تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف ✔️ مقایسه  ☀️

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف ✔️ مقایسه ☀️

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف، دغدغه ای در ذهن خریداران بوده و تصمیم گیری را برای آنها سخت کرده است. البته این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که اگر الویت شما برای انتخاب و سفارش کابینت، کابینتی است با قیمت مناسب، تصمیم گیری میان این دو کابینت بسیار راحت خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم با بررسی تفاوت های عمده کابینت ممبران و ام دی اف، در کنار بررسی مزایا و معایب آنها و ویژگی های بارز، دید بازتری برای انتخاب میان این دو گزینه برای شما ایجاد کنیم.

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

فیلم فرق کابینت ممبران و ام دی اف

شما با مشاهده این فیلم، با این دو مدل کابینت و تفاوت های آنها آشنا می شوید و تصمیم گیری در خرید و انتخاب کابینت مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

کابینت آشپزخانه ممبران چیست؟

کابینت ممبران در دسته کابینت کلاسیک قرار گرفته و با توجه به حکاکی ها و ابزارهای زده شده روی درب کابینت ها، فضایی اشرافی در آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد. کابینت ممبران با ستون های پر زرق و برق و یراق آلاتی لاکچری، جلوه ای دو چندان پیدا خواهد کرد و آشپزخانه را به محیطی منحصر به فرد برای گذر زمان،  تبدیل خواهد کرد. قابل ذکر است، با توجه به نمای کابینت های ممبران، در آشپزخانه های بزرگ، جلوه آنها، بسیار زیباتر خواهد بود. از کابینت های ممبران با نام وکیوم نیز یاد می شود. چوب طبیعی از متریال های مصرفی گران قیمت در ساخت کابینت ممبران می باشد که موجب افزایش قیمت آنها نیز شده است.

معایب کابینت وکیوم چیست؟

در زیر به بررسی معایب کابینت های ممبران خواهیم پرداخت:

  • قیمت کابینت ممبران بالا می باشد
  • برای آشپزخانه کوچک پیشنهاد نمی شود
  • حکاکی های ریز برای این سری از کابینت ها مناسب نمی باشند
  • حساسیت به حرارت و نور
معایب کابینت ممبران چیست؟
مزایای کابینت آشپزخانه وکیوم چیست؟

مزایای کابینت آشپزخانه وکیوم چیست؟

در زیر به بررسی مزایای کابینت های ممبران خواهیم پرداخت:

  • نمای بسیار زیبا و مشابه چوب
  • تنوع و طرح بالا
  • مقاوم در برابر نفوذ آب
  • سازگاری با محیط

اگر طرفدار سبک کلاسیک و کابینت های شلوغ نمی باشید، کابینت نئوکلاسیک را بررسی کرده و کابینت مورد پسند خود را پیدا کنید. چرا که کابینت های نئوکلاسیک تلفیقی از کابینت های کلاسیک و مدرن می باشند.

کابینت ممبران یا وکیوم در دسته بندی سبک کلاسیک قرار دارد.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

پروژه های کابینت ممبران

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

کابینت آشپزخانه ام دی اف چیست؟

کابینت ام دی اف، از جنس ام دی اف خام بوده و با روکش های مختلف، جلا داده می شود. این کابینت ها مقاومت و دوام قابل توجهی دارند و نظر بسیاری از مشتریان ساده پسند را به خود جذب کرده اند. اگر به دنبال کابینت هایی جادار و کاربردی می باشید، کابینت ام دی اف برای شما گزینه مناسبی محسوب می شود. قیمت کابینت های ام دی اف به عنوان کابینت هایی مدرن، مناسب تر از قیمت کابینت کلاسیک بوده و همین عامل نیز در جذب مشتریان بیشتر کابینت های ام دی اف نیز نقش داشته است.

کابینت ام دی اف چیست؟

پروژه های کابینت ام دی اف

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

فرق کابینت ممبران و ام دی اف

کابینت ممبران در دسته کابینت های کلاسیک و کابینت ام دی اف در دسته کابینت های مدرن می باشد. سبک متفاوت این دو کابینت، تفاوت های عمده ای را برای این دو کابینت به همراه داشته است. در جدول زیر به بررسی تفاوت کابینت های مذکور خواهیم پرداخت.

قابل ذکر است، اگر طرفدار سبک مدرن و یا کلاسیک نمی باشید، در سبک نئوکلاسیک نیز، به عنوان سبکی جدید در صنعت کابینت سازی، کابینت های متنوعی طراحی و به تولید رسیده اند. از جمله کابینت انزو که امروزه روز، مشتریان بسیاری را به خود جذب کرده است.

مشخصات ممبران ام دی اف
سطح براق ندارد در برخی مدل ها
قیمت نسبتا بالا مناسب
طرح های پرکار امکان اجرا دارد امکان اجرا ندارد
حساس در برابر رطوبت بسته به نوع اجرا دارد حساسیتی بالا
سبک کلاسیک مدرن
حساسیت به اجسام تیز زیاد زیاد
حساسیت به نور زیاد ندارد
حساسیت به حرارت آسیب پذیر آسیب پذیر
کیفیت کیفیتی وابسته به نحوه اجرا کیفیتی قابل قبول
مناسب برای آشپزخانه بزرگ هر آشپزخانه ای
متریال مغزی MDF و چوب خام MDF
تنوع محدودتر بالا
تمیزکاری به دلیل حکاکی ها تمیزکاری سخت تر بوده آسان
لبه های کار لبه‌های نرم لبه‌های تیز و برنده
سبک اجرا عموما شلوغ ساده
فرق کابینت ممبران و ام دی اف

برای بررسی تمامی کابینت های موجود از جمله کابینت های کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، به لینک ارائه شده مراجعه فرمایید تا با بررسی تمامی مدل های موجود، تصمیم مطمئن تری در انتخاب کابینت خود داشته باشید.

کابینت ممبران بخریم یا ام دی اف؟

الویت های خود را در خرید و سفارش کابینت لیست کرده و با بررسی کلی تفاوت های این دو کابینت، میزان همخوانی هر کدام از این کابینت ها با معیارهای شما مشخص خواهد شد. به طور کلی، نمی توان گفت کدام کابینت، کابینت بهتری است. اما با توجه به مزایا و معایب ذکر شده، در کنار الویت های شما، فضای در دسترس و بودجه مورد نظر، می توان کابینتی بهینه را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.
اگر از نظر میزان بودجه محدودیت نداشته و کابینت های ام دی اف را بسیار ساده برای آشپزخانه خود می دانید، قیمت کابینت انزو در کنار طراحی های خاص و رنگبندی متنوع، بسیار مقرون به صرفه بوده و جلوه آشپزخانه شما را دو چندان خواهد کرد.

کابینت ممبران بخریم یا ام دی اف؟

کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف

منظور از کابینت چوبی، همان کابینت های کلاسیک می باشند که درصدی چوب خام در ساخت آنها، به عنوان متریال اولیه، به کار رفته است. کابینت ممبران نیز به عنوان کابینتی کلاسیک در دسته کابینت های چوبی قرار می گیرد.

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، کابینت های چوبی و MDF هر کدام ویژگی هایی مثبت و مشکلاتی را، برای مشتریان به همراه خواهند داشت. انتخاب شما عزیزان به عنوان مشتری، بستگی به احتیاجات، نیازها، الویت ها، فضای آشپزخانه و میزان بودجه مورد نظر شما خواهد داشت.

با شناخت احتیاجات و نیازهای خود، با توجه به مشخصات ذکر شده از کابینت ها، گزینه مناسب و بهینه خود را انتخاب نمایید.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

قیمت ام دی اف و ممبران

ساخت کابینت های ممبران، با توجه به متریال مصرفی، شرایط و نحوه ساخت، بالاتر از کابینت ام دی اف می باشد. هم چنین، وجود تاج هایی سلطنتی، دستگیره هایی خاص و رعایت تقارن، روند نصب کابینت های ممبران نیز دشوارتر خواهد بود. در نتیجه قیمت کابینت های ممبران، بالاتر از کابینت های ام دی اف می باشد.

کابینت های ام دی اف، به عنوان کابینت های با مقاومت بالا، قیمتی بسیار مقرون به صرفه دارا می باشند.

قیمت کابینت ممبران و ام دی اف

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

سوالات متداول مربوط به تفاوت کابینت ممبران و MDF و پاسخ به آن ها

ممبران یا ام دی اف، کدام بهتر است؟1401/6/9 7:41:09

هر دوی کابینت های نام برده، در کنار مزایای متعدد دارای معایبی نیز می باشند، بنابراین انتخاب نوع کابینت کاملا بستگی به سلیقه مشتریان، بودجه و فضای در دسترس آنها خواهد داشت. و نمی توان گفت کدام بهتر می باشد.

 

قیمت کابینت ممبران پایین تر است یا ام دی اف؟1401/6/9 7:42:28

قیمت کابینت ممبران به دلیل دشواری در فرآیند ساخت و زمان بر بودن آن، بیشتر از کابینت ام دی اف می باشد. برای استعلام لیست قیمت کابینت آشپزخانه ممبران و ام دی اف به سایت ماچوب مراجعه کرده و با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

 

سایت رسمی ماچوب برای سفارش کابینت ممبران و یا ام دی اف چیست؟1401/6/9 7:43:46

شما می توانید برای ثبت سفارش کابینت ممبران و یا ام دی اف به صفحه رسمی گروه مهندسی معماری ماچوب machoob.com مراجعه فرمایید.

توسط |1401/10/6 10:45:37شهریور 16ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا