاری های پر زرق و برق است. سطح این کابینت ها صاف است و به نور را به مقدار زیادی بازتاب می کند.

از خصوصیات این سبک می توان به ارتفاع بلند و جادار بودن آن اشاره کرد. کابینت مدرن دارای تنوعی بسیار زیادی از رنگ بندی است. روکش سطح این کابینت هایگلاس، ام دی اف و لامی گلاس است. در بعضی کابینت ها از روکش چرمی نیز استفاده می شود.

کابینت مدرن همانطور که گفته شد دارای ظاهری ساده می باشد. اجزای تشکیل دهنده آن جزیره، صفحه سنگی کابینت، دستگیره و کاور هود می باشد.

فرق کابینت نئوکلاسیک و ممبران

کابینت ممبران

کابینت ممبران دارای ظاهری شلوغ و پر از منبت کاری است. در واقع این کابینت از سبک های اشرافی الهام گرفته شده است. به دلیل ظاهر شلوغ آن، برای آشپزخانه های بزرگ بسیار مناسب است.

نگهداری و تمیز کردن کابینت های ممبران پر دردسر است. علت آن نیز وجود منبت کاری ها است. در محیط آشپزخانه با توجه انجام اعمالی چون پخت و پز، ذرات چربی و گرد و غبار روی سطح این کابینت می ماند. به دلیل منبت کاری ها و طرح های شلوغ تمیز کردن آن ها دشوار است.

کابینت نئوکلاسیک

اگر علاقه مند به طرح های کلاسیک و سنتی هستید اما محیط آشپزخانه شما کوچک است، سبک نئوکلاسیک گزینه ای خوبی برای شما است. این مدل کابینت ها با الهام از طرح های کلاسیک و در عین حال ساده، فضای کلاسیکی را برای آشپزخانه شما تداعی می کند.

همانطور که گفته شد، این کابینت ها جادار هستند و همانند کابینت های مدرن دارای ارتفاع زیادی هستند.

ویژگی ها و معایب کابینت نئوکلاسیک

قبل از خرید کابینت آشپزخانه، دانستن مزایا و معایب می تواند به شما در شناخت بهتر کابینت کمک کند. این موضوع سبب می شود تا متناسب با فضای آشپزخانه خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایا کابینت نئوکلاسیک

  • دارای طرح های ساده، خطوط منحنی و دایره وار است. جزئیات و طرح های بسیار ظریف و ساده در آن به کار رفته است.
  • در رنگ های مختلف قابل سفارش گیری است. رنگ پرکاربرد آن را می توان طوسی و سفید و یا ترکیبی از هر دو آن ها نام برد.
  • کابینت نئوکلاسیک دارای تقارن و هماهنگی است.
  • کابینت های نئوکلاسیک همانند سبک مدرن، دارای ارتفاع زیاد است.

معایب کابینت نئوکلاسیک

  • کابینت نئوکلاسیک، آسیب پذیری بسیار زیادی در برابر اجسام تیز دارد. بنابراین امان ایجاد خط و خش نیز در سطح آن وجود دارد.
  • مغز کابینت نئوکلاسیک، از mdf ساخته شده است. در صورتی که از رنگ یا روکش مرغوب در کابینت نئوکلاسیک استفاده نشود، ممکن است در برابر رطوبت و حرارت آسیب پذیر باشد.
  • روکش های استفاده شده در کابینت نئوکلاسیک، به نور حساس است و در گذر زمان ممکن است تغییر رنگ دهد. اما با انتخاب مناسب روکش یا رنگ مرغوب این مشکل برطرف خواهد شد.
بررسی مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

با سفارش کابینت نئوکلاسیک به ماچوب، شما می توانید با کیفیت ترین رنگ و یا روکش را تحویل بگیرید. شرکت ماچوب، کابینت نئوکلاسیک را گارانتی می کند.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

گالری عکس کابینت نئوکلاسیک 2021

انواع مدل کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک بر اساس متریال و نوع روکش استفاده شده به 3 دسته تقسیم می شوند.

انواع مدل های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان

بدنه کابینت پلی اورتان از جنس mdf خام است. سطح خارجی کار که ظاهر کار را مشخص می کند، با استفاده از رنگ های پوششی مثل پلی اورتان و پلی استر، رنگ می شود. بر روی درب های کابینت، با استفاده از دستگاه CNC حکاکی و کنده کاری انجام می شود. این مدل کابینت دارای قیمت مقرون به صرفه تری است.

کابینت نئوکلاسیک با سبک کابینت انزو

بدنه کابینت انزو از mdf ساخته شده است. روکش این کابینت با دستگاه پرس وکیوم، پرس می شود. ورق ام دی اف به کار رفته شده، قطر 25 میلی متر دارد که نسبت به کابینت های سبک کلاسیک بیشتر است.

کابینت با سبک انزو اغلب دارای رنگ های براق و روشن است که به بزرگتر نشان داده شدن فضای شما کمک بسیاری می کند.

کابینت نئوکلاسیک با سبک کابینت پست مدرن

در کابینت پست مدرن طراحی سبک قدیمی در آن دیده نمی شود. جنس مغزی آن نیز از mdf با قطر 16 میلی متر است. روکش کابینت پست مدرن، در درجه اول روکش وکیوم و سپس رنگ می باشد.

در انتخاب رنگ بندی برای کابینت پست مدرن، هیچ محدودیتی ندارید و می توانید مطابق با سلیقه خود کابینت را سفارش دهید.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

در انتخاب رنگ کابینت، عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. می توان متراژ آشپزخانه و نورگیر بودن محیط را نام برد. می توان از ام دی اف خام برای بدنه کابینت و رنگ های پوششی استفاده کرد. در این بخش می توانید با بهترین رنگ های کابینت در حال حاضر، آشنا شوید.

کابینت نئوکلاسیک سبز

شما می تواند رنگ سبز را نیز برای کابینت خود سفارش دهید. ترکیب رنگ سبز با رنگ روشن مثل سفید می تواند تاثیر بسزایی در محیط آشپزخانه شما داشته باشد. حتی می توانید رنگ سبز را به صورت ترکیبی با چوب نیز سفارش دهید.

کابینت نئوکلاسیک سبز

کابینت نئوکلاسیک آبی

همانطور که گفته شد می توانید کابینت نئوکلاسیک را در رنگ های تیره نیز انتخاب کنید. در واقع اگر انتخاب شما کابینت نئوکلاسیک با بدنه mdf و پوشش رنگی پلی اورتان باشد، محدودیتی در انتخاب رنگ برای آشپزخانه خود نخواهید داشت.

کابینت نئوکلاسیک آبی

کابینت نئوکلاسیک تیره

کابینت نئوکلاسیک اغلب در رنگ های روشن مثل سفید، طوسی و کرم ساخته می شوند. اما شما می توانید از رنگ های تیره مثل مشکی و آبی پررنگ نیز در کابینت خود استفاده کنید. می توانید صفحه سنگی رویه کابینت را رنگ روشن انتخاب کنید.

کابینت نئوکلاسیک مشکی

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی

رنگ طوسی بعد از سفید، بیشترین طرفدار را دارد. این رنگ فضای آشپزخانه شما را رسمی می کند. حتی می توانید رنگ طوسی و سفید را به صورت ترکیبی کار کنید. کابینت سفید طوسی می تواند با ایجاد هارمونی لازم و هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیون باشد.

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی

کابینت نئوکلاسیک سفید

از رنگ های پر طرفدار کابینت نئوکلاسیک، سفید است. این رنگ فضای کوچک را بزرگتر نشان می دهد. همچنین رنگ سفید به دلیل بازتاب بیشتر نور، فضای تاریک را روشن تر می کند. انتخاب نوع رنگ می تواند بر قیمت کابینت انزو نیز تاثیر گذار باشد. مثلا انتخاب رنگ پلی اورتان و پلی استر در قیمت نهایی کابینت تاثیر می گذارد.

کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک کرم و قهوه ای

رنگ های گرم نیز می تواند فضای دلنشینی را برای شما وجود آورد. رنگ کرم و نسکافه ای می توان تاثیر بسزایی در فضای آشپزخانه شما داشته باشد.

همانطور که گفتیم، کابینت های نئوکلاسیک به صورت چوبی و یا روکش چوب با بدنه mdf نیز ساخته می شوند. استفاده از رنگ قهوه ای و یا روکش چوب برای آشپزخانه، فضای دنجی را به وجود می آورد.

کابینت نئوکلاسیک کرم و قهوه ای

کابینت نئوکلاسیک طوسی روشن

در کل کابینت های نئوکلاسیک بیشتر در رنگ های روشن می باشند. سفید، کرم و یا طوسی از محبوب ترین رنگ ها هستند. همانطور که می دانید رنگ طوسی طیف های متنوعی دارد. ولی برای سبک نئوکلاسیک بیشتر طوسی روشن استفاده می شود. می توانید این رنگ کابینت را با سنگ های روکابینتی مشکی و یا تیره ست کنید.

کابینت نئوکلاسیک طوسی روشن

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب

از آن جایی که طرح های نئوکلاسیک را می توان مانند طرح های کلاسیک سفارش داد، بنابراین اگر مایل باشید می توانید از طرح های چوبی نیز استفاده کنید. اما در کل اگر دوست دارید تا طراحی کابینت شما مشابه با سبک کلاسیک باشد، از بین روکش های کلاسیک، کابینت خود را انتخاب کنید.

کابینت نئوکلاسیک طرح چوب

اجزای کابینت نئوکلاسیک

کابینت های کلاسیک دارای تزئیناتی مثل تاج، سرستون، ستون و گل و کتیبه می باشد. اما کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، طراحی شبیه به سبک مدرن دارد. در کابینت نئوکلاسیک با حذف و یا ساده تر شدن جزئیات، ظاهری امروزی پیدا می کند.

درب کابینت نئوکلاسیک

درب کابینت یکی از اجزای مهم به حساب می آید. درب کابینت به مرتب شدن فضا کمک بسیاری می کند.

در کابینت نئوکلاسیک از درب های شیشه ای در بخشی از کابینت، استفاده می شود. این قسمت را اصطلاحا ویترین می گویند.

درب های شیشه ای کابینت نئوکلاسیک
دستگیره کابینت نئوکلاسیک از جنس استیل و یا سرامیک با طراحی ساده

دستگیره کابینت نئوکلاسیک

دستگیره از اجزای اصلی کابینت نئوکلاسیک به حساب می آید.

دستگیره های کابینت نئوکلاسیک اغلب ساده هستند. ظاهر آن ها معمولا به صوت نقطه ای و یا خطی هستند. جنس دستگیره نیز از استیل و سرامیک است.

تاج کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک مانند سبک مدرن اغلب تا سقف ادامه دارد.

برای تمیزی کار و همچنین برای اینکه ظاهر شیکی داشته باشد، از تاج و پاخور نیز استفاده می شود. تفاوت این اجزا با کابینت کلاسیک در ساده بودن ظاهر آن ها است.

پاخور مانع ورود گرد و غبار به کابینت نیز می شود.

تاج و پاخور در کابینت نئوکلاسیک
جزیره کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

جزیره کابینت نئوکلاسیک

اگر در آشپزخانه خود فضای کافی در اختیار دارید، می توانید از کابینت جزیره نیز استفاده کنید.

از این بخش نیز می توانید به عنوان میز غذا خوری استفاده کنید. در بعضی موارد نیز با قرار دادن شیر ظرفشویی و سینک، کاربرد جزیره تغییر می کند.

مدل جزیره نیز در قیمت کابینت پلی اورتان تاثیر دارد.

کاور هود کابینت نئوکلاسیک

کاور هود به مرتب کردن فضا و آشپزخانه شما کمک بسیاری می کند.

در سبک مدرن استفاده از کاور هود کمتر دیده می شود. اما در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، از کاور هود استفاده می شود.

استفاده از کاور هود در کابینت نئوکلاسیک
طراحی ساده و مینیمال کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

طرح کابینت نئوکلاسیک

در طراحی کابینت نئوکلاسیک، ساده بودن حرف اول را میزند. در سبک نئوکلاسیک، از ستون و تاج به شلوغی کابینت کلاسیک استفاده نمی شود. معمولا کابینت دارای ارتفاع زیادی است . همچنین از درب های شیشه ای به عنوان ویترین نیز در آن استفاده می شود. انتخاب نوع طرح و تاج و سرستون کابینت تاثیر مستقیم بر قیمت کابینت دارد.

دستگیره کابینت کلاسیک نیز همانطور که گفته شد در نهایت سادگی می باشد. معمولا از دستگیره های استیل که به صورت یک نقطه یا یک خط باریک هستند در سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه استفاده می شود. در کابینت کلاسیک به رنگ تیره از دستگیره های استیل یا نقره ای و برای رنگ های روشن از دستگیره های برنز و یا طلایی، استفاده می شود. انتخاب رنگ دستگیره ها ارتباط مستقیمی با رنگ پوششی انتخاب شده دارد.

در کل طرح کابینت کلاسیک نه به شلوغی سبک کلاسیک و نه به سادگی سبک مدرن است. آشپزخانه شما چه متراژ بزرگ داشته باشد تا کوچک می توانید از این سبک استفاده کنید. فقط باید در هنگام سفارش، به رنگ انتخابی خود دقت کنید.

در این صفحه ما از دستگاهی به نام cnc صحبت کردیم. گفتیم که تمامی طرح های کابینت روی بدنه و درب توسط این دستگاه کار می شود. در لینک زیر شما می توانید اطلاعات مفیدی در مورد نحوه کارایی این دستگاه به دست آورید.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و مدرن

کابینت مدرن

ظاهر کابینت مدرن ساده هستند. حتی در بعضی مواقع از دستگیره های مگنتی استفاده می شود. با حذف المان های تزئینی، ظاهر کاملا ساده ای کرده است و هیچ جزئیاتی در آن دیده نمی شود.

روکش کابینت های مدرن بیشتر از جنس هایگلاس و ام دی اف می باشد. این کابینت ها میزان بازتابش نور بیشتری را نیز دارند. نگهداری و تمیز کردن آن ها نیز راحت تر است.

کابینت نئوکلاسیک

ظاهر کابینت نئوکلاسیک دارای طرح هایی شبیه به کابینت کلاسیک است. جزئیات تزئینی مثل، تاج و ستون در آن دیده می شود. طراحی ستون، سر ستون و سایر موارد تزئینی کابینت نئوکلاسیک، در ساده ترین حالت خود می باشد.

جنس این کابینت ها از ام دی اف خام همراه با روکش چوب می باشد. روکش ممبران نیز در این ساخت آن ها استفاده می شود.

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت نئوکلاسیک و پاسخ آن ها

سبک کابینت نئوکلاسیک برای چه آشپزخانه ای مناسب است؟1401/4/22 12:34:26

کابینت نئوکلاسیک در دو روکش انزو و پست مدرن برای تمامی آشپزخانه ها مثل متراژ پایین و کوچک و همچنین آشپزخانه های بزرگ مناسب است. شما می توانید با مشاوره رایگان گروه مهندسی معماری ماچوب بهترین انتخاب را داشته باشید.

پرطرفدار ترین رنگ های کابینت نئوکلاسیک کدام است؟1401/4/22 12:37:55

کابینت های نئوکلاسیک در سبک های انزو و پست مدرن به دلیل اینکه بیشتر در رنگ های سفید و براق، تولید می شوند بسیار پرطرفدار است. اما در کل با استفاده از رنگ های پلی اورتان می توانید کابینت خود را به هر رنگی سفارش دهید. برای مشاوره بیشتر با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا