قیمت کابینت ممبران1401/10/3 13:09:13

قیمت کابینت ممبران

خانهقیمت کابینتقیمت کابینت کلاسیکقیمت کابینت ممبران

قیمت کابینت ممبران

خانهقیمت کابینتقیمت کابینت کلاسیکقیمت کابینت ممبران

قیمت کابینت آشپزخانه ممبران چند است؟

قیمت کابینت آشپزخانه ممبران، بر حسب اجزای تشکیل دهنده و طرح انتخابی شما متفاوت است. در این صفحه به بررسی تمامی نکاتی که لازم است می پردازیم و شما را با نحوه قیمت گیری آشنا می کنیم.

اولین و مهم ترین اصل در تعیین قیمت، طرح انتخابی شما است. هرچه شما کابینت ممبران را پرکار و شلوغ انتخاب کنید، هزینه بالاتری را در بر می گیرد. از عوامل دیگر می توان به جنس روکش pvc و نوع چسبی که استفاده می شود، اشاره کرد.

قیمت کابینت آشپزخانه ممبران قهوه ای طلایی

قیمت کابینت های ممبران

عوامل متعددی در قیمت کابینت ممبران تاثیر گذار است. همانطور که می دانید ممبران از روکش پی وی سی بر روی mdf ساخته می شود. ممبران دارای طراحی کلاسیک است و شما می توانید در مدل ها و طرح های مختلف و طبق سلیقه خود سفارش دهید.

ذکر این نکته الزامی است که قیمت کابینت آشپزخانه بر اساس طرح مد نظر شما تغییر می کند. طرح ها توسط دستگاه cnc روی بدنه کابینت قرار خواهد گرفت.

قیمت کابینت ممبران

وکیوم ساده بدون ابزار

هر متر طول (زمینی + هوایی)
با طراحی ۳ بعدی رایگان
بدنه MDF خارجی
صفحه شرکتی
کلیه یراق آلات مرغوب
(تومان)

3,700,000

قیمت کابینت ممبران

تاج، پاخور، زیر چراغی و درب ابزار دار

هر متر طول (زمینی + هوایی)
با طراحی ۳ بعدی رایگان
بدنه MDF خارجی
صفحه شرکتی
کلیه یراق آلات مرغوب
(تومان)

4,000,000

قوانین اتحادیه کابینت سازان برای محاسبه قیمت کابینت ممبران

قیمت یک متر کابینت ممبران شامل چه چیزهایی است؟

چگونه قیمت یک متر کابینت ممبران را محاسبه کنیم؟

قیمت ها به صورت یک متر طول کابینت مشخص می گردد.
یک متر کابینت دارای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است.
متر کردن بدین صورت است که، از ابتدای کابینت تا انتهای آن در حالت طولی متر می گردد.
البته، بدین صورت که کل کار اندازه گیری شده دارای ابعاد (عمق و ارتفاع) استاندارد باشد.
پس از اندازه گیری متراژ زمینی جای یخچال، ماشین لباس شویی،
ماشین ظرف شویی و گاز مبله و کمد ها از متراژ زمینی کسر گردد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران بر حسب قانون 60 درصد و 40 درصد

قانون ۶۰درصد و ۴۰ درصد برای محاسبه قیمت کابینت ممبران

در این قانون کابینت های زمینی (با ارتفاع ۹۰) ۶۰ درصد و کابینت های هوایی (با ارتفاع ۷۰) ۴۰ درصد از قیمت در هر متر طول می باشد.

برای مثال :
اگر یک متر کابینت هزینه‌ای برابر با ۱۰۰۰ هزار ریال داشته باشد.
قیمت کابینت ممبران زمینی ۶۰۰ هزار ریال و قیمت کابینت ممبران دیواری‌ ۴۰۰ هزار ریال است .

همانطور که می دانید کابینت ممبران در دسته سبک کلاسیک قرار دارد. کابینت های کلاسیک علاوه بر روکش pvc ممبران، دارای روکش هایی از جنس چوب طبیعی است. همچنین برخی خریداران کابینت خود را با بدنه ای از جنس تمام چوب سفارش می دهند. روکش کار ها بر قیمت کابینت تاثیر گذار است. به همین منظور، در صفحه زیر ما شما را با نحوه محاسبه قیمت و همچنین قیمت متری این دو مدل آشنا می کنیم.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

فیلم نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران

فیلم تهیه شده توسط گروه مهندسی ماچوب، تمامی پارامتر هایی که برای محاسبه قیمت کابینت ممبران، لازم است را شرح می دهد. حتما فیلم زیر را تماشا کنید.

قیمت اجزای کابینت ممبران

در بخش قبلی به نحوه محاسبه انواع کابینت ها مثل: دیواری، زمینی، نمای یخچالی و غیره پرداخته ایم. همانطور که می دانید، کابینت ممبران در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار دارد و دارای اجزای تزئینی است. ستون، سرستون، گل و کتیبه را می توان جزو این دسته دانست.

علاوه بر موارد اشاره شده، جنس چسبی که برای روکش pvc استفاده می شود نیز در قیمت کابینت ممبران تاثیر دارد. در این قسمت به بررسی این موارد می پردازیم.

این اجزا عبارت اند از:

  1. ستون و سرستون، گل و کتیبه
  2. چسب کابینت
  3. یراق آلات
  4. جنس ام دی اف بدنه

در ادامه این بخش شما با انواع اجزا کابینت ممبران آشنا می شوید. همچنین شرایط قیمت گذاری آن ها برای شما شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

قیمت اجزای کابینت ممبران سفید براق

قیمت سرستون و گل و کتیبه کابینت ممبران

اجزای تزئینی کابینت ممبران بر حسب نوع طرح شما قیمت گذاری می شوند. طراحی برجستگی های کابینت ممبران با استفاده از دستگاهی به نام cnc روی کار قرار می گیرد. هر چه طرح شما شلوغ تر و پرکار تر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. علاوه بر آن شلوغ تر بودن طرح فضای کابینت شما را به سبک کلاسیک نزدیک می کند، در غیر این صورت به سبک مدرن متمایل می شود.

همانطور که کابینت ها دارای چندین بخش بودند، ستون و سرستون ها نیز در چندین بخش در کابینت قرار می گیرند. ستون های زمینی، دیواری، کمدی و نیمه کمدی در این دسته بندی قرار دارند. برای بخش های تزئینی با توجه به سلیقه شما از جنس های مختلفی مثل چوب، رزین و یا پلی وود استفاده می شود. این مورد نیز قیمت کابینت ممبران را تحت تاثیر قرار می دهد.

محاسبه قیمت ستون و سرستون، گل و کتیبه کابینت ممبران سفید با دستگیره های طلایی

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

قیمت چسب کابینت ممبران

جهت اتصال روکش pvc به ام دی اف از چسب مخصوصی استفاده می شود. اگر جنس چسب مرغوب نباشد، در مدت زمان سبب باد کردن و یا جداشدن روکش از mdf می شود. همانطور که می دانید، کابینت ها در دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارد. بنابراین باید در انتخاب چسب دقت شود تا کابینت علاوه بر ماندگاری ظاهر خوبی نیز داشته باشد. در گروه مهندسی ماچوب از بهترین متریال برای این قسمت از سفارش شما استفاده می شود.

چسب وکیوم ماده ای پلیمری و بر پایه آب ساخته شده است. چسب به وسیله یک مخزن که عموما از جنس پلاستیک و یا استیل ضد زنگ است، پاشیده می شود. مهم ترین نکته در چسب زدن لبه های کار می باشد.

قیمت کابینت آشپزخانه ممبران استخوانی با اجزا تزئینی سفید طلایی

قیمت یراق آلات کابینت ممبران

یراق در کابینت ممبران شامل دستگیره، لولا و ریل ها می باشد. با توجه به استفاده روزانه از کابینت ها یراق آلات باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و به مرور زمان آسیبی به آن ها وارد نشود. این مورد نیز در قیمت کابینت ممبران تاثیر گذار است. در جدیدترین مدل کابینت ممبران، از یراق آلاتی استفاده می شود که بیشترین هماهنگی را با کابینت شما داشته باشد. این کار با در نظرگرفتن محیط آشپزخانه، دکوراسیون کلی منزل شما و در نظر گرفتن سلیقه شما انجام می شود.

محاسبه یراق آلات کابینت ممبران سفید با گل و کتیبه سفید و دستگیره های طلایی

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

قیمت کابینت ممبران بر اساس جنس بدنه

همانطور که ذکر شد، بدنه و یا مغزی کابینت ممبران از mdf ساخته می شود. ام دی اف تکه های ریز و درشت چوب است که به هم فشرده است. این ورق ها قابلیت ابزار خوری بالایی دارند. همچنین مقاومت خوبی در برابر ضربه و یا خط و خش دارند.

2 مدل چوب ام دی اف، به عنوان مغزی ممبران استفاده شود. کاستامونا و واناچای نام این مغزی ها هستند. بنابر انتخاب شما برای بدنه کابینت، قیمت آن نیز تحت تاثیر خواهد گرفت.

قیمت mdf بدنه کابینت ممبران سفید و صفحه رویه مشکی

قیمت کابینت ممبران بر اساس طرح

کابینت های سبک کلاسیک که روکش ممبران نیز جزو آن ها محاسبه می شود، دارای طرح روی بدنه و درب های خود هستند. همچنین در این نوع کابینت، از سایر اجزای تزئینی مثل گل و کتیبه، ستون و سرستون نیز استفاده می شود.

طرح های کار شده روی کابینت با استفاده از دستگاه cnc کار می شود. این دستگاه ها مدل های مختلفی دارند. این تنوع سبب می شود تا قیمت کابینت تحت تاثیر قرار بگیرد. همچنین طرح انتخابی شما و میزان کار شدگی از دیگر عواملی است که بر قیمت کابینت ممبران تاثیر می گذارد. هرچه طرح انتخابی شما پرکار و شلوغ باشد، قیمت کابینت ممبران افزایش می یابد.

محاسبه قیمت کابینت ممبران

کابینت ممبران از چند مدل کابینت با کاربرد های متفاوت ساخته شده است. بعضی از آن ها در قیمت زمینی و بعضی دیگر در بخش های بالایی کار می شوند. نحوه محاسبه هر کدام از آن ها متفاوت است. در این بخش می خواهیم شما را با نحوه محاسبه قسمت های مختلف کابینت آشنا کنیم.

متعلقات و شرایط قیمت یک متر کابینت ممبران

۱) یک متر یونیت کابینت زمینی و یک متر یونیت کابینت هوایی
۲) یک متر صفحه کابینت شرکتی
۳) درب یونیت
۴)یک متر تاج، زیر چراغ، پاخور
۵) کلیه یراق آلات شرکتی
(دستگیره، لولا، جک پمپی یا ساعتی، ریل , پایه , قرنیز و …)
۶) کلیه ابزارآلات که برای یک متر کابینت زمینی و هوایی مورد نیاز است.
در کابینت های خارج از استاندارد طول کابینت به نسبت فضا متر می گردد و
عمق و ارتفاع تغییر اندازه دارند که با توجه به جدول ضرایب متراژ کابینت قابل محاسبه است.

متعلقات و شرایط یک متر کابینت آشپزخانه کلاسیک
ابعاد استاندارد و قیمت کابینت دیواری کلاسیک

قیمت کابینت ممبران دیواری

عمق ۳۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ سانتی متر است. همچنین در فضاهایی که ارتفاع سقف بیش از ۲۴۰ سانتیمتر باشد میتوان ارتفاع کابینت دیواری را ۹۰ سانتیمتر گرفت، تعداد طبقات در کابینت ارتفاع ۹۰ سه قسمت است و نحوه محاسبه آن نیز همانند کابینت زمینی ۶۰ درصد محاسبه می شود.
(در اجرای کابینت های دیواری باید دقت داشت تا ابعاد آن از حدود حجم های استاندارد خارج نشود، چرا که به وزن آن باید دقت شود. سنگین شدن کابینت دیواری ممکن است خطرناک باشد.)

قیمت کابینت ممبران زمینی

بدنه کابینت های زمینی ارتفاع استانداردی دارند که برابر ۷۲ سانتیمتر است که این ارتفاع با صفحه رویه شرکتی ( ۳۲ میلی متر ) و پایه ( ۱۴ سانتیمتر ) به ۹۰ ساتیمتر می رسد.

استاندارد عمق کابینت های زمینی ۵۵ سانتیمتر می باشد.

اندازه هاو قیمت کابینت زمینی کلاسیک
ابعاد و محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه کمدی کلاسیک

قیمت کابینت ممبران کمدی

به کابینت های ایستاده ای که از زمین شروع شده و هم ارتفاع با کابینت های هوایی می باشند کابینت کمدی گویند.

نحوه محاسبه قیمت آن ها سه برابر کابینت زمینی ( یعنی ۱۸۰درصد) می باشد.

قیمت کابینت ممبران ویترینی

به کابینت هایی که بدنه تمام رنگی دارند ومحل قرار دادن اجناس دکوری درآشپزخانه می باشد ویترین میگویند.

نحوه محاسبه ویترین های دیواری ۲ برابر کابینت دیواری (یعنی ۸۰ درصد) و نحوه محاسبه ویترین های زمینی ۲ برابر کابینت زمینی (یعنی۱۲۰درصد) می باشد.

سایز کابینت ویترینی کلاسیک و نحوه محاسبه قیمت
ابعاد و قیمت کابینت نیمه کمدی کلاسیک

قیمت کابینت ممبران نیمه کمدی

به کابینت هایی که ارتفاع آن ها از روی سطح صفحه تا هم ارتفاع دیواری ها می باشد کابینت نیمه کمدی می گویند.

کابینت نیمه کمدی ها معمولا ارتفاعی در حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر دارند و نحوه محاسبه آنها دو برابر کابینت های زمینی (یعنی ۱۲۰ درصد) می باشد.

قیمت درب نما کابینت ممبران

در انتهای یک راسته از کابینت ها که پهلو یا قسمتی از بدنه سفید کابینت در معرض دید قرار می گیرد، باید برای زیبایی کار آن را هم رنگ با ام دی اف رنگی که مشتری انتخاب می نماید پوشاند؛ یعنی یک بار دیواره بدنه کابینت قرار می گیرد و روی آن دیواره دیگری که به آن درب نما می گویند.
از درب نما در نمای پشت اپن ها یا جزیره هایی که رو به پذیرایی قرار می گیرند و یا پهلو بدنه هایی که در معرض دید قرار می گیرند استفاده می شوند.
نکته : منظور از درب نما، درب کابینت نیست.
نکته : هزینه نماهای کابینت بر اساس طراحی به هزینه های فوق اضافه می شود.

اندازه درب نمای کابینت آشپزخانه کلاسیک و قیمت آن
قیمت کابینت جزیره کلاسیک و سایز مناسب جزیره

قیمت کابینت ممبران جزیره

در آشپزخانه های سبک مدرن امروزی، قسمتی به نام جزیره می باشد که بسیار کاربردی است. برخی از طراحان آشپزخانه در اپن جزیره یا کانتر میز غذاخوری تعبیه می نمایند که بستگی به این امر دارد که آیا سینک روی جزیره قرار گرفته باشد یا خیر. کانتر یا جزیره از متریال های متفاوتی ساخته می شود و تنوع زیادی دارد و کاملا بستگی به سلیقه کارفرما خواهد داشت. به طور کلی به کابیت زمینی که به دیوار متصل نمی شود کابینت جزیره گویند.
ابعاد استاندارد آن ها همانند کابینت زمینی می باشد.
نحوه محاسبه آن ها ۵/۱ برابر کابینت زمینی ( یعنی۹۰ درصد) می باشد.
چرا که دو طرف آن ها در معرض دید هستند و طرف پشت آن ها نیز بایستی از جنس خود درب ها کار شود.

قیمت صفحه رویه کابینت ممبران

همان طور که گفته شد در محاسبه قیمت کابینت ها متراژ ماشین لباسشویی و ظرفشویی می بایست از فضای کابینت های زمینی کسر گردد. همانند متراژ گاز اجاق و یخچال متراژ ماشین ها نیز از متراژ زمینی ها کسر می گردد.

در قسمت ماشین ها در اجرا عملا فقط صفحه رویه کار شده است. که مقصود از رویه ماشین لباسشویی و ظرفشویی نیز همان صفحه رویه است.

محاسبه قیمت صفحه رویه کابینتی کلاسیک
نحوه محاسبه قیمت کابینت یخچالی کلاسیک

قیمت نمای یخچالی کابینت ممبران

برای زیبایی در فضای آشپزخانه و محفوظ کردن نمای پشت یخچال معمولا دور یخچال را توسط کاور می پوشانند.

خصوصا یخچال های ساید که عمق بیشتری نسبت به یخچال های معمولی دارند از کاور یخچال استفاده می شود.

قیمت کاور یخچال بر حسب اندازه یخچال تغییر می کند.

سوالات متداول مشتریان در رابطه با قیمت کابینت ممبران و جواب به آن ها

قیمت کابینت ممبران چگونه محاسبه می شود؟1401/4/6 10:14:33

عوامل مختلفی در قیمت نهایی کابینت ممبران تاثیر دارند. چند مورد آن ها میزان فضای آشپزخانه، نوع طراحی و انتخاب یراق آلات است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به گروه مهندسی معماری ماچوب مراجعه کنید.

قیمت اجزای تزئینی کابینت ممبران چند است؟1401/4/6 10:15:18

اجزای تزئینی بخش جدانشدنی کابینت های کلاسیک را تشکیل می دهند. این اجزا را ستون و سرستون و همچنین گل و کتیبه می نامند. برای به دست آوردن قیمت جزئیات تزئینی کابینت ممبران با تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید.

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا