تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران، موضوعی است که در این مقاله به شرح و بررسی آن پرداخته ایم. چرا که برای سفارش و خرید کابینت مورد نظر خود، شناخت تفاوت ها و فرق های بارز آنها، نقش مهمی در تصمیم گیری و انتخاب نهایی شما خواهد داشت. به یاد داشته باشید که اگر به منزلی جدید نقل مکان می کنید و یا قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید، انتخاب نوع کابینتی هماهنگ و سازگار با دیزاین دیگر فضاهای خانه، جلوه ای بسیار خاص در نما خانه ایجاد خواهد کرد.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

فیلم فرق کابینت نئوکلاسیک و ممبران

شما با مشاهده این فیلم، با این دو مدل کابینت و تفاوت های آنها آشنا می شوید و تصمیم گیری در خرید و انتخاب کابینت مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک  با جنس ام دی اف خام، در واقع  تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن و مناسب برای دوستداران شکوه و زیبایی آمیخته با مدرنیته، می باشد. چرا که سبک کلاسیک تداعی گر شکوه و جلال بوده و در کنار ستون ها و یراق آلات طلایی و خاص، فضای آشپزخانه را سلطنتی و کمی شلوغ خواهد کرد. سبک مدرن نیز با به کارگیری رنگبندی منحصر به فرد و ترکیب کابینت ها به صورت نا متقارن، فضایی دلنشین برای گذر زمان شما ایجاد خواهد کرد. حال اگر نه شلوغی سبک کلاسیک را می پسندید و نه سادگی سبک مدرن را، سبک نئوکلاسیک برای شما بهترین انتخاب می باشد. چرا که در کنار ستون های منبت کاری شده و کابینت هایی زیبا، فضایی آرام و صمیمی برای شما به همراه خواهد داشت.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ

با توجه به اینکه در طرح کلاسیک با حکاکی های زده شده روی درب کابینت، تفاوت و زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد می گردد. در کابینت های مدرن به دلیل محدودیت موجود در حکاکی روی درب ها، با ترکیب رنگی کابینت ها، خوش نمایی را در فضای آشپزخانه ایجاد خواهند کرد. در نتیجه در سبک نئوکلاسیک، شما می توانید با انتخاب کابینتی با رنگ روشن و حکاکی های محدود، از ترکیب رنگی کابینت ها برای داشتن جلوه ای ویژه، استفاده نمایید.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ
کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی

رنگ روشن خصوصا در کابینت های نئوکلاسیک، مشتریان بسیاری را به خود جذب کرده است. چرا که موجب بزرگ تر نشان دادن فضا و سازگاری بیشتر با محیط می شود. هم چنین با ترکیب دو رنگ خنثی سفید و طوسی کنار هم، هم هماهنگی با دیگر محیط ها در صورت مدرن بودن فضای خانه، حفظ خواهد شد و هم محیطی مدرن و خاص در آشپزخانه خواهید داشت. عموما رنگ دیوارهای خانه ها نیز روشن انتخاب می شود و ترکیب رنگ کابینت ها در کنار دیوار روشن، فضایی دلنشین ایجاد خواهد کرد.

کابینت نئوکلاسیک طوسی

برعکس کابینت کلاسیک که عموما در رنگ های گرم و تیره به کار گرفته می شود. کابینت نئوکلاسیک عموما در رنگ های روشن، به ویژه طوسی، مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ روشن این کابینت ها با بازتاب نور بیشتر، فضا را بزرگ تر نشان داده و محیطی گرم و دلنشین، با هماهنگی بیشتر با دیگر فضاها، ایجاد خواهند کرد. کابینت های نئوکلاسیک در هر ابعاد و اندازه قابلیت سفارشی سازی داشته و بسیار جادار می باشند.

کابینت نئوکلاسیک طوسی

نحوه ساخت کابینت نئوکلاسیک

برای ساخت کابینت نئوکلاسیک، طبق درخواست مشتری، ابتدا باید ابعاد و اندازه مورد نظر، رنگ، طرح و مدل و نوع سبک کابینت، انتخاب و مشخص شود. بر اساس ابعاد و اندازه های مورد نظر، متریال مصرفی، که عموما متریال مصرفی و یا چوب خام می باشند، تهیه و برش داده می شوند. بعد از برش، مرحله ساخت کابینت را پیش رو داریم. در این مرحله سمباده کشی بخشی جدا ناپذیر بوده و برای افزایش ظرافت کار، حائز اهمیت می باشد. در ادامه منبت کاری های روی درب ها انجام شده و با پرداخت آنها، برای نصب آماده می شوند.

مرحله ساخت در کابینت های کلاسیک دشوارتر و زمان برتر بوده و همین امر موجب بالاتر بودن قیمت کابینت کلاسیک، از کابینت های نئوکلاسیک و مدرن می باشد.

نحوه ساخت کابینت نئوکلاسیک

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

عکس کابینت نئوکلاسیک

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

کابینت ممبران

کابینت ممبران، در دسته کابینت های کلاسیک قرار گرفته و زرق و برق ها، ستون های مجلل و دستگیره های خاص، همگی در شناخت این مدل کابینت، به عنوان کابینتی کلاسیک، نقش داشته اند. حکاکی ها و ابزارهای خورده شده روی درب کابینت های ممبران، در آشپزخانه های بزرگ نمایی دو چندان داشته و تداعی گر فضایی اشرافی برای شما می باشند. جنس این مدل از کابینت ها، چوب خام بوده که به وسیله دستگاه های CNC ابزار می خورند.

اگر به دنبال آشپزخانه ای گرم با محیطی صمیمی می باشید، کابینت آشپزخانه ممبران برای شما گزینه ای مناسب می باشد. این کابینت علاوه بر تداعی کردن محیط و دکوراسیون قدیمی و با شکوه قیمت مناسبتر دارد.

ویژگی های بارز کابینت ممبران

  • نمای مشابه کابینت تمام چوب
  • قیمتی مناسب تر از کابینت تمام چوب
  • رنگبندی و طرح متنوع
  • مقاوم در برابر آب به دلیل نداشتن درز
  • حساس به نور و حرارت
  • امکان بلند شدن روکش در طرح های ریز
کابینت ممبران

تماس با گروه مهندسی ماچوب

پروژه های کابینت ممبران

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

استفاده از روکش pvc در سطح کار سبب شده است تا قیمت کابینت ممبران قیمت به صرفه تری به نسب دیگر کابینت های این سبک داشته باشند. کابینت روکش چوب و تمام چوب به دلیل استفاده از چوب طبیعی قیمت بالاتری دارند. علاوه بر آن روکش پی وی سی به دلیل جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به سطح زیرین کابینت، سبب طولانی شدن عمر آن و دوام هرچه بیشتر می شود.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

در جدول زیر به بررسی تفاوت های بارز کابینت نئوکلاسیک و ممبران خواهیم پرداخت.

مشخصات ممبران نئوکلاسیک
قیمت قیمت کابینت ممبران مناسب تر قیمت سبک نئوکلاسیک بالاتر
سبک کلاسیک نئوکلاسیک
طرح شلوغ، با حکاکی زیاد ساده تر، با حکاکی کم تر
مقاوم در برابر رطوبت مقاومتی مناسب مقاومتی بالا
مقاوم در برابر گرما مقاومتی مناسب مقاومتی بالا
تعمیر و تغییر  اکثر مواقع قابل تعمیر نیست امکان پذیر
نگه داری دشوارتر راحت تر
تمیزکاری دشوارتر راحت تر
مناسب فضاهای بزرگ مناسب هر فضا
متریال ام دی اف خام/روکش pvc دارای درصد کمی چوب خام
یراق آلات پر زرق و برق ساده تر
رنگ های متداول گرم ملایم و سرد

قابل ذکر است، کابینت انزو، در دسته کابینت های نئوکلاسیک بوده و جایگاه ویژه ای در بازار امروز پیدا کرده است. کابینت های انزو طرفداران بسیاری را در بازار امروز به خود جذب کرده اند. همان طور که در بالا نیز اشاره شده، اگر سلیقه شما با سبک کلاسیک و یا مدرن، سازگاری ندارد، با انتخاب کابینت انزو، به عنوان کابینتی در سبک نئوکلاسیک، آشپزخانه ایده آل خود را پیاده سازی کنید.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

قیمت کابینت ممبران و نئوکلاسیک

برای ساخت کابینت های نئوکلاسیک، تجهیزات و دستگاه های خاصی نیاز می باشد و پروسه ساخت نیز از نظر زمانی، طولانی تر از سایر سبک های نام برده شده، می باشد. هم چنین، روند نصب نیز در این سبک از کابینت ها، دشوارتر از دیگر کابینت ها بوده و در نتیجه قیمت تمام شده کابینت های نئوکلاسیک بالاتر از کابینت های کلاسیک می باشد. کابینت ممبران هم در دسته کابینت های کلاسیک قرار گرفته است.

همان طور که در بالا نیز اشاره داشتیم، قیمت کابینت آشپزخانه انزو نیز از کابینت ممبران بالاتر می باشد.

قیمت کابینت ممبران نئوکلاسیک

سوالات متداول مربوط به تفاوت کابینت ممبران و نئوکلاسیک و پاسخ به آن ها

قیمت به روز کابینت ممبران و یا نئوکلاسیک را از کجا می توان استعلام گرفت؟1401/6/6 6:27:25

برای استعلام لیست قیمت به روز کابینت آشپزخانه ممبران و یا نئوکلاسیک به سایت ماچوب مراجعه کرده و با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

 

کابینت ممبران بهتر است یا نئوکلاسیک؟1401/6/6 6:28:24

هر دوی کابینت های مورد نظر در کنار مزایای متعدد دارای معایبی نیز می باشند، بنابراین انتخاب نوع کابینت کاملا بستگی به سلیقه مشتریان، بودجه و فضای در دسترس آنها خواهد داشت.

 

سایت رسمی ماچوب برای سفارش کابینت ممبران و یا نئوکلاسیک، چیست؟1401/6/6 6:29:46

شما می توانید برای ثبت سفارش کابینت ممبران و یا نئوکلاسیک به صفحه رسمی گروه مهندسی معماری ماچوب machoob.com مراجعه فرمایید.

 

توسط |1401/6/23 16:19:12شهریور 9ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا