نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهنکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهنکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین کارهایی است که در هنگام طراحی داخلی آشپزخانه باید به آن توجه نمود. همان طور که در مباحث قبل نیز به این موضوع اشاره شد، مهم ترین آیتم در آشپزخانه که بخش عظیمی از آن را به خود اختصاص می دهد، کابینت آشپزخانه می باشد. به عبارت دیگر، در بدو ورود به آشپزخانه، اولین آیتمی که نظر ما را به خود جلب می کند، کابینت خواهد بود. هرچه طراحی کابینت آشپزخانه زیباتر و جذاب تر باشد، محیط آشپزخانه را گرم تر و مناسب تر خواهد کرد. در این مطلب سعی داریم تا شما را با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب با ماچوب همراه باشید.

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

لیست قیمت کابینت

برای محاسبه قیمت کابینت باید چند عامل در نظر گرفته شود. یکی از آن ها نوع طراحی است که برای سفارش کابینت، انتخاب می کنید. هرچه طراحی ها بیشتر باشد، هزینه سفارش کابینت بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن، نوع یراق آلات، نوع روکش و سبکی که برای کابینت انتخاب می کنید، بر قیمت نهایی آن تاثیر گذار خواهد بود.

فیلم معرفی نکات مهم در طراحی کابینت

فیلم زیر که توسط گروه ماچوب تهیه شده است، شما را با انواع نکات مهم در طراحی کابینت آشنا می کند. در این صورت می توانید با این نکات مهم آشنا شوید و در طراحی و سفارش کابینت خود از آن ها استفاده کنید.

آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

به منظور آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه باید ابتدا با سیستم کابینت آشپزخانه آشنا شویم. به عبارت دیگر، زمانی که مشتری به دنبال ثبت سفارش کابینت آشپزخانه خود است، کابینت ساز یا طراح کابینت باید مشتری را با تمامی اجزا و سیستم های کابینت آشپزخانه آشنا کرده و به درستی مشتری را راهنمایی کند. در ادامه ماچوب به صورت تخصصی سیستم های کابینت آشپزخانه را به شما معرفی می کند.

آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه
طراحی کابینت آشپزخانه

آشنایی با طراحی بدنه کابینت

به فضای داخلی هر کابینت، بدنه کابینت گفته می شود. به عبارتی دیگر، زمانی که درب کابینت را باز می کنید، بدنه آن قابل مشاهده خواهد بود. بدنه کابینت را از جنس های متفاوتی نظیر چوب، ام دی اف، فلز و لترون می سازند که با توجه به هر کدام، قیمت پرداختی متفاوت خواهد شد.

در گذشته برای طراحی بدنه کابینت از فلز استفاده می شد که نسبت به سایر نمونه ها قیمت پایین تری دارد؛ اما امروزه در بیشتر موارد از ام دی اف سفید برای طراحی بدنه استفاده می شود. به عنوان مثال بدنه کابینت ممبران از جنس ام دی اف بوده که استفاده از چنین متریالی قیمت کابینت ممبران را بالا خواهد برد.

آشنایی با بدنه کابینت آشپزخانه

علاوه بر استفاده از ام دی اف، در بدنه کابینت که قیمت آن را تغییر می دهد، عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت کابینت ممبران نیز تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال، نوع روکشی که برای ممبران انتخاب می کنید. زیرا که روکش ها کیفیت های متفاوت و رنگ های متفاوتی دارند. مهم ترین عامل نیز متراژ آشپزخانه شما می باشد.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

برخی از افراد، به دنبال طرح های ساده برای آشپزخانه خود هستند. به همین منظور گروه ماچوب، انواع مدل کابینت آشپزخانه ساده را برای شما در لینک قرار داده شده، جمع آوری کرده است.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

آشنایی با طراحی درب کابینت

درب کابینت بخشی از نمای ظاهری آن را تشکیل می دهد. جنس درب کابینت را نیز می توان از ام دی اف، چوب، فلز و لترون تهیه کرد. درست است که قیمت فلز نسبت به ام دی اف و چوب بسیار پایین تر بوده؛ اما توصیه می شود که جنس درب کابینت با توجه به بدنه و سایر قسمت های کابینت تعیین شود.

در حالت کلی بسیاری از افراد درب کابینت را از جنس ام دی اف و های گلاس می سازند که البته های گلاس قیمت بالاتری نسبت به پی دی اف داشته و از رنگ بندی و تنوع بالاتری برخوردار می باشد. به عنوان مثال درب کابینت های گلاس را از ورقه های های گلاس می سازند. قیمت کابینت های گلاس نیز با توجه به رنگ بندی و طرح آن تعیین می شود.

آشنایی با درب کابینت آشپزخانه
آشنایی با صفحه رویی کابینت آشپزخانه

خیلی از افراد نیز تمایل دارند تا درب کابینت خود و در کل تمامی اجزای کابینت را از چوب طبیعی بسازند. این سبک کابینت بسیار دوام بالاتری دارد و طرح چوب سبب ایجاد حس صمیمی در آشپزخانه در کل دکوراسیون شما می شود. البته چوب های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. بنابراین شما نیاز دارید تا با انواع چوب کابینت، آشنا شویذ تا بتوانید تصمیم خود را قطعی کنید. در این راه کارشناسان و مشاوران ماچوب شما را یاری خواهند کرد.

آشنایی با طراحی صفحه رویی کابینت

صفحه رویی کابینت که در قسمت سطحی و افقی کابینت قرار می گیرد، در حالت کلی از ام دی اف، پی وی سی و سنگ ساخته می شود. انتخاب هر کدام از این سه نوع متریال با توجه به بودجه مشتریان متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال صفحه رویی از جنس سنگ گرانیت یا مرمر نسبت به پی وی سی بسیار گران تر می باشد. کابینت انزو یکی از انواع کابینت های موجود در بازار بوده که در قسمت صفحه رویی آن از HPL (طرح سنگ)، سنگ کورین (متعلق به شرکت های سامسونگ و ال جی) و سنگ کوارتز (متعلق به سالستون اسپانیا) استفاده می شود.

قیمت کابینت انزو با توجه به انتخاب متریان در قسمت صفحه رویی و سایر بخش ها تعیین می گردد. البته در حالت کلی، صفحه رویی کابینت در کارخانه تعبیه شده و نام شرکتی به خود می گیرد. در این حالت، صفحه رویی استحکام و قیمت مناسب تری خواهد داشت؛ اما بسیاری از افراد تمایل دارند تا سنگ رویی به حالت لخواه و با توجه به سلیقه مشتری انتخاب شود.

درب کابینت آشپزخانه

دو نوع از محبوبترین کابینت های موجود در بازار کابینت انزو و ممبران می باشد. وقتی به این دو کابینت نگاه می کنید، از نظر ظاهری، ممکن است شبیه به هم باشند. اما در واقعیت این طور نیست. تفاوت هایی در ساخت این دو سبک کابینت وجود دارد. علاوه بر تفاوت ها، شباهت هایی نیز در نوع متریال استفاده شده آن ها نیز وجود دارد. در مقاله ای که توسط ماچوب تهیه شده است، شما می توانید به تفاوت ها و شباهت های این دو کابینت پی ببرید و سفارش خود را ثبت کنید.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

آشنایی با طراحی تزئینات جانبی کابینت

تزئینات جانبی کابینت جز آیتم های اصلی کابینت به شمار نمی آیند. به عبارت دیگر، این تزئینات بنا به سلیقه مشتری و همچنین نوع کابینت به کار رفته در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله تزئینات جانبی کابینت آشپزخانه می توان به نور مخفی، نور پردازی، آرام بندی، جک اتوبوسی، پاخور، شیشه سند بلاست و غیره اشاره کرد.

آشنایی با تزئینات جانبی کابینت آشپزخانه

کابینت نئوکلاسیک یکی از انواع کابینت های آشپزخانه است که با استفاده از ترکیب طراحی مدرن و کلاسیک ساخته می شود. یکی از اجزای این نوع کابینت، تزئینات جانبی می باشد. به عنوان مثال استفاده از ویترین شیشه ای در طراحی کابینت نئوکلاسیک بسیار رایج بوده و ظاهری بسیار زیبا را فراهم خواهد کرد. همچنین به کار بردن نور مخفی در قسمت طبقات این نوع کابینت بسیار زیبا خواهد بود.

قیمت کابینت نئوکلاسیک با توجه به میزان و نوع تزئینات جانبی به کار رفته تعیین می شود. هر چه تزئینات جانبی کابینت بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

تزئینات جانبی کابینت نئوکلاسیک

در طراحی کابینت آشپزخانه، یکی از مهم ترین عوامل، انتخاب رنگ است. این مورد بستگی به دکوراسیون آشپزخانه شما، رنگ کفپوش ها و کاشی های بین کابینتی دارد. بنابراین راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران است. همانطور که گفته شد، کابینت ها اولین بخش در آشپزخانه ها هستند که در نگاه اول به چشم می آیند. بنابراین تاثیر بسزایی در دکور محیط دارند.

نتیجه گیری از آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه

به منظور نتیجه گیری از آشنایی با نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه باید عنوان کنیم که در این مطلب سعی کردیم تا شما را با اجزا و بخش های مختلف کابینت آشپزخانه نظیر بدنه کابینت، درب کابینت، صفحه رویی کابینت و تزئینات جانبی آن آشنا کنیم. همانطور که گفته شد، هرکدام از این اجزا با توجه به سبک طراحی داخلی و همچنین نوع کابینت انتخاب می شود. به عنوان مثال، استفاده از صفحه رویی کابینت برای کابینت ممبران کلاسیک باید از جنس سنگ باشد، این در حالی است که برای کابینت ممبران مدرن می توان از پی وی سی یا ام دی اف استفاده کرد. همچنین استفاده از تزئینات جانبی در کابینت های نئوکلاسیک و ممبران کلاسیک رایج بوده، این در حالی است که کابینت هایی که با طراحی مدرن ساخته می شوند، تزئینات جانبی کم تری داشته و بسیار ساده هستند.

به منظور انتخاب صحیح هر کدام از اجزای کابینت و همچنین در نظر گرفتن نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه، بهتر است تا با یک طراح داخلی مشورت شود. در چنین حالتی هماهنگی و طراحی کابینت به شیوه ای صحیح و با توجه به بودجه مشتری تعیین خواهد شد. ماچوب، ارائه دهنده انواع کابینت های آشپزخانه، آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه طراحی کابینت آشپزخانه به مشتریان عزیز خواهد بود.

طراحی انواع کابینت آشپزخانه
نکته مهم در طراحی انواع کابینت آشپزخانه

سوالات متداول مربوط نکات طراحی کابینت آشپزخانه و پاسخ به آن ها

در طراحی کابینت آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟1401/8/9 16:21:44

انتخاب نوع درب ها و طراحی آن ها یکی از این عوامل است. علاوه بر آن رنگ کابینت و انتخاب سنگ و صفحه روی کابینتی نیز می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر و طراحی سه بعدی رایگان به سایت machoob.com مراجعه کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه چه تاثیری در قیمت نهایی آن دارد؟1401/8/9 16:27:17

هرچه طراحی که برای کابینت انتخاب می کنید، پر کار تر باشد، قیمت نهایی کابینت را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/11/2 11:04:08آبان 9ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا