جدیدترین مدل کابینت انزو

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل کابینت انزو

جدیدترین مدل کابینت انزو

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل کابینت انزو

جدیدترین مدل کابینت انزو

پیش از معرفی جدیدترین مدل کابینت انزو، باید بدانید که کابینت انزو نوعی نام خاص که به دسته ای از کابینت ها تعلق گیرد نیست، بلکه کابینت انزو در تعریف جهانی به نوعی کابینت پولیشی گفته می شود. علت چنین نام گذاری را در ادامه عنوان خواهیم کرد. طراحی کابینت یک امر حرفه ای و تخصصی می باشد، بنابراین پیش از انتخاب نوع کابینت و همچنین میزان طراحی آن بهتر است مشتریان با انواع کابینت های آشپزخانه آشنا شوند. یکی از انواع کابینت های آشپزخانه، کابینت انزو می باشد که در این مطلب سعی داریم شما را با آن آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

جدیدترین مدل کابینت انزو نئوکلاسیک

لیست قیمت کابینت

باید برای محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه، به چند نکته توجه کرد. نوع روکش انتخابی شما، طراحی کابینت و رنگ بر قیمت نهایی تاثیر گذار می باشند. با مراجعه به لینک زیر و استفاده از جدول محاسبه آنلاین کابینت، از قیمت نهایی کابینت خود تا حدودی اطلاع پیدا کنید.

آشنایی با انواع جدیدترین مدل کابینت انزو

به منظور آشنایی با انواع جدیدترین مدل کابینت انزو باید به مرحله روکش گذاری این کابینت باز گردیم. همان طور که گفته شد، این نوع کابینت با ام دی اف و یا با رنگ روکش گذاری خواهد شد. در صورتی که انتخاب مشتری روکش کردن کابینت انزو با استفاده از رنگ باشد، کابینت انزو با روکش رنگ به سه دسته تقسیم شده که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

کابینت انزو رنگ سفید
کابینت انزو مناسب برای آشپزخانه کوچک

کابینت انزو دارای روکش با رنگ پولیشی

در کابینت انزو دارای روکش با رنگ پولیشی، ابتدا پولیش را آماده می کنند. پولیش نوعی مایع خمیر مانند بوده که پس از تهیه باید سریعا روی کابینت انزو اعمال شود. این نوع کابینت در صورت آسیب دیدن توسط پولیش قابل ترمیم می باشد. همچنین پولیش، ضخامت کابینت انزو را افزایش داده و در  برابر رطوبت نیز مقاوم خواهد بود. یکی از رنگ های محبوب برای سفارش کابینت سفید طوسی می باشد.

کابینت سفید طوسی انزو
کابینت آشپزخانه سفید طوسی انزو نئوکلاسیک

کابینت انزو دارای روکش با رنگ پلی استر

رنگ پلی استر از مقاومت و دوام بیشتری نسبت به سایر رنگ ها برخوردار بوده و به دو صورت پلی استر و نیم پلی استر روی کابینت انزو اعمال می شود. روکش پلی استر نسبت به آسیب دیدگی مقاوم بوده و سطح براقی را برای کابینت ایجاد خواهد کرد. این نوع روکش در رنگ های مختلف قابل سفارش می باشد.

لازم به ذکر است که کابینت انزو در دسته بندی سبک نئوکلاسیک قرار دارد. طراحی هایی که برای کابینت نئوکلاسیک انجام می شود، مابین سبک کلاسیک و مدرن قرار دارد.

کابینت با روکش انزو در سبک نئوکلاسیک

کابینت انزو دارای روکش با رنگ پلی اورتان

در صورتی که کابینت انزو با رنگ پلی اورتان پوشش داده شود، دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر موارد خواهد بود. همچنین استحکام بالای این نوع رنگ در کنار ظاهری زیبا و براق می تواند هر مشتری را شیفته خود نماید. مقاومت به کار رفته در این نوع روکش نیز طول عمر کابینت انزو را افزایش خواهد داد. به این کابینت به اصطلاح کابینت پلی اورتان نیز گفته می شود.

کابینت به سبک انزو با روکش رنگ پلی اورتان
کابینت رنگ پلی اورتان آبی در سبک انزو

پروژه کابینت انزو

گروه مهندسی ماچوب، جهت انتخاب راحتتر شما، پروژه های کابینت انزو را برای شما دسته بندی کرده است.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

آیا کابینت انزو همان کابینت ممبران است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که جدیدترین مدل کابینت انزو همان کابینت ممبران است؛ اما باید عنوان کنیم که این دو نوع کابینت با یکدیگر تفاوت دارند. ماچوب در ادامه به معرفی تفاوت این دو کابینت خواهد پرداخت:

  1. تفاوت در روکش و ضخامت
  2. طراحی کابینت
  3. رنگ

در ادامه ما به بررسی چند تا از مهم ترین تفاوت های این دو کابینت می پردازیم. اما در مقاله تفاوت کابینت انزو و ممبران، به طور کامل به بررسی تفاوت های این دو کابینت با یکدیگر پرداخته ایم. این مقاله را مطالعه کنید و فیلم مربوط به آن را نیز مشاهده کنید.

کابینت انزو سفید همراه با جزیره
جزیره کابینت سفید انزو

تفاوت انزو و ممبران در ضخامت روکش و ضخامت ورق کابینت

در حالت کلی کابینت های انزو از ورق ام دی اف با ضخامت 25 میلی متر تهیه می شوند که این مقدار در ایران 16 میلی متر لحاظ می شود. البته ضخامت ورق و روکش در کابینت ممبران نیز 16 الی 18 میلی متر است؛ اما در حالت جهانی که ضخامت کابینت انزو بیشتر (25 میلی متر) بوده، این معیار می تواند تفاوت بین این دو نوع را اثبات نماید. البته بسته به طراح کابینت یا کابینت ساز نیز می توان ضخامت متفاوتی را برای هر کدام از این دو نوع کابینت در نظر گرفت.

بنابراین اگر تصمیم داشته باشید تا ورق بدنه کابینت را در ضخامت 25 میلی متر و حتی بالاتر سفارش دهید، لازم است تا به انتخاب یراق آلات نیز توجه کنید. زیرا هر چه ضخامت این ورق ها بیشتر باشد، درب کابینت سنگین تر می شود و نیاز به یراق آلات مرغوب دارید تا درب کابینت نگه داشته شود. همچنین این موضوع به صورت مستقیم در قیمت کابینت آشپزخانه انزو تاثیر گذار خواهد بود.

کابینت ممبران سفید طلایی
کابینت انزو سفید با سنگ مشکی

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

تفاوت در طراحی ظاهری کابینت انزو و ممبران

کابینت انزو و کابینت ممبران در قطر روکش های ظاهری دارای تفاوت می باشند. به عبارت دیگر، قطر روکش به کار رفته در ساخت کابینت انزو دارای ضخامت بیشتری بوده و در هنگام تعبیه و طراحی کابینت باید مورد نظر قرار داده شود. این در حالی است که قطر لبه کابینت در کابینت ممبران بیشتر از کابینت انزو می باشد. علت این امر نیز برش دادن لبه های کابینت انزو با استفاده از دستگاه سی ان سی می باشد. این دستگاه لبه های کابینت انزو را باریک کرده و قطر آن ها را نسبت به کابینت ممبران (8 میلی متر کمتر از کابینت ممبران) کاهش می دهد.

طراحی کابینت آشپزخانه ممبران کلاسیک
کابینت انزو با روکش رنگ
کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک انزو با جزیره مستقل
کابینت انزو با رنگ پولیشی طوسی

تفاوت در رنگ کابینت انزو و ممبران

همان طور که گفته شد، کابینت انزو ترکبی از کابینت ممبران و های گلاس می باشد. به همین ترتیب، رنگ در نظر گرفته شده برای این نوع کابینت نیز رنگ های روشن و بیشتر سفید براق خواهد بود. در تفاوت با کابینت انزو، کابینت ممبران دارای تنوع در طراحی و رنگ بندی بوده و مشتریان می توانند هر نوع رنگ و طرحی را برای کابینت ممبران خود سفارش دهند.

کابینت آشپزخانه ممبران طرح چوب
کابینت آشپزخانه انزو رنگ روشن

انتخاب رنگ کابینت نکته ی تاثیر گذاری در سفارش کابینت است. زیرا که همخوانی رنگ کابینت با کاشی های بین کابینتی و کفپوش بر دکوراسیون آشپزخانه تاثیر گذار خواهد بود. همچنین برخی آشپزخانه نیاز به رنگ های روشن برای کابینت دارد تا از تاریک و خف شدن فضا جلوگیری کند.

پروژه کابینت ممبران

کابینت ممبران جزو پر طرفدارترین سبک های موجود در بازار است. با مشاهده پروژه های ممبران ماچوب، انتخاب خود را قطعی کنید.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

نتیجه گیری آشنایی با جدیدترین مدل کابینت انزو

در زمینه نتیجه گیری از آشنایی با جدیدترین مدل کابینت انزو باید عنوان کنیم که در این مطلب سعی کردیم تا شما را با تعریف مفهومی کابینت انزو، تفاوت آن با کابینت ممبران و همچنین انواع کابینت های انزو آشنا نماییم. درست است که اطلاع پیدا کردن از ویژگی های مختلف کابینت انزو می تواند مشتریان را در زمینه سفارش و خرید یاری کند؛ اما بهترین کار مشورت با متخصصان طراحی داخلی و همچنین کابینت سازان ماهر است.

در نظر گرفتن علم طراحی داخلی برای ساخت کابینت به ایجاد فضایی زیباتر در آشپزخانه کمک خواهد کرد. ماچوب ارائه دهنده انواع کابینت های انزو، آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به مشتریان در زمینه خرید کابینت انزو می باشد.

جدیدترین مدل کابینت نئوکلاسیک سبک انزو
کابینت سبک انزو با مدل جدید

سوالات متداول مربوط به مدل های جدید کابینت انزو

جدیدترین مدل کابینت انزو کدام است؟1401/8/11 14:28:21

کابینت انزو دارای طرح های مختلفی است. اما در کل برای رنگ آمیزی کابینت 3 مدل وجود دارد. شما با مراجعه به سایت machoob.com و مطالعه مقالات آن می توانید با این مدل ها آشنا شوید.

آیا کابینت انزو همان ممبران است؟1401/8/11 14:30:47

خیر، این دو کابینت از چند جهت با هم متفاوت هستند. اما می توان چه برای آشپزخانه های بزرگ و چه برای آشپزخانه های کوچک هر دو این کابینت را سفارش دهید. برای مشاوره با ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/8/11 14:47:56آبان 11ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا