کابینت پولیشی چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت پولیشی چیست؟

کابینت پولیشی چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت پولیشی چیست؟

در پاسخ به سوال کابینت پولیشی چیست؟ باید عنوان کنیم که، پولیش در واقع یک نوع رنگ بوده که روی بدنه کابینت زده می شود. به عبارت دیگر، اگر کابینت دارای دیواره ای ساخته شده از متریال رنگ پولیشی باشد، به آن کابینت پولیشی گفته می شود.

زمانی که رنگ پولیشی روی بدنه کابینت زده می شود، رنگ به ضخامت سه میلی متر فاصله از بدنه اصلی قرار می گیرد. البته اگر به دنبال نوع یا مدل این کابینت می گردید، باید عنوان کنیم که این کابینت در خانواده نئوکلاسیک ها واقع می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان، معایب و مزایا و همچنین مفهوم رنگ پولیشی آشنا خواهیم کرد.

کابینت پولیشی

تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان

به منظور تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان باید عنوان کنیم که اگر شرایط و فضا خاص باشد، بهتر است از کابینت پولیشی استفاده شود، البته با در نظر گرفتن این نکته که کابینت پولیشی بیشتر و همچنین سریع تر از پلی اورتان خشک می شود. البته همین سرعت بالا در خشک شدن می تواند قیمت این کابینت را بالا ببرد. به واسطه انواع یراق آلات کابینت و همچنین متفاوت بودن استفاده از اکسسوری ها در ساخت، نمی توان در رابطه با قیمت قطعی نیز در هر دو نوع پولیشی و پلی اورتان نظری ارائه کرد.

تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان
کابینت پولیشی

مزایا و معایب کابینت پولیشی

در این بخش می خواهیم تا شما را با ویژگی ها و معایب این کابینت آشنا کنیم.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

کابینت پلی اورتان

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

مزایای کابینت پولیشی

هر مدل کابینتی که داشته باشید، به عنوان مثال حتی کابینت انزو، دارای مزایای خاص خود می باشد. کابینت پولیشی نیز دارای مزایای زیر است که عبارت اند از:

  1. کابینت پولیشی نسبت به فشار دارای مقاومت بسیار بیشتری نسبت به سایر انواع کابینت ها می باشد. علت چنین امری، استفاده از رنگ پولیشی روی بدنه است. به عبارت دیگر، همان طور که عنوان کردیم، زمانی که رنگ روی بدنه قرار می گیرد، دو الی سه میلی متر ضخامت پیدا می کند. به همین دلیل، دیگر مشکلی در رابطه با فشار پیدا نخواهد کرد.
  2. در حالت عادی، اگر ضربه ای به سطح کابینت (هر مدل کابینتی، حتی کابینت ممبران) وارد شود، می تواند در سطح آن فرو رفتگی ایجاد نماید. ولی در رابطه با کابینت پولیشی خبر خوب آن است که به واسطه به کار رفتن رنگ پولیشی روی سطح این مدل کابینت که شبیه به یک چسب محکم است، سطح کابینت پولیشی کوچک ترین آسیبی نخواهد دید.
  3. یکی دیگر از مزایای کابینت پولیشی، مقاومت بالا در برابر رطوبت می باشد. تمام سطح کابینت پولیشی، یعنی دور تا دور آن توسط رنگ پولیشی ضخیم پوشیده شده و در نتیجه راه برای نفوذ آب به داخل متریال کابینت به صورت کامل مسدود می باشد.
  4. از جمله مزایای دیگری که می توان به کابینت پولیشی اختصاص داد، کمک به بزرگ تر نشان دادن فضا می باشد. به عبارت دیگر، کابینت پولیشی تنها دارای رنگ مادر یا سفید می باشد. رنگ سفید نیز می تواند فضای آشپزخانه را بهتر و بزرگ تر نشان داده و در نتیجه برای کابینت های کوچک بسیار مناسب می باشد.
  5. نکته دیگر در خصوص هزینه کابینت پولیشی این است که به واسطه مقاومت بالایی که این مدل کابینت دارد، می تواند به صورت طولانی مدت در آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته و در نتیجه مشتریان را از هزینه مجدد برای ساخت کابینت جدید، مبرا سازد.
مزایای کابینت پولیشی
معایب کابینت پولیشی

معایب کابینت پولیشی

شاید با توجه به موارد عنوان شده در بالا، تصور کنید که کابینت پولیشی صرفا دارای مزایا بوده و از داشتن معایب بر کنار است؛ اما باید عنوان کنیم که حتی جدیدترین مدل کابینت انزو هم دارای معایب است، چه برسد به کابینت های پولیشی. این معایب عبارت اند از:

  1. یکی از معایب بزرگ کابینت های پولیشی، مرتبط به مرحله پاشیدن رنگ می باشد. زیرا رنگ با لایه بسیار ضخیمی روی کابینت قرار می گیرد، به همین دلیل می بایست، مکانی که در آن رنگ پاشی انجام می شود، ایزوله و بدون گرد و غبار باشد. همچنین دستگاهی که به منظور پاشیدن رنگ روی کابینت باید در نظر گرفت، باید تماما اتوماتیک باشد.
  2. از جمله معایب دیگر آن، هزینه بالا برای ساخت این مدل کابینت با دستگاه تمام اتوماتیک می باشد، در چنین شرایطی نمی توان به راحتی از این مدل کابینت برای تمامی افراد و یا با هر بودجه ای استفاده کرد.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

رنگ پولیشی چیست؟

در پاسخ به سوال رنگ پولیشی چیست؟ باید عنوان کنیم که این رنگ نوعی رنگ پلی استر اشباع نشده است. در حالت کلی این رنگ از رزین، تشدید کننده کبالت و اسید ساخته شده است. این ترکیبات عنوان شده در حرارت مناسب و همچنین رطوبت مورد نظر، طی یک واکنش شیمیایی پخته می شوند. در نهایت هم یک محصول ضخیم و دارای پوشش مناسب برای پوشاندن سطح کابینت، شیشه یا هر چیز دیگری به دست خواهد آمد.

رنگ پولیشی چیست؟
رنگ پولیشی برای کابینت

کابینت پولیشی براق

کابینت پولیشی براق، یکی از انواع کابینت هایی است که در زیر مجموعه کابینت های انزو قرار دارد. به واسطه رنگ پولیشی به کار برده شده برای سطح این نوع کابینت نیز، ظاهر آن براق به نظر می رسد. البته مواد و متریال به کار برده شده در ساخت این کابینت نیز می تواند در براق شدن سطح آن کمک کننده باشد. همچنین پس از اعمال پاشیدن رنگ، بهتر است سطح این کابینت پولیش کاری شود.

کابینت پولیشی براق چیست؟
کابینت پولیشی براق

نتیجه گیری از مطالعه مطلب کابینت پولیشی چیست؟

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با مفهوم کابینت پولیشی، معایب و مزایای آن و همچنین تفاوت آن با پلی اورتان آشنا کنیم. بهتر است مشتریان پیش از سفارش هر مدل کابینت، با یک طراح داخلی یا یک کابینت ساز ماهر مشورت نمایند. ماچوب آماده ارائه بهترین کابینت پولیشی به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول در مورد کابینت پولیشی و پاسخ آن ها

چه سبک کابینت هایی رنگ پولیشی می شود؟1401/11/17 12:39:37

کابینت های سبک جدید رنگ پولیشی می شوند. منظور از کابینت های جدید سبک نئوکلاسیک است. نئوکلاسیک سبکی است با ظاهر کلاسیک و دارای طرح های شلوغ. از نظر جادار بودن مانند کابینت های سبک مدرن است.

شما می توانید کابینت نئوکلاسیک را در رنگ های پولیشی از ماچوب سفارش دهید.

کابینت های پولیشی گران هستند یا ارزان؟1401/11/17 12:43:37

رنگ پولیشی به دلیل ایجاد یک لایه با ضخامت قیمت بالاتری دارد. البته فقط این مورد ملاکی برای تایین قیمت کابینت نیست. مثلا نوع قطر ام دی اف، طرحی که برای بدنه ها انتخاب می کنید نیز قیمت نهایی کار را مشخص می کنند.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره های ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/11/17 12:50:44بهمن 17ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا