کابینت مدرن1401/11/2 10:17:25

کابینت مدرن

خانهکابینت آشپزخانهکابینت مدرن

کابینت مدرن

خانهکابینت آشپزخانهکابینت مدرن

کابینت مدرن چیست؟

به طرح هایی از کابینت آشپزخانه می گویند که ظاهری ساده و به دور از تجملات دارند. کابینت های مدرن، بر خلاف سبک کلاسیک، در طراحی ظاهری آن از منبت کاری و برجستگی استفاده نمی شود. این کابینت ها سطح صاف و صیغلی دارند و از حداقل تزیینات و  جزییاتی که ضروری نیستند، در طراحی آن استفاده شده است. کابینت های مدرن در کنار ظاهر ساده، بسیار جا دار هستند. در واقع در طراحی کابینت مدرن بیشتر از ظاهر آن به کاربرد توجه شده است؛ یعنی میزان فضایی که برای استفاده و چیدمان وسایل خود می توانید استفاده کنید. اغلب برای آشپزخانه های کوچک مناسب هستند؛ زیرا از روکش هایی در آن استفاده می شود که بازتاب نور را افزایش می دهد و فضا را بزرگتر نشان می دهد. علاوه بر آن بسیار جادار هم هستند.

در ادامه بیشتر با این سبک کابینت آشنا می شویم و به انواع مدل های تولیدی آن می پردازیم.

کابینت مدرن چیست؟

لیست قیمت کابینت

در قیمت کابینت مدرن، عواملی مثل؛ روکش های استفاده شده تاثیر دارد. علاوه بر متراژ و عمق و ارتفاع کابینت نیز در آن ها دخیل هستند. برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، به صفحه زیر مراجعه کنید.

مزایا و معایب کابینت مدرن

قبل از خرید کابینت برای آشپزخانه خود، باید از مزایا و معایب آن ها آگاه باشید، تا خرید مطئن تری را تجربه کنید. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

مزایا کابینت مدرن

  • قیمت کابینت های مدرن به نسبت کابینت های کلاسیک ارزان تر است.
  • تنوع رنگی بسیار بالایی دارند و به راحتی می توانید رنگ یا رنگ های مد نظر خودتان را سفارش دهید.
  • جنس ها و متریال های متفاوتی دارند. برای مثال در این سبک کابینت های گلاس را داریم.، در حالی کابینت های کلاسیک از چوب ساخته می شوند.
  • جزییات تزیینی در کابینت های مدرن دیده نمی شود. از این جزییات می توان، ستون و تاج را نام برد.
  • تمیز کردن کابینت های مدرن راحت است. زیرا سطح صافی دارند و به راحتی با یک دستمال آب گرم تمیز می شوند. لکه و اثر انگشت را نشان نمی دهد.

معایب کابینت مدرن

  • نسبت به حرارت و رطوبت حساسیت بالایی دارند.
  • این سبک کابینت نسب به اشیا تیز مثل چاقو بسیار حساس است و خط و خشی را نشان می دهد.
  • اگر یکی از درب ها آسیب ببنید، امکان تعویض آن وجود ندارد.
بررسی مزایا و معایب کابینت مدرن

سبک مقابل کابینت مدرن، کلاسیک نام دارد. برخلاف سادگی که در کابینت های مدرن وجود دارد، سبک کلاسیک پر از طرح و منبت کاری می باشد. در سبک کلاسیک می توانید کابینت هایی چوبی داشته باشید. حال به صورت روکش هایی چوبی و یا کابینت هایی با درب های تمام چوب. تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک فقط به این دو مورد محدود نمی شود. این دو سبک در نوع روکش، رنگ هایی که مرسوم است استفاده شود و نوع بازتابش نور فرق دارند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

پروژه های کابینت مدرن

با توجه به درخواست و سفارش حداکثری کابینت های سبک مدرن، پروژه های کار شده گروه ماچوب برای شما جمع آوری شده است. با مشاهده این پروژه ها می توانید انتخاب خود را نهایی کنید.

مشخصات کابینت مدرن

قبل از خرید کابینت برای آشپزخانه خود، دانستن ویژگی ها و مشخصات می تواند شما را در امر خرید بسیار کمک کند. در ادامه علاوه بر ذکر این ویژگی ها توضیح مختصری نیز داده می شود.

ظاهر ساده کابینت های مدرن

از اصلی ترین ویژگی کابینت مدرن سادگی آن می باشد. همانطور که اشاره کردیم، در طراحی ظاهری آن از جزییات تزئینی استفاده نمی شود.

به دور از ظاهر سلطنتی و سطوح برجسته و تو رفته هستند.

قیمت مناسب

قیمت کابینت ها بسته به نوع جنس و متریالی که در ساخت آن ها استفاده می شود و همچنین مقدار متراژ آن تعیین می شود. ولی به طور کلی کابینت های مدرن به دلیل اینکه ساده هستند، منبت کاری ندارند، از کابینت های کلاسیک بسیار ارزان تر هستند. هر چند متریال های گران قیمتی هم در ساخت کابینت های مدرن استفاده می شود.

جادار و کاربردی

از آن جایی که این کابینت ها به صورت یکپارچه از سقف تا زمین قرار دارند، بنابراین می توان گفت که جادار تر از کابینت های کلاسیک هم هستند. ارتفاع زیاد باعث جای گرفتن طبقات بسیاری در کابینت ها می شود. همچنین داخل کشو ها، می توان از جداکننده ها استفاده کرد و وسایل آشپزخانه را با نظم و ترتیب و استفاده حداکثری از فضا قرار داد. یکی از دلایلی که استفاده از کابینت های مدرن برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر است، همین موضوع است.

ارتفاع بلند و کشیده تا سقف

کابینت های مدرن، تاج و سرستون و یا گل و کتیبه ندارند، بنابراین دارای فضای بیشتر و ارتفاع بلند تری هستند. گاهی ارتفاع این کابینت ها به صورت یکپارچه تا سقف هم امتداد دارد. به طوری که در نگاه اول ممکن است کابینت با دیوار آشپزخانه اشتباه گرفته شود. تنها چیزی که باعث تمایز کابینت با دیوار آشپزخانه می شود، شیار هایی است که فاصله کابینت ها از یکدیگر را مشخص می کند. ارتفاع بلند آن باعث می شود که، طبقات بیشترب در آن جای بگیرند، بنابراین فضای خیلی زیادی را برای استفاده و چیدن وسایل آشپزخانه در اختیار شما می گذارد.

بدون دستگیره یا با دستگیره های ساده و توکار

معمولا کابینت های مدرن دارای دستگیره های مخفی یا ساده هستند. اما اغلب پیشنهاد می شود، برای اینکه ظاهر ساده و یکپارچه حفظ شود از مگنت استفاده شود. مگنت ها در واقع آهن رباهای بسیار قوی هستند در کشو یا کابینت تعبیه می شوند. شما با یک فشار کوچک می توانید درب کابینت را باز و بسته کنید. استفاده از مگنت ظاهر هرچه ساده تر و کلاسیک تر کابینت را حفظ می کند. علاوه بر مگنت اگر مایل باشید دستگیره برای کابینت های خود انتخاب کنید، از دستگیره های مخفی استفاده کنید. این دستگیره ها به صورت یک شیار کوچک دیده می شوند. اما به دلیل تورفتگی به مرور زمان گرد و خاک می گیرند و حتما برای جلوگیری از این کار در فواصل زمانی کوتاهی باید تمیز شوند. در کابینت های مدرن از دستگیره نیز استفاده می شود. اغلب ساده و به دور از طرح و نقش و نگار هستند. اکثرا به صورت دستگیره های فلزی نازک می باشد و سادگی ظاهر کابینت را حفظ می کند.

دارای رنگ های متنوع و مختلف

کابینت های مدرن در روکش های ساده که معمولا از طرح های چوبی یا شیشه (هایگلاس) است، طراحی می شوند. اگر طرح های چوبی را انتخاب کنید، متناسب با آن نیز می توانید رنگ کابینت را مشخص کنید. اما انتخاب طرح های ساده تر مثل هایگلاس یا طرح های سنگی این امکان را به شما می دهد هر نوع رنگی را بتوانید انتخاب کنید. از رنگ های خنثی مثل رنگ های سفید یا مشکی تا رنگ های فانتزی مثل قرمز، آبی حتی نارنجی یا زرد. انتخاب رنگ های فانتزی و یا ترکیب چند رنگ با هم، محیط را شاد و سرزنده نشان می دهد. همچنین این امکان وجود دارد که بتوانید به جای استفاده از یک رنگ، از ترکیب رنگ ها با یکدیگر استفاده کنید. می توانید قسمت های بالایی کابینت و پایینی کابینت را در رنگ های متفاوت با هم انتخاب کنید. این امر حتی در مورد کانتر نیز صدق می کند. البته در انتخاب این رنگ ها به کفپوش، کاشی های دیواری خود و یا متراژ اشپزخانه خود دقت کنید. با این کار به هارمونی یکدست محیط کمک می کنید. علاوه بر آن انتخاب رنگ های تیره برای فضاهای کوچک ممکن است باعث کوچک تر شدن فضای آشپزخانه شما شود.

انواع کابینت مدرن

همانطور که اشاره کردیم، کابینت های کلاسیک عمدتا از چوب یا ام دی اف ساخته می شوند. اما کابینت های مدرن با مغذی های mdf و روکش های متفاوتی تولید می شوند. هر کدام از این متریال ها با یکدیگر متفاوت هستند و خصوصیات خودشان را دارند. اما در بین تمامی این روکش ها، کابینت مدرن سفید، بیشتر طرفدار دارد. زیرا که اکثر روکش های مدرن براق هستند و آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد.

به طور کلی از 6 نوع روکش در کابینت های مدرن استفاده می شود. در ادامه توضیح مختصری از آن ها را بیان می کنیم.

کابینت لامی گلاس

کابینت لامی گلاس

کابینت لامی گلاس نوعی ورقه با براقیت بسیار زیاد است که توسط کشور ترکیه تولید می شود. این ورق نوعی mdf با کیفیت و درخشش بسیار بالا است. مغذی آن ام دی اف است و با یک لایه روکش pvc پوشانده می شود. بنابراین در برابر رطوبت تا حدی مقاوم است. با توجه به متریال هایی که در آن استفاده شده است، در برابر نور خورشید مقاوم است. همچین در برابر تغییر رنگ مقاوم است و طرح و رنگ های زیادی هم دارد. در برابر خط و خش های جزیی از خود مقاومت نشان می دهد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

کابینت هایگلاس مانند کابینت های لامی گلاس، از مغذی mdf  و روکش pvc ساخته شده است. خصوصیات کابینت های گلاس مشابه لامی گلاس است. با این تفاوت که، میزان براق بودن کابینت های گلاس کمتر است. از دیگر تفاوت ها این است که کابینت لامی گلاس هر دو سمت آن براق است و از روکش pvc ساخته شده است اما هایگلاس روی درب ها قسمتی که دیده می شود، براق است و قسمت داخلی کار مات می باشد.

کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف

Mdf در واقع همان تکه چوب های ریز و نرم است که پرس شده اند. در واقع این تکه چوب ها با با موم مخلوط می شوند و تحت فشار گرما پرس می شوند. تکه چوب هایی که در ساخت mdf استفاده می شوند، چوب های بازیافتی هستند. در برابر رطوبت مقاوم است و آب داخل آن نفوذ نمی کند، به جز اینکه کابینت ام دی اف آسیب دیده باشد یا شکسته باشد. در واقع می توان گفت بدنه کابینت هایگلاس و لامی گلاس و سایر کابینت های موجود در بازار از ام دی اف ساخته شده است. قیمت بسیار مناسبی هم دارند.

کابینت روکش چرم

کابینت روکش چرم

کابینت روکش چرم را هم می توان جزو دسته کابینت های مدرن و هم کلاسیک طبقه بندی کرد. این مدل از همانند موارد قبلی از یک مغدی mdf 16 میل ساخته شده است که روکش های چرمی روی آن پرس می شوند. در این مدل قسمت رویه کار چرمی و داخل آن سفید می باشد. شما می توانید، کابینت خود را با ترکیب روکش های چرمی و هایگلاس سفارش دهید.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت pvc (پی وی سی)

کابینت روکش pvc (پی وی سی)

روکش pvc پلاستیکی با ورقه های نسبتا نازک است. به دلیل اینکه خاصیت ضد آب بودن و ضد رطوبت را دارد و در کابینت های گلاس و لامی گلاس و کابینت های چوبی و ام دی اف از آن استفاده می شود. مغذی این روکش ها نیز از ام دی اف می باشد. رنگ های بسیار متنوعی دارد و بسیار سبک است. در مدل های دیگر کابینت به عنوان یک لایه در درز های سینک استفاده می شود.

کابینت پلی گلاس

کابینت پلی گلاس

کابینت های، هایگلاس، لامی گلاس و پلی گلاس همه از یک خانواده هستند. تنها تفاوت آن ها در یکی از مراحل ساخت و تولید است. در مراحل تولید روکش پلی استر به عنوان لایه آخر روی بر روی ام دی اف و ملامین کشیده می شود. لایه پلی استر بسیار مقاوم است و وزن سبکی دارد. کابینت پلی گلاس در برابر ضربه و خط و خش بسیار مقاوم است و سطح درخشانی دارد به طوریکه بازتاب نور قوق تری را منعکس می کند. برای تمیز کردن آن از شوینده های قوی هم می توانید استفاده کنید، چون به کابینت آسیبی نمی رساند دقیقا برعکس دو کابینت دیگر. در برابر رطوبت و نفوذ آب هم استحکام بالایی دارد.

کابینت pvc (پی وی سی)

کابینت پلی لاک

کابینت پلی لاک از مغزی MDF به همراه روکشی با ضخامت تقریبی 200 میکرون ساخته شده است. در سطح کابینت پلی لاک، موج دیده نمی شود و دارای سطحی بسیار صاف می باشد. یکی از ویژگی های مهم و چشمگیر این کابینت ضد خط و خش بودن آن می باشد.

اجزای کابینت مدرن

همانطور که قبلا گفته شد، ظاهر این کابینت بسیا ساده است و از اجزایی تزیینی و غیر ضروری بسیار کم در آن استفاده می شود. بنابراین مانند کابینت های کلاسیک دارای منبت کاری و ستون و کتیبه نیست. اجزای این کابینت ها به جزیره، دستگیره و صفحه کابینت و کاور هود ختم می شوند. در این قسمت به طور خلاصه به آن ها پرداخته ایم.

جزیره و کانتر

از این قسمت می توان به عنوان میز ناهارخوری استفاده کرد. همچنین می توانید به جای استفاده آن به عنوان میز ناهارخوری، سینک ظرفشویی نصب کرده و شیر ظرفشویی را در آن جا قرار دهید. معمولا این قسمت در آشپزخانه های بزرگ در وسط و در آشپزخانه های کوچک در مرز بین اتاق نشیمن و آشپزخانه قرار می گیرد.

جزیره کابینت مدرن
بدنه کابینت ممبران

دستگیره

کابینت های مدرن ظاهری به دور از هرگونه شلوغی دارند. همانطور که اشاره شد، اغلب بدون دستگیره هستند و از مگنت و دستگیره های مخفی و یا با طراحی هایی فوق العاده ساده استفاده می کنند. دستگیره های استیل برای کابینت های مدرن بسیار مناسب هستند و هزینه کمتری هم دارند. البته دستگیره تنها اکسسوری نیست که شما برای کابینت خود نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر مقاله اکسسوری کابینت را مطالعه کنید.

صفحه کابینت

از بخش های دیگر اشپزخانه که به چشم می آید صفحات کابینتی هستند. بیشتر در کابینت های مدرن از صفحات اچ پی ال با ضخامت 3 تا 5 سانتی متر استفاده می کنند. شما می توانید بر حسب سلیقه خود صفحات با سنگ های کورین نیز سفارش دهید؛ اما توجه داشته باشید که، این صفحات تنوع رنگ ندارند و در صورت آسیب قابلیت تعمیر ندارند.

ستون و سر ستون کابینت ممبران
تاج، پاخور و زیر چراغی کابینت ممبران

کاور هود

برای زیباتر کردن آشپزخانه خود می توانید از کاور های هود استفاده کنید. انواع مختلفی هود در بازار وجود دارد که شما بر حسب اندازه آن می توانید ثبت سفارش کنید.

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت سبک مدرن و پاسخ به آن ها

کدام سبک کابینت مدرن برای آشپزخانه من مناسب تر است؟1401/8/23 9:32:36

برای پاسخ دقیق به این سوال باید برخی متغییر ها در این زمینه بررسی شود. برای مثال، میزان فضایی که در اختیار دارید، مقدار وسایلی که قرار است در کابینت ها جای دهید. همچنین دکور کلی منزل و سلیقه مشتری. برای اینکه بتوانید از بین روکش های سبک مدرن، انتخاب خوبی داشته باشید با کارشناسان ماچوب در ارتباط باشید.

مشخصات کابینت های مدرن چیست؟1401/8/23 9:35:01

اولین مشخصه کابینت های سبک مدرن، سادگی است. ظاهر بدون طراحی به همراه روکش های براق و رنگی، مطابق با سلیقه بسیاری از افراد است. همچنین این کابینت ها ارتفاع بلندی دارند و بسیار جادار هستند. برای اطلاعات بیشتر با ماچوب در ارتباط باشید.

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا