جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل کابینت کلاسیک

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل کابینت کلاسیک

آشنایی با جدیدترین مدل کابینت کلاسیک، نیازمند پیش زمینه اطلاعاتی در رابطه با کابینت های دارای طرح کلاسیک می باشد. کابینت آشپزخانه مدل کلاسیک از گذشته تا به امروز مشتریان و طرفداران خاص خود را داشته است. طرح کلاسیک کابینت آشپزخانه جز لوکس ترین دسته های کابینت های آشپزخانه می باشد. طراحی و ساخت انواع مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک توسط طراحان قابل اجرا خواهد بود، بنابراین مشتریان می توانند با مراجعه به کارگاه های ساخت کابینت با توجه به سلیقه خود نسبت به ساخت مدل مورد نظر اقدام نمایند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک آشنا کنیم، پس تا انتهای این مطلب در کنار ما باشید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت از جمله سوالاتی است که وقتی در مشتریان در مراحل خرید کابینت هستند با آن روبرو می شوند. عوامل متعددی قیمت نهایی کابینت را مشخص می کند. از جمله آن می توان به متراژ آشپزخانه، براق آلات استفاده شده، نوع روکش و طرحی که انتخاب می کنید، از جمله این عوامل هستند. شما می توانید برای قیمت دقیق تر و محاسبه آنلاین به لینک زیر مراجعه کنید.

فیلم معرفی جدیدترین کابینت کلاسیک

در فیلم زیر که توسط گروه ماچوب تهیه شده است، با 3 تا از پر سفارش ترین کابینت های کلاسیک آشنا می شوید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و مفهوم آن

به منظور بررسی جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و مفهوم آن باید به ظاهر این نوع کابینت توجه نماییم. منظور از کلمه کلاسیک در طراحی کابینت، سلطنتی بودن المنت های به کار برده شده در ساخت و طراحی آن است. به عبارت دیگر، زمانی که واژه کلاسیک برای کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، منظور ستون ها و سرستون های دارای تاج، منبت و زیر چراغ ابزار خورده می باشد. اصل اساسی شناسایی سبک کلاسیک در طراحی، گل و تاج های منبت کاری شده خواهد بود.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

چگونه بهترین رنگ کابینت ممبران را انتخاب کنیم؟
مدل هاای جدید کابینت آشپزخانه کلاسیک

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و انواع آن

به منظور آشنایی با جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک، باید به معرفی انواع آن بپردازیم. در حالت کلی کابینت های طراحی شده با سبک کلاسیک در چهار زیرمجموعه قرار خواهند گرفت. بنا به ویژگی ها و مشخصات مربوط به هر کدام از این چهار دسته، می توان آن ها را از یکدیگر تمایز داد. مشتریان بر اساس سلیقه و متناسب با سبک به کار برده شده در طراحی آشپزخانه خود، می توانند یکی از 4 زیر مجموعه کابینت های سبک کلاسیک را انتخاب نمایند. در ادامه به معرفی این 4 مدل کابینت کلاسیک می پردازیم.

در نظر داشته باشید که مدل های انتخاب شما برای کابینت، فقط محدود به کابینت هایی در سبک کلاسیک نیست. شما می توانید کابینت های ساده تری با نام مدرن را نیز سفارش دهید. برای انتخاب راحتتر بین این دو کابینت، مقاله تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را مطالعه کنید و کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و انواع آن

پروژه کابینت سبک کلاسیک

در لینک زیر شما می توانید تمامی پروژه های سبک کلاسیک را مشاهده کنید. تماشای عکس و مشخصات این پروژه ها این امکان را به شما می دهد تا انتخاب بهتری برای آشپزخانه خود داشته باشید.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت کلاسیک از جنس چوب

کابینت کلاسیک از جنس چوب، یکی از زیباترین و لاکچری ترین انواع کابینت های کلاسیک می باشد. در حالت کلی، بدنه این مدل کابینت ها و دیوارهای داخلی را از جنس ام دی اف ساخته و برای درب و دستگیره ها از چوب های مجلل گردو، راش، گیلاس، بلوط و غیره استفاده می کنند. تنوع چوب طبیعی برای کابینت بسیار زیاد است، اما در نظر داشته باشید که هر کدام از این چوب ها شرایط خاص نگهداری و ویژگی های خودشان را دارند. در مقاله انواع چوب کابینت به این موضوع به صورت کامل پرداخته ایم. این نوع کابینت با استفاده از دستگاه سی ان سی به حالت طرح دار درآمده و در ابعاد و ضخامت های متفاوت تولید خواهد شد. به این نوع کابینت تمام چوب گفته می شود.

ستون ها و سرستون های به کار رفته در کابینت کلاسیک از جنس چوب، دارای گل کاری و منبت کاری های چوبی بوده و پس از اعمال نقش و نگار، رنگ پاشی خواهد شد. زیرچراغ ها و تاج به کار رفته در این مدل کابینت، زمینه تفاوت و تمایز آن با کابینت های مدرن را فراهم خواهد کرد. به منظور قرار دادن صفحات رویی کابینت کلاسیک چوبی از سنگ های گرانیتی و مرمری استفاده می شود که ظاهری زیبا و بسیار مجلل دارد.

در مقابل کابینت هایی هستند که با ظاهری مشابه با سبک کلاسیک می باشند، اما با یک تفاوت اساسی. این سبک کابینت که نئوکلاسیک نام دارد، دارای طراحی هایی شبیه به کابینت کلاسیک دارد، اما در طرح های بسیار ساده تر. برای آشنایی با این کابینت به صفحه زیر مراجعه کنید.

کابینت کلاسیک از جنس چوب
کابینت کلاسیک از جنس چوب
کابینت کلاسیک چوبی

کابینت کلاسیک مدل ممبران

کابینت کلاسیک ممبران که با نام های دیگری از قبیل پی وی سی و وکیوم نیز شناخته می شود، یکی از جدیدترین مدل کابینت های آشپزخانه کلاسیک می باشد. در قسمت بدنه این کابینت از ام دی اف سفید و در قسمت درب ها و دستگیره ها از ام دی اف خام استفاده شده است. طراحی و منبت کاری این مدل از کابینت های کلاسیک نیز با دستگاه سی ام سی انجام می شود. در مرحله آخر ساخت نیز، روکش وکیوم با استفاده از دستگاه پرس وکیوم در قسمت درب ها انجام می شود.

روکش به کار رفته در کابینت کلاسیک ممبران از جنس پلاستیک فشرده شده بوده که در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شود. در کنار ستون ها و سرستون های منبت کاری شده (از جنس رزین یا چوب) این نوع کابینت، صفحاتی از جنس سنگ مصنوعی کورین یا کوارتز نیز برای طراحی کابینت کلاسیک ممبران مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ های ابزار خورده و تاج هم برای تزئین یونیت های دیواری این نوع کابینت به کار برده می شود.

کابینت کلاسیک مدل ممبران
کابینت کلاسیک مدل ممبران

کابینت های گلاس از دیگر مدل های کابینت محاسبه می شود. سبک این مدل کابینت با کلاسیک متفاوت است. معمولا کابینت های گلاس در ساده ترین طرح ها خود تولید می شود. ممکن است برای سفارش کابینت، بین مدل ممبران و های گلاس، نتوانسته باشید که انتخاب کنید. با مطالعه مقاله تفاوت کابینت ممبران و های گلاس، می توانید انتخاب خود را قطعی کنید.

پروژه های کابینت ممبران

پروژه های کار شده گروه ماچوب برای شما در این قسمت آورده شده است. با مشاهده این پروژه ها می توانید انتخاب خوبی برای آشپزخانه خود داشته باشید.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

کابینت کلاسیک سبک رومی

کابینت کلاسیک از نوع رومی برای اولین بار در کشور ایتالیا طراحی شد. ستون های به کار برده شده در طراحی این نوع کابینت، الهام گرفته شده از ستون های روم باستان بوده و از جنس چوب خراطی شده می باشد. بدنه این نوع کابینت را ام دی اف سفید و درب ها را ام دی اف خام تشکیل داده است. طراحی و نقش و نگارهای ایجاد شده نیز توسط دستگاه سی ام سی صورت خواهد گرفت. این نوع کابینت کلاسیک به واسطه نمای سلطنتی مشتریان خاص خود را دارد.

کابینت کلاسیک از نوع رومی، در طرح ها و رنگ های متفاوتی عرضه می شود؛ اما بیشترین تقاضا را رنگ سفید به خود اختصاص داده است. صفحات به کار برده شده در قسمت رویی این کابینت از جنس سنگ های مرمری و گرانیتی بوده و در نمای ظاهری آن از تاج ها، زیر چراغ های مخصوص رومی و دستگیره های سرامیکی استفاده شده است. اگر مایل به سفارش کابینت های سفید و روشن هستید اما در نظر دارید که طراحی های ساده را داشته باشد، می توانید کابینت انزو را سفارش دهید.

کابینت کلاسیک از نوع رومی
کابینت کلاسیک رومی

نتیجه گیری جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک و انواع آن آشنا کنیم. درست است که این مدل کابینت دارای طرح ها و نقش های بسیار زیبا و مجللی بوده که نمای ظاهری آشپزخانه را جذاب خواهد کرد؛ اما معایبی نیز در استفاده از آن ها وجود دارد. به عنوان نمونه، این نوع کابینت ها به رطوبت موجود در محیط و همچنین حرارت حساس هستند، بنابراین نگهداری و نظافت آن ها مشکل است.

همچنین به واسطه طرح، نقش و به کارگیری سنگ های مرمری و گرانیتی در قسمت ظاهری آن ها، نسبت به سایر کابینت ها قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهند. پروسه ساخت و تحویل آن ها نیز به دلیل ظرافت در طراحی کمی طولانی بوده و نیازمند شکیبایی می باشد. بنابراین انتخاب این مدل کابینت بسته به نیاز و بودجه مشتری تعیین خواهد شد. به منظور انتخاب و ساخت کابینت آشپزخانه، پس از توجه به بودجه، بهتر است تا با یک کارشناس طراحی داخلی مشورت کرده و انتخاب خود را ثبت نمایید.

کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک

سوالات متداول مربوط جدیدترین مدل کابینت کلاسیک و پاسخ به آن ها

چند مدل کابینت کلاسیک داریم؟1401/8/1 13:45:01

کابینت سبک کلاسیک، عموما با طراحی های شلوغ شناخته می شود و دارای 3 نوع اصلی می باشد. شما با مراجعه به سایت ماچوب و دیدن پروژه های مربوط به آن می توانید این مدل ها را انتخاب کنید.

بهترین مدل کابینت کلاسیک برای آشپزخانه من کدام است؟1401/8/1 13:50:57

انتخاب بهترین مدل برای آشپزخانه شما به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال نوع متراژ آشپزخانه و میزان نورگیر بودن فضا از این عوامل است. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با گروه ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/10/28 13:58:06آبان 1ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا