تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک، موضوعی است که ویژگی های این دو سبک از کابینت را مشهود کرده است و در نتیجه، تصمیم گیری در انتخاب نوع کابینت و خرید را برای مشتریان، راحت تر خواهد کرد. کابینت های سبک کلاسیک و مدرن در کنار بسیاری از تشابهاتی که با یکدیگر دارند، فرق های بارزی نیز دارا می باشند که دانستن آنها، دید وسیع تری درباره این دو سبک در ذهن شما به عنوان خریدار ایجاد خواهد کرد.

در این مقاله به بررسی اختلاف های کابینت سبک مدرن و کلاسیک و توضیح مختصری از آنها خواهیم پرداخت.

تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک

فیلم فرق کابینت کلاسیک و مدرن

شما با مشاهده این فیلم، با این دو سبک از کابینت و تفاوت های آنها آشنا می شوید و تصمیم گیری در خرید و انتخاب کابینت مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

کابینت کلاسیک

در عصر قدیم، کابینت ها عموما بی طرح و نقش و بی آلایش، طراحی و به تولید می رسیدند. با مرور زمان سبک های مختلفی از کابینت ها برای تحت پوشش قرار دادن سلیقه متفاوت مشتریان، تولید و وارد بازار گشت. امروزه روز کابینت کلاسیک جایگاه ویژه ای در بازار پیدا کرده و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. این سبک از کابینت ها به وسیله دستگاه های CNC حکاکی شده و ابزار خورده و با سرستون ابزار خورده و  تاج هایی لوکس و  تزئینی، جلوه ای خاص و نوستالژیک در فضای آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد. قابل ذکر است کابینت های کلاسیک در طرح های تمام چوب، روکش چوب و کابینت آشپزخانه ممبران، در بازار موجود می باشند.

جنس کابینت کلاسیک

اگر شما دوستدار و طرفدار دکوراسیون های گرم و دلنشین هستید، کابینت کلاسیک به دلیل جنس و تنوع گسترده آنها در رنگ، آشپزخانه ای با فضای صمیمی و گرم، برای شما ایجاد خواهد کرد. این کابینت ها از جنس چوب بوده و در رنگ های گوناگون در بازار موجود می باشند. اگر نقشه خانه شما به گونه ای است که آشپزخانه به محیط های دیگر از جمله پذیرایی دید دارد، شما می توانید با داشتن یک آشپزخانه تمام چوب، نمایی سلطنتی در خانه خود ایجاد کنید. قابل ذکر است، جنس و نوع ابزارهای خورده شده روی درب کابینت های کلاسیک باعث شده استفاده از آنها در فضاهای بزرگ، نمای این کابینت ها را دو چندان کند.

جنس کابینت کلاسیک
طراحی کابینت کلاسیک اروپایی
طراحی کابینت کلاسیک اروپایی

طراحی کابینت کلاسیک اروپایی

طرح کلاسیک در واقع از فرانسه الهام گرفته شده است و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. طراحی کابینت های کلاسیک با توجه به فضای در دسترس مشتریان و سلیقه و الویت های آنها صورت می پذیرد.

اما عموما این کابینت ها در کنار ظاهر زیبا و تزئینی به صورت کاملا جادار و کاربردی، طراحی شده و آشپزخانه ای با فضای بهینه برای شما ایجاد خواهند کرد. قرارگیری ویترین ها و درب های شیشه ای در کنار درب های تمام چوب هم از دلگیر و تیره شدن فضا جلوگیری می کند و هم جلوه ای ویژه با قرارگیری ظروف ظریف و زیبا در این ویترین ها، در فضا ایجاد می کند.

در طراحی های مدرن نیز با تعبیه جزیره ای مناسب با توجه به فضا و دکوراسیون کلاسیک موجود، برای گذراندن زمان و صرف غذا، دکوراسیونی لوکس و شیک در آشپزخانه ایجاد می کنند.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

کابینت کلاسیک ساده

کابینت کلاسیک به طور کلی دارای منبتکاری و حکاکی های متفاوتی است که با توجه به نوع سیلقه مشتریان به صورت کم و یا زیاد روی درب کابینت ها، زده می شود. منظور از کابینت کلاسیک ساده، کابینت کلاسیکی می باشد که ابزارهای مختصرتری روی درب کار زده شده و برای فضاهای کوچک تر مناسب می باشد.

اگر آشپزخانه شما نور کافی و فضای بزرگی ندارد، کابینت آشپزخانه کلاسیک ساده با رنگ روشن، هم با بازتاب نور بیشتر فضا را دلبازتر نشان داده و هم محیط آشپزخانه را وسیع تر نشان می دهد.

کابینت کلاسیک ساده

کابینت مدرن جدید

امروزه روز با توجه به تغییر سبک سلیقه عموم و گسترش طرح های غربی در جامعه امروز، کابینت های مدرن، توجه مخاطبان بسیاری را جلب کرده اند. کابینت هایی مدرن تلقی می شوند که دارای طراحی و نقش و نگاری ساده و بی زرق و برق باشند.  این سبک از کابینت ها در رنگ و طرح های متنوعی موجود می باشند. اگر به دنبال کابینت هایی کاربردی و آشپزخانه ای بهینه هستید، کابینت مدرن انتخابی مناسب برای شما می باشد. کابینت ام دی اف و هایگلاس از پرطرفدارترین کابینت های مدرن جدید می باشند که قطعا نام آنها به گوش شما آشناست. در کنار سبک مدرن و کلاسیک، سبک نئوکلاسیک هم هست که ترکیبی از دو سبک نام برده شده می باشد و اگر شما طرفدار سادگی بیش از حد و یا شلوغی زیاد نیستید، حتما از کابینت های نئوکلاسیک دیدن کنید.

جنس کابینت مدرن

کابینت های مدرن عموما از جنس ام دی اف خام ساخته می شوند که به وسیله روکش های PVC ضد آب که روی درب ها کشیده می شوند، جلا داده می شوند. این کابینت ها دارای دوام و ماندگاری قابل توجهی بوده و با توجه به تنوع و گستردگی آنها در بازار، مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده اند. روکش های PVC توسط دستگاه های پرس روی درب های کشیده شده و زیبایی خاصی به کار می دهند.

جنس کابینت مدرن
طراحی کابینت مدرن خارجی
طراحی کابینت مدرن خارجی

طراحی کابینت مدرن خارجی

وقتی صحبت از کابینت مدرن می شود، مشتریان با تصوری اشتباه از بیش از حد ساده بودن آنها و بی طرح مدل بودن آنها، که در ذهن آنها نقش بسته است، انتخاب خود را تغییر می دهند.

در حالی که شما می توانید با سفارشی سازی کابینت آشپزخانه مدرن با توجه به سلیقه خود، فضایی دلچسب در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

کابینت های مدرن به صورتی نا متقارن، بدون فاصله و یکپارچه، روی دیوارها نصب گشته و برای ایجاد فضایی جذاب از ترکیب رنگی در این سبک استفاده می شود.

به گونه ای که رنگ تیره روی درب های پایین و رنگ روشن روی درب های بالایی کار شده و فضایی منحصر به فرد در آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد. قابل ذکر است، در کابینت های سبک مدرن به جای استفاده از ویترین مانند سبک کلاسیک، شلف و یا طبقات جایگزین ویترین شده اند و تضادی مدرن و شیک در فضای در دسترس ایجاد می کنند. اغلب در کابینت های مدرن از این سبک استفاده می شود. مخصوصا در کابینت های گلاس. زیرا که کابینت های گلاس بیشترین سفارش را به نسبت دیگر روکش های این سبک دارد.

فرق کابینت مدرن و کلاسیک چیست؟

در زیر به بررسی تفاوت های کابینت مدرن و کلاسیک خواهیم پرداخت:

 • جنس کابینت کلاسیک تمام چوب بوده و اما جنس کابینت مدرن ام دی اف و یا متریال هایی مثل هایگلاس و پی وی سی، می باشد.
 • کابینت کلاسیک دارای حکاکی و ابزارخوردگی هایی می باشد که این حکاکی های در کابینت سبک مدرن به چشم نمی خورد.
 • وجود حکاکی های در کابینت کلاسیک تمیزکاری آنها را دشوار کرده است در حالی که کابینت های مدرن به دلیل سطح صاف به راحتی پاک می شوند.
 • سادگی در کابینت های مدرن حرف اول را می زند در حالی که کابینت های کلاسیک به سبک سلیقه شلوغ پسند بیشتر هماهنگ می شود.
 • کابینت های تمام چوب به دلیل جنس آنها در برابر رطوبت و نم، حساس می باشند اما کابینت های مدرن در برابر رطوبت مقاوم می باشند.
 • مراقبت از کابینت های کلاسیک سخت تر می باشد در حالی که کابینت های مدرن به دلیل ضد آب بودن و جنس آنها، مراقبت راحتتری را می طلبند.
 • استفاده از شلف در کار مدرن به جای استفاده از ویترین که در کار کلاسیک به چشم می خورد.
فرق کابینت مدرن و کلاسیک چیست؟
تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک جیست؟
 • استفاده از قرینه سازی در سبک کلاسیک برعکس سبک مدرن.
 • در کابینت های کلاسیک رنگ های گرم و سنگین طرفداران بیشتری دارد، اما در کابینت های مدرن رنگ های منحصر به فرد و متفاوت بیشتر به چشم می خورد.
 • قیمت کابینت کلاسیک بالاتر از کابینت مدرن  می باشد.
 • تعمیر کابینت های مدرن بسیار راحت تر از کابینت های کلاسیک می باشد.
 • کابینت های کلاسیک به دلیل جنس آنها دوام بالاتری از کابینت های مدرن دارا می باشند.
 • کابینت های کلاسیک جذب لکه بیشتری از کابینت های مدرن دارند.
 • کابینت کلاسیک مناسب فضاهایی بزرگ با سقف هایی بلند می باشند در حالی که کابینت مدرن در هر فضایی قابل استفاده می باشد.
 • کابینت های کلاسیک در برابر مواد شوینده شیمیایی مقاومت پایین تری دارند.
کابینت مدرن یا کلاسیک

کابینت مدرن یا کلاسیک

با توجه به پارامترهای عنوان شده در بالا، هر کدام از کابینت های مدرن و کلاسیک مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند. به طور کلی نمی توان گفت کدام یک از این کابینت ها از دیگری بهتر است و یا انتخاب مناسب تری برای شما می باشد. مشتریان می توانند با الویت بندی پارامترهای مد نظرشان در کنار فضای در دسترس و مشاوره با متخصصین در این زمینه، بهترین و مطمئن ترین انتخاب را داشته باشند.

اگر طرفدار سبک مدرن و یا کلاسیک نمی باشید، کابینت آشپزخانه انزو را به عنوان کابینتی که در دسته کابینت های نئوکلاسیک قرار گرفته است را بررسی کنید تا از انتخاب خود رضایت کامل را داشته باشید.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

پروژه های کابینت مدرن و کلاسیک

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

قیمت در تمامی مراحل خرید و انتخاب از مهم ترین پارامترهایی است که در انتخاب نهایی مشتریان بسیار تاثیر گذار می باشد. در نتیجه در این قسمت، قیمت کابینت کلاسیک و مدرن را به صورت جداگانه برای شما توضیح خواهیم داد.

در کابینت های کلاسیک، جنس کابینت تمام چوب بوده که در مقایسه با ام دی اف و یا هایگلاس که در ساخت کابینت های مدرن استفاده می شود، هزینه بالاتری به همراه خواهند داشت.

در کنار مورد بالا، ساخت کابینت های کلاسیک با توجه به حجم حکاکی ها و ابزارهای مورد نظر مشتریان، بسیار زمان بر تر از کابینت های مدرن بدون ابزار می باشد. در نتیجه اگر برای تحویل کار خود عجله دارید، کابینت کلاسیک برای شما گزینه مناسبی نمی باشد.

نصب کابینت های کلاسیک نیز با توجه به جنس و نوع قرارگیری آنها کنار یکدیگر نیز دارای حساسیت بیشتری می باشند و زمان بیشتری را برای نصب آنها باید در نظر گرفت.

شما می توانید برای بررسی به روزترین قیمت کابینت ممبران به عنوان پرطرفدارترین کابینت کلاسیک موجود، به لینک ارائه شده مراجعه فرمایید.

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک و مدرن

اگر دارای آشپزخانه ای کوچک با سقفی کوتاه هستید، کابینت آشپزخانه سبک مدرن، فضای آشپزخانه شما را بسیار شیک و به روز خواهد کرد. هم چنین به یاد داشته باشید در آشپزخانه های کم نور، با اسفاده از کابینت سبک مدرن، بازتاب نور بیشتری در فضا ایجاد کرده و فضا را برای گذراندن زمان خود دلبازتر و دلنشین تر کنید.

آیا به گذشته و فضاهایی که یادآور زمان قدیم می باشند و حسی نوستالژیک در شما ایجاد می کنند علاقه دارید؟ اگر دارید و آشپزخانه شما دارای فضای نسبتا مناسبی است از استفاده کابینت های کلاسیک در آشپزخانه خود غافل نشوید. کابینت های کلاسیک در آشپزخانه شما محیطی گرم و دلچسب ایجاد خواهند کرد و به راحتی با هر دکوراسیونی سازگاری خواهند داشت.

در نتیجه انتخاب سبک کلاسیک و یا مدرن کاملا بسته به سلیقه، بودجه و فضای در دسترس شما خواهد داشت.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

سوالات متداول مربوط به تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک و پاسخ به آن ها

کابینت کلاسیک بهتر است یا مدرن؟1401/5/30 11:20:36

انتخاب سبک کابینت کاملا بستگی به سلیقه، بودجه و فضای در دسترس مشتریان داشته و با توجه به اینکه هر کدام از سبک های نام برده شده معایب و مزایای خود را دارند، نمی توان گفت یکی از دیگری بهتر می باشد.

برای استعلام قیمت کابینت کلاسیک و یا مدرن به کجا مراجعه کنم؟1401/5/30 11:22:13

برای استعلام لیست قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن به سایت ماچوب مراجعه کرده و با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

پروژه های کار شده در سبک کلاسیک و مدرن را کجا می توان دید؟1401/5/30 11:24:18

شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی machoob.com پروژه های کار شده این گروه را دیده و در زمینه های دلخواه از آنها مشاوره بگیرید.

توسط |1401/11/2 11:51:07شهریور 1ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا