چرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهچرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

چرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهچرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

در پاسخ به سوال چرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟ باید عنوان کنیم که بسیاری از مشتریان تصور می کنند که استفاده از کابینت های پیش ساخته و آماده می تواند راهی مفید در کاهش هزینه ها باشد. همچنین مشتری تصور می کند که با انتخاب یک کابینت آماده و از قبل ساخته شده می تواند روند اجرایی پروژه را سریع تر پیش ببرد.

شاید این نظر را داشته باشید که در ظاهر و حتی در ابتدای راه تفاوت چندانی بین کابینت های آماده و کابینتی که بنابر سلیقه مشتری ساخته می شود وجود نخواهد داشت. در این حالت باید بگوییم تنها با استفاده و گذر زمان مشتریان متوجه می شوند که به کار بردن کابینت های از پیش ساخته شده تنها راهی برای هزینه های مجدد بعدی خواهد بود. در این مطلب سعی داریم به معرفی معایب این کابینت ها، دلیل ارزان قیمت بودن آن ها و همچنین انواع کابینت آماده بپردازیم پس تا پایان این مطلب با ماچوب همراه باشید.

چرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

معایب کابینت پیش ساخته

در قسمت قبلی عنوان کردیم که برای سفارش کابینت آشپزخانه می توان از مدل های آماده آن استفاده کرد. اما باید این نکته را در نظر گرفت که بسیاری از کارشناسان و طراحان داخلی استفاده از چنین نوع کابینت هایی را توصیه نکرده و پیشنهاد می کنند تا کابینت به صورت سفارشی ساخته شود.

در ادامه به معایب چنین کابینت هایی اشاره خواهیم کرد.

معایب کابینت پیش ساخته

عدم انتخاب رنگ

یکی از مهم ترین گزینه ها برای زیباتر نشان دادن محیط آشپزخانه یا هر نقطه ای از منزل، انتخاب رنگ کابینت می باشد. انتخاب رنگ بنابر سلیقه مشتری بوده و می تواند در روشن یا تاریک کردن محیط اثرگذار باشد. از جمله محدودیت های کابینت های آماده، عدم انتخاب رنگ مورد نظر مشتری می باشد. این کابینت ها دارای رنگ از قبل تعیین شده می باشند و نمی توان رنگ آن ها را تغییر داد.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

عدم انتخاب طرح و مدل

کابینت هایی که به صورت پیش ساز در بازار موجود هستند، دارای سری کامل می باشند. این سری کابینت ها از هر نوعی حتی کابینت ممبران نیز می باشند. در چنین حالتی، اگر مشتری بخواهد تغییری در سبک و یا مدل آن ایجاد نماید، نمی تواند اقدامی صورت دهد. تنها راه حل استفاده از سری کابینت آماده به همان شکل ساخته شده است.

کابینت آماده پیش ساخته دارای مدل سفارشی نمی باشد.

عدم انتخاب سایز و ابعاد کابینت

برای ساخت کابینت های پیش سایز از یکسری ابعاد و اندازه های استاندارد استفاده می شود. این در حالی است که کابینت های سفارشی از ابعاد خاصی پیروی نمی کنند و مشتری می تواند با توجه به وسایل و لوازم خود نسبت به سفارش کابینت های مورد نظر اقدام نماید. نکته دیگر آن است که این مدل کابینت ها ممکن است با ابعاد و فضای در نظر گرفته شده برای آشپزخانه همخوانی نداشته باشند و بخشی از فضا را برای مشتری هدر دهند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

دلیل ارزانی کابینت پیش ساخته

دلیل ارزانی کابینت پیش ساخته تنها به ابعاد و رنگ و مدل آن ها بستگی ندارد. حتی اگر کابینت نئوکلاسیک بخرید آن هم از مدل پیش ساز، به واسطه دلایل زیر بسیار برایتان ارزان خواهد بود.

این دلایل عبارت اند از:

  1. ابعاد از پیش تعیین شده
  2. نصب آسان
  3. سرعت در تولید
  4. متریال استفاده شده ساده
چرا کابینت آماده و پیش ساخته ارزان است؟

ابعاد از پیش تعیین شده

کابینت های آماده از قبل و با ابعاد استاندارد تهیه می شوند، به همین منظور قیمت تمام شده آن ها برای تولید کننده پایین بوده و در نتیجه با سود کمتری در اختیار مشتری قرار خواهند گرفت. در حالت کلی معمولا این مدل کابینت ها در ابعاد 3 متر زمینی و 3 متر دیواری یا 5 متر زمینی و 5 متر دیواری تهیه می شوند و در نتیجه دیگر هزینه اضافه توسط متریال باقی مانده هدر نخواهد رفت. پس می توان نتیجه گرفت که برای مشتری ارزان تر خواهد بود.

کابینت آماده و پیش ساخته ابعاد استاندارد دارد.

سرعت تولید بالا و نصب آسان

در حالت کلی برای ساخت و تولید کابینت های پیش ساز توسط کارگران، 2 الی 5 ساعت زمان لازم بوده که این مدت زمان حقوق بسیار پایینی را برای نیروی انسانی به دنبال دارد. همچنین پس از ساخت نیز هزینه نصب این مدل کابینت ها بین 300 تا 500 هزار تومان بوده که نسبت به کابینت های سفارشی بسیار ناچیز می باشد.

کابینت آماده و پیش ساخته با سرعت بالا تولید می شود.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

متریال بسیار ساده

متریال به کار برده شده برای کابینت های از پیش ساخته شده دارای کیفیت بسیار معمولی بوده و به طور معمول از جنس ام دی اف، ام بی اف و نئوپان خواهد بود. به عنوان مثال بیشتر کابینت ام دی اف به صورت پیش ساز و با قیمت پایین خریداری می شود.

انواع کابینت پیش ساخته

انواع کابینت پیش ساخته بر اساس متریال به کار برده شده جهت ساخت آن ها به گروه های زیر تقسیم می شوند و دارای قیمت کابینت آشپزخانه متفاوتی خواهند بود.

انواع کابینت پیش ساخته

کابینت پیش ساز از جنس ام دی اف

یکی از ارزان قیمت ترین مدل های کابینت پیش ساز بوده که به واسطه متریال ام دی اف ارزانی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است، بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

کابینت پیش ساخته ام دی اف

کابینت ممبران پیش ساز

کابینت ممبران یکی از گران قیمت ترین نوع کابینت های موجود بوده که با سبک کلاسیک طراحی شده است. این نوع کابینت به واسطه قیمت گرانی که دارد بیشتر به صورت پیش ساز قابل سفارش بوده تا هزینه مناسب تری داشته باشد.

کابینت ممبران پیش ساخته

کابینت پیش ساز های گلاس

یکی از زیباترین مدل کابینت های آماده نوع های گلاس بوده که زیبایی و براقیت بالایی دارد. این مدل کابینت دارای متریال ام دی اف در قسمت پایه بوده که قسمتی پلاستیک مانند روی سطح آن را در بر گرفته است.

کابینت پیش ساخته های گلاس

نتیجه گیری از مطالعه مطلب چرا کابینت آماده و پیش ساخته نخریم؟

در این مطلب سعی کردیم ابتدا شما را با ماهیت کابینت پیش ساز آشنا کنیم. در این مطلب متوجه شدیم که این مدل کابینت ها در کنار داشتن قیمت مناسب، دارای معایبی بوده و به دلایل زیادی از جمله متریال یا کیفیت معمولی، بسیار ارزان خریداری می شوند. همچنین شما را با سه نوع کابینت پیش ساخته آشنا کردیم. توصیه می شود پیش از هر گونه اقدام جهت خرید کابینت پیش ساز با یک متخصص طراحی داخلی مشورت نمایید.

سوالات متداول در مورد کابینت آماده و پیش ساخته

کابینت پیش ساخته چیست؟1401/12/14 9:12:40

کابینت های پیش ساخته و یا آماده از قبل طراحی و ساخته شده اند. این کابینت ها در ابعاد استاندارد ساخته می شود. طرح و رنگ بندی آن ها نیز از قبل آماده و روی کار زده شده است و امکان تغییر آن وجود ندارد.

اما به دلیل اینکه ممکن است اندازه این نوع کابینت با آشپزخانه شما سازگار نباشد و یا طرح و رنگ مورد پسند شما نباشد، بهتر است کابینت خود را از سایت machoob.com سفارش دهید.

آیا خرید کابینت آماده و پیش ساخته مزایایی دارد؟1401/12/14 9:15:09

صرفه جویی در وقت و هزینه از مهم ترین مزایای آن است. کابینت های آماده اکثرا ارزان هستند. پیشنهاد می کنیم که اگر بودجه محدودی دارید، به جای خرید کابینت پیش ساخته، کابینت های ام دی اف و یا هایگلاس را از ماچوب سفارش دهید. برای ثثبت سفارش نیز می توانید با شماره داخل صفحه تماس بگیرید.

توسط |1401/12/14 9:22:44اسفند 14ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا