انواع یراق آلات کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهانواع یراق آلات کابینت

انواع یراق آلات کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهانواع یراق آلات کابینت

معرفی انواع یراق آلات کابینت

هدف از ارائه این مطلب، معرفی انواع یراق آلات کابینت می باشد. یکی از وسایل پرکاربردی که تنها به آشپزخانه محدود نمی شود، کابینت می باشد. کابینت را می توان در اتاق خواب، انباری و حتی سرویس های بهداشتی نیز به کار برد.

کابینت به طراحی فضای داخلی منزل کمک ویژه ای می کند، به همین منظور بسیاری از مشتریان در انتخاب نوع، رنگ و طرح کابینت دقت فراوانی می کنند. یکی از نکاتی که در هنگام خرید کابینت باید آن را نیز مد نظر قرار داد، یراق آلات می باشد. به عبارت دیگر، یراق آلات از جمله موارد مهمی هستند که در هنگام نصب کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار گرفته و بسیار حائز اهمیت می باشند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع یراق آلات کابینت آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

انواع یراق آلات
کاربرد انواع یراق آلات کابینت

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت یکی از مهم ترین عوامل برای قطعی شدن انتخاب شما برای عوض کردن کابینت است. عوامل متعددی در هزینه نهایی کابینت تاثیر گذار خواهد بود. یکی از این عوامل نوع یراق آلاتی است که انتخاب می کنید. به لینک زیر مراجعه کنید و توضیحات مربوط به قیمت کابینت را مطالعه کنید.

آشنایی با انواع یراق آلات کابینت

به منظور آشنایی و معرفی انواع یراق آلات کابینت، باید عنوان کنیم که این دسته از محصولات جانبی با دو هدف به کار برده می شوند. هدف اول از به کار بردن یراق آلات، باز و بسته کردن درب کابینت و همچنین کشوها می باشد. هدف دوم از طراحی یراق آلات، کمک به تزئین نمای ظاهری کابینت و کشوها خواهد بود. البته مشتریان باید ابتدا به کیفیت و موضوع کاربردی یراق آلات کابینت توجه کنند و در وهله دوم جنبه تزئینی کار را مد نظر قرار دهند.

درست است که کیفیت یراق آلات حرف اول را می زند؛ اما انتخاب جنس و رنگ نیز می تواند بسیار پر اهمیت باشد. به عنوان مثال، یراق آلات فلزی دارای قیمت مناسبی هستند؛ اما باید ضد زنگ و ضد فرسودگی باشند. در کنار این موارد، بهتر است که انتخاب یراق آلات کابینت با سایر عناصر آشپزخانه هماهنگ باشد. می توان گفت یکی از نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه، نوع یراق آلاتی است که انتخاب می کنید. در این قسمت سعی داریم تا شما را با انواع یراق آلات کابینت آشپزخانه آشنا کنیم.

انواع یراق آلات کابینت
یراق آلات تزئینی کابینت

آشنایی با لولا و لوازم جانبی آن

به منظور چسباندن دو قطعه جامد می توان از لولا استفاده کرد. لولا نوعی بلبرینگ متحرک به شمار آمده که می تواند میزان محدودی چرخش را برای دو جسم جامد به هم متصل شده ایجاد نماید. اگر بخواهیم عملکرد لولا را به چیزی تشبیه کنیم، می توانیم از واژه مفصل انسان استفاده کنیم. در تصویر زیر لولای موجود در کابینت ممبران را مشاهده می کنید. استفاده از لولای مناسب و باکیفیت قیمت کابینت ممبران را افزایش می دهد.

در حالت کلی دو نوع لولای ساده و گازور وجود دارد. مشتریان باید در هنگام خرید، انتخاب و نصب لولای کابینت به نکات زیر توجه فرمایند:

  • تعداد لولای به کار برده شده برای درب کابینت باید با توجه به میزان وزن آن تعیین شود و در صورتی که وزن آن سنگین باشد، باید تعداد پیچ های اتصالی از دو عدد به چهار عدد تغییر کند.
  • برای نصب کابینت فاقد قاب، باید از لولای حرفه ای (توکار) استفاده کرده که در داخل حفره جایگذاری می شود.
  • در صورتی که کابینت نیازمند لولای رو کار باشد، برای نصب آن نیازی به حفره نخواهد بود.
آشنایی با لولا و لوازم جانبی آن
لولای کابینت ممبران

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

معرفی پاوریونیت و جک

در صورتی که درب کابینت به صورت عمودی نصب شود، از جک استفاده می شود. عملکرد جک به گونه ای است که وزن کامل درب کابینت را در حالت عمودی متحمل شده و درب را به صورت باز نگه خواهد داشت. در حالت کلی جک را از جنس فلزات ضد زنگی نظیر برنج و همچنین پلاستیک تهیه می کنند. جک ها در دو دسته اتوبوسی (آسانسوری) و پمپی قرار می گیرند. در تصویر زیر جک سوار شده روی کابینت انزو را مشاهده می کنید. استفاده از جک مناسب و باکیفیت می تواند در قیمت کابینت انزو تاثیرگذار باشد.

معرفی پاوریونیت و جک

در صورتی که کابینت ها به صورت آب چکان یا هوایی باشند، به منظور باز و بسته کردن راحت تر، می توان از جک پمپی استفاده کرد. در تصویر زیر جک پمپی موجود در کابینت نئوکلاسیک را می بینید. البته جک پمپی دارای معایبی از قبیل کوبیدگی وجود دارد که برای جلوگیری از بروز چنین مواردی، باید هنگام بستن آن از فشار نیرومندتری کمک گرفت. در کابینت های کم عرض تر می توان از جک های کم قدرت استفاده کرد.

جک در کابینت نئوکلاسیک

معرفی مکانیزم

در صورتی که یراق آلات به تسهیل حرکت درب کابینت کمک کند، به آن مکانیزم گفته می شود. در حالت کلی هم مکانیزها در دو دسته تو کار و روکار قرار می گیرند. در کنار این موارد، مکانیزم ها دارای دو نوع شیار خور و بدون شیار می باشند. پروفیل بالا، قرقره، نگهدارنده درب، ترکیب قرقره و آرامبند و غیره در گروه مکانیزم قرار می گیرند. در تصویر زیر مکانیزم در کابینت های گلاس را می توان مشاهده کرد. مکانیزم با کیفیت قیمت کابینت های گلاس را بالا خواهد برد.

معرفی مکانیزم کابینت
مکانیزم در کابینت های گلاس

معرفی گالری کابینت

به منظور افزایش ارتفاع کابینت و همچنین ایجاد نمایی زیبا در قسمت ظاهری آن می توان از گالری کابینت استفاده کرد. در واقع انتخاب گالری و نوع طراحی آن، تاثیر زیادی در قیمت کابینت خواهد داشت. اگر به دنبال کابینتی با قیمت پایین هستید، پیشنهاد می کنیم از سفارش این قسمت صرفه نظر کنید. یا می توانید طراحی ساده و کم خرج تری را انتخاب کنید.

معرفی گالری کابینت

تماس با گروه مهندسی ماچوب

معرفی ریل کابینت

ریل روی بدنه کابینت و در داخل یک شیار مخصوص ایجاد شده و به باز و بسته شدن کابینت های کشو مانند کمک می کند. البته این نوع اکسسوری کابینت علاوه بر تسهیل حرکت کشو، دارای معایبی از جمله گیر کردن بین شیار و چوب کشو می باشد. این مشکل بیشتر در فصل تابستان و به واسطه ورم کردن چوب ایجاد خواهد شد.

معرفی ریل کابینت

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

معرفی دستگیره کابینت

از جمله مهم ترین و اصلی ترین اجزای کابینت یا یراق آلات آن می توان به دستگیره کابینت اشاره کرد. درست است که دستگیره در دسته یراق آلات تزئینی قرار می گیرد؛ اما می تواند تا حدودی کمک کننده باشد. در حالت کلی، دستگیره ها را به دو دسته تک پایه و دو پایه تقسیم کرده و به با دو مدل طراحی مدرن و کلاسیک به کار برده می شوند.

طرح های مدرن و کلاسیک با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. اگر بخواهیم در مورد دستگیره ها صحبت کنیم، طرح های مدرن بیشتر به دستگیره های سرامیکی و فلزی ساده خلاصه می شود. حتی برای برخی کابینت ها از مگنت به جای دستگیره استفاده می کنند. اما دستگیره های کلاسیک دارای طرح های قدیمی هستند و یا شامل طرح های رومی می شوند. این تفاوت ها در مورد طراحی کابینت های مدرن و کلاسیک نیز صدق می کند. برای بررسی تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک به لینک داده شده مراجعه کنید.

معرفی دستگیره کابینت

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

نتیجه گیری معرفی انواع یراق آلات کابینت

به منظور نتیجه گیری از معرفی انواع یراق آلات کابینت آشپزخانه سعی کردیم تا در این مطلب به معرفی مفهوم یراق آلات و همچنین چند عدد از مهم ترین و کاربردی ترین انواع یراق آلات بپردازیم. یراق آلات اجزایی در ظاهر کوچک و جزئی به شمار می آیند؛ اما در بطن کار استفاده از آن ها بسیار کاربردی بوده و می توان به راحتی عنوان کرد که کاربرد کابینت آشپزخانه تنها به کمک یراق آلات امکان پذیر خواهد بود.

سوالات متداول مشتریان در مورد یراق آلات کابینت

کاربرد استفاده از یراق آلات در کابینت چیست؟1401/8/23 7:54:45

یراق آلات جزو لوازم جانبی است که در کابینت ها به کار می رود. انواع مختلفی از یراق آلات در هنگام نصب کابینت، به کار برده می شوند. برخی این یراق آلات وجود حیاتی دارند زیرا که برای باز و بسته شدن درب کابینت از آن ها استفاده می شود. برخی دیگر جنبه تزئینی دارند که انتخاب و نصب آن ها بستگی به سلیقه شما و نوع کابینتی است که انتخاب می کنید. برای اینکه یراق آلات تزئینی مناسب کابینت خود را انتخاب کنید به سایت machoob.com مراجعه کنید.

لیست قیمت یراق آلات کابینت را از کجا بگیریم؟1401/8/23 7:58:20

با توجه به کاربرد متفاوت هر کدام از یراق آلات، قیمت متفاوتی نیز برای هر کدام از آن ها نیز در نظر گرفته شده است. همچنین برند های زیادی برای انتخاب یراق آلات با کیفیت های گوناگون وجود دارد. برای اینکه قیمت دقیق تری از یراق آلات را به دست آورید با کارشناسان ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/11/2 10:52:36آبان 23ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا