راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهراهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهراهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

راهنمای انتخاب رنگ کابینت، معقوله ای است بسیار کارآمد. چرا که امروزه روز دکوراسیون های منازل به گونه ای است که قسمت های اصلی خانه، از جمله پذیرایی و نشیمن، از آشپزخانه دید داشته و انتخاب رنگ کابینت مناسب، در نمای نهایی خانه، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

سبک های مختلف کابینت، از کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، در تنوع رنگی گسترده ای در بازار موجود می باشند. اکثریت اوقات، انتخاب مابین اقلامی محدود بسیار راحت تر از گزینش میان انتخاب هایی بیشمار می باشد.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به دکوراسیون منزل خود، رنگ مناسب کابینت را برای ایجاد فضایی خاص و شیک، انتخاب نمایید.

راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

فیلم راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت

شما با مشاهده این فیلم، با پارامترهای قابل توجه در انتخاب رنگ برای کابینت آشنا خواهید شد و تصمیم گیری در خرید و انتخاب کابینت مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم؟

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند. کابینت ها بیشتریان فضای آشپزخانه شما را اشغال خواهند کرد. بنابراین وقتی زمان تعویض یا تجدید آن‌ها فرا می‌رسد، رنگ کابینت ها نیز به اندازه سبک آنها اهمیت خواهد داشت. برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه خود، عاقلانه است که تمامیه نکات مکمل و موثر در نمای نهایی آنها را در نظر بگیرید تا از انتخاب خود، با گذر زمان، دلسرد نشوید. معیارهایی در انتخاب رنگ کابینت از جمله نور، اندازه آشپزخانه، دیوارها، کفپوش و دکوراسیون غالب، تاثیر گذار می باشند. در زیر به بررسی آنها خواهیم پرداخت. برای بررسی و وارسی اطلاعات در مورد کابینت آشپزخانه به لینک زیر مراجعه فرمایید.

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم؟

کالیته رنگ کابینت

با توجه به تغییر مد روز به صورت مداوم، رنگ های مد سال و پرفروش بازار نیز، دائما در حال تغییر و تحول می باشند. کالیته رنگی کابینت ها در سبک های کابینت کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، بسیار گسترده و متنوع می باشند. انتخاب رنگ مناسب هم از میان این کالیته گسترده، کاری است بسیار دشوار چرا که انتخاب های بیشمار تصمیم گیری را برای شما سخت خواهد کرد. بنابراین شناخت رنگ های روز بازار در کنار رنگ های محبوب در کابینت ها، انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه را بسیار راحت تر خواهد کرد.

رنگ کابینت چوبی جدید

رنگ هایی از جمله خاکی، قهوه ای ملایم و سوخته، گردویی و سایر رنگ هایی با تم قهوه ای در این گروه رنگی قرار می گیرند و اکثرا مشابه طرح چوب می باشند. این سبک رنگی با دیزاین کلاسیک بسیار هارمونی دارد. همان طور که در کابینت ممبران، که در دسته کابینت های کلاسیک قرار گرفته است می توانید مشابه آن را دیده و ایده بگیرید.  ترکیب این رنگ ها با رنگ هایی با تناژ ملایم مثل کرم یا سفید، پیشنهاد اول ما برای شما خواهد بود.

رنگ کابینت چوبی جدید
رنگ کابینت فندقی روشن

رنگ کابینت فندقی روشن

کابینت فندقی روشن، کابینتی است بسیار زیبا و خاص و جلوه ای بسیار ویژه در فضای آشپزخانه، به خصوص آشپزخانه های کوچک، ایجاد خواهد کرد. اگر طرفدار رنگ قهوه ای و تم رنگی مشابه آن می باشید و آشپزخانه شما فضایی محدود و کوچک دارد، استفاده از کابینت فندقی روشن، انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. همین طور این رنگ با سبک مدرن خانه های امروزی نیز، بسیار هارمونی داشته و هماهنگ خواهد بود. اگر کابینت های مدرن را بسیار ساده می بینید، رنگ فندقی در کابینت انزو نیز در سبک نئوکلاسیک، برای شما گزینه ای مناسب می باشد.

انتخاب رنگ کابینت کرم یا سفید

رنگ کرم و سفید، رنگ هایی خنثی برای استفاده در آشپزخانه می باشند. این رنگ ها با سبک مدرن بسیار هارمونی داشته و در صورت ترکیب با رنگ هایی گرم و تیره، فضایی خاص و متفاوت ایجاد خواهند کرد. این رنگ ها به دلیل خنثی بودن به راحتی با هر سبک و دیزاینی هماهنگ بوده و در صورت دید داشتن آشپزخانه از دیگر فضاهای خانه نیز، نمایی زیبا خواهد داشت.

انتخاب رنگ کابینت کرم یا سفید

عوامل موثر بر انتخاب رنگ کابینت

همان طور که در بالا نیز اشاره داشتیم، آشپزخانه از مهم ترین قسمت های خانه محسوب می شود. داشتن آشپزخانه ای هماهنگ با دکوراسیون خانه و سلیقه شما، با گذر زمان دل شما را نخواهد زد و برای گذر زمان، فضایی دلچسب و دلنشین برای ما خواهد شد. اگر طرفدار انتخاب کابینت ام دی اف در آشپزخانه خود هستید، با انتخاب بهترین رنگ آن، آشپزخانه ای ایده آل برای خود بازسازی کنید.

1 _ طراحی و سبک دکوراسیون آشپزخانه در انتخاب رنگ کابینت

طراحی کلی آشپزخانه شما در انتخاب رنگ کابینت بسیار کارآمد خواهد بود. چرا که دیزاین ها و دکوراسیون های مختلف، با رنگ های مختلفی تعریف و شناخته شده می باشند. برای مثال، آشپزخانه های مدرن‌تر می‌توانند از رنگ‌های روشن یا فانتزی برای کابینت های خود استفاده کنند و از رنگ‌های خاکستری، رنگ‌های قهوه‌ای و آبی برای مطابقت با دکوراسیون و طراحی کلاسیک استفاده نمایند.

2 _ اندازه آشپزخانه در انتخاب رنگ کابینت

بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه شما نیز در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه نقش مهمی خواهد داشت. اگر آشپزخانه کوچک یا کم نور است، رنگ آمیزی کابینت های خود را به رنگ تیره انتخاب نکنید، چرا که آشپزخانه را تنگ و دلگیر خواهد کرد. رنگ های روشن تر را انتخاب کنید تا آشپزخانه را روشن و باز کنید. کابینت‌های تیره در آشپزخانه‌های بزرگ و با نور مناسب به خوبی جلوه پیدا کرده و فضا را دلنشین خواهند کرد.

بنابراین اندازه آشپزخانه در انتخاب کابینت نقش بسزایی دارد. این موضوع در راهنمای خرید کابینت نیز بسیار تاکید شده است. همچنین عوامل دیگری نیز در انتخاب و خرید کابینت نقش دارند. در لینک قرار داده شده و با مطالعه مقاله می توانید تمامی این عوامل را پیش از خرید کابینت بررسی کنید.

3 _ تاثیر میزان نور آشپزخانه در انتخاب رنگ کابینت

در آشپزخانه های پر نور، دست شما در انتخاب رنگ کابینت باز می باشد. اما در آشپزخانه های کم نور، با انتخاب کابینت تیره فضا خف و دلگیر خواهد شد و برای آن سبک از آشپزخانه ها، کابینت های روشن مناسب تر بوده و فضا را دلنشین تر خواهد کرد.

4 _ تاثیر جنس کابینت در انتخاب رنگ کابینت

عموما در اکثریت کابینت ها از جمله کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک، جنس کابینت در رنگ های مختلف، تفاوتی در نمای نهایی و جلوه کار نخواهد داشت. اما در کابینت های هایگلاس، براق بودن سطح کابینت، لکه های روی سطح کابینت را بیشتر نمایش داده و در انتخاب رنگ های تیره کابینت های هایگلاس بسیار سلیقه ای می باشند.

5 _ جنس و رنگ کفپوش و کاشی بین کابینتی در انتخاب رنگ کابینت

شاید با خود بگویید وقتی کابینت ها اکثریت دیوار را می پوشانند، پس نیازی به دقت در مورد رنگ کفپوش ها و کاشی بین کابینتی نیست. تصور کنید که شما کابینت سفید را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید. درست است که رنگ سفید، با تمامی رنگ ها ست می شود، اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که؛ اگر رنگ دوم دکوراسیون نتواند با رنگ سفید سازگاری پیدا کند، زیبایی ظاهری آشپزخانه شما از بین می رود. در این صورت کابینت سفید شما نیز به چشم نمی آید.

بنابراین از ارکان مهم، در دکوراسیون آشپزخانه همین هماهنگ شدن رنگ ها است. همچنین هر چه قدر که جنس کابینت نیز با جنس کفپوش ها و کاشی ها هماهنگ تر باشد، زیبایی بیشتری دارد.

عوامل موثر بر انتخاب رنگ کابینت

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

اگر آشپزخانه شما آشپزخانه کوچک با فضای محدود می باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت هایی با تم رنگی روشن در آن خواهد بود. چرا که با به کارگیری کابینت های روشن در فضای آشپزخانه خود، انعکاس نور بیشتر شده و در نتیجه فضای در دسترس شما، بزرگ تر نشان داده خواهد شد. با انعکاس نور بیشتر، حس دلبازی و نشاط هم در فضا جریان خواهد داشت. برای انتخاب رنگ کابینت، قیمت نیز در انتخاب کابینت ها، پارامتری تاثیر گذار خواهد بود. قیمت کابینت کلاسیک، از کابینت های مدرن کمی بالاتر بوده و اگر طرح خاص آنها را دوست داشته و اما قدرت تقبل مبلغ آنها را ندارید، از ترکیب رنگی در کابینت های مدرن استفاده کرده و آشپزخانه ای متفاوت برای خود ایجاد کنید.

کابینت ارزان

پروژه های کابینت مدرن و کلاسیک

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

به روزترین رنگ کابینت

اگر به دنبال کابینت آشپزخانه ای هستید که در سال 2023 رنگ پر فروش و پر طرفدار سال شناخته شده باشد، در جای مناسبی هستید. سفید همچنان محبوب ترین رنگ کابینت آشپزخانه در سال 2023 و بعد از آن است. در سال جدید، تغییرات رنگ کابینت ها چشمگیر نیست و بر اساس رنگ های ترند پایه سال گذشته است.

رنگ های فانتزی، در دسته رنگ های پر طرفدار سال 2023 می باشند و تم رنگی آنها روز به روز گسترده تر می شود. انواع سفید از یخی گرفته تا گرم، رنگ های می باشند که مورد توجه سازندگان کابینت به دلیل پر فروش بودن آنها قرار گرفته است.

اگر طرفدار رنگ های روشن می باشید، کابینت های انزو عموما در رنگ های سفید می باشند و جلوه ای خاص در آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد. قیمت کابینت انزو به دلیل دشوار بودن شرایط خاص کمی گران تر از سایر کابینت ها بوده و اما دید نهایی خستگی کار و هزینه را از شما دور خواهد کرد.

جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ های پرطرفدار برای انتخاب کابینت آشپزخانه

در زیر به بررسی رنگ های پر فروش و پر طرفدار در کابینت آشپزخانه های موجود در بازار خواهیم پرداخت:

کابینت رنگ سفید

به دلیل هارمونی راحت با هر سبک و سلیقه ای و سازگاری با هر نوع دکوراسیونی، استفاده از کابینت سفید، در میان مشتریان بسیار باب شده است و طرفداران سبک مدرن، رنگ سفید را الویت اول خود در انتخاب کابینت آشپزخانه قرار می دهند.

انتخاب رنگ سفید برای کابینت
انتخاب رنگ سفید و ترکیب آن با چوب برای کابینت

کابینت آشپزخانه به رنگ سفید قهوه ای

همان طور که در بالا نیز اشاره داشتیم، کابینت سفید طرفداران زیادی در میان مشتریان دارا می باشد. ترکیب این رنگ کابینت با رنگ های گرمی مثل قهوه ای نیز مورد پسند اکثریت مشتریان واقع شده است. این ترکیب رنگی چه با سبک مدرن و چه با سبک کلاسیک، سازگار می باشند و هم در کابینت های مدرن و هم در کابینت های کلاسیک، قابل سفارش هستند. قیمت کابینت ممبران به عنوان کابینتی کلاسیک بالاتر از کابینت های مدرن می باشد اما فضایی اشرافی در آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد.

کابینت سفید قهوه ای را به عنوان رنگ کابینت انتخاب کنید
انتخاب رنگ سفید قهوه ای برای کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه رنگ قهوه ای و طرح چوب

کابینت آشپزخانه قهوه ای و با طرح چوب از سالیان گذشته چه در کابینت های ام دی اف و در حال حاضر چه در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک، بسیار به چشم می خورد و طرفداران بسیاری تمایل به استفاده از این رنگ و ایجاد فضایی گرم و صمیمی در آشپزخانه خود دارند.

کابینت قهوه ای طرح چوب برای آشپزخانه
کابینت آشپزخانه رنگ قهوه ای و طرح چوب

کابینت سفید مشکی

با انتخاب کابینت سفید مشکی، مدرنیته را در فضای آشپزخانه خود تداعی کنید. رنگ مشکی به نوعی اشرافی و کلاسیک بوده و با ترکیب با رنگ سفید تناقضی زیبا و شیک در فضای آشپزخانه ایجاد خواهند کرد.

کابینت اشپزخانه سفید مشکی
انتخاب رنگ مشکی و سفید برای کابینت

کابینت آشپزخانه خاکستری

کابینت خاکستری نیز به دلیل خنثی بودن رنگ خاکستری با خانه های مدرن هارمونی داشته و مورد پسند مشتریان بسیاری واقع شده است. انتخاب نوع و رنگ کفپوش و دیوارها در کنار کابینت خاکستری به دلیل خنثی بودن آن بسیار راحت بوده و با فضاهای دیگر خانه نیز سازگاری خواهد داشت.

کابینت آشپزخانه خاکستری

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

سوالات متداول مربوط به راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت
و پاسخ به آن ها

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه ها چه طور انجام می پذیرد؟1401/7/10 12:36:24

برای انتخاب رنگ کابینت اشپزخانه باید به مواردی از جمله میزان نور، اندازه فضا، سلیقه، هارمونی با دیگر قسمت ها و نوع دکوراسیون موجود، دقت فرمایید.

به روزترین رنگ کابینت آشپزخانه را از کجا پیدا کنیم؟1401/7/10 12:38:00

شما می توانید برای بررسی به روز ترین رنگ کابینت آشپزخانه به صفحه رسمی گروه مهندسی معماری ماچوب machoob.com مراجعه فرمایید و با بررسی پروژه های اجرایی سفارش خود را به انجام برسانید.

 

توسط |1401/10/17 7:33:44مهر 21ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا