طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار

خانهمقالات کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار

طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار

خانهمقالات کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار

برخی افراد مایل هستند آشپزخانه ‌شان نور زیاد و پنجره‌ هایی با ابعاد بزرگ را در آشپزخانه داشته باشند. وقتی آشپزخانه‌ ای پنجره ‌هایی با ابعاد کوچک و بزرگ یا تعداد زیاد دارد، در طراحی و دکوراسیون آن باید دقت زیادی داشته و الگو هایی را طراحی کرد که متناسب با آشپزخانه ‌های پنجره دار باشند. در این مقاله راهنمایی لازم را در مورد طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار خواهیم کرد.

طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی

آشپزخانه یکی از با اهمیت‌ترین قسمت‌ های هر خانه است، پس توجه نمودن به دکوراسیون آن از بسیار مهم است. برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ‌های پنجره دار شما شیک و خاص باشد، باید از طراحان داخلی و متخصصان این حوزه کمک بگیرید. اکثر آشپزخانه ‌های ایرانی، از خانه ‌های قدیمی گرفته تا آپارتمان ‌های جدید، آشپزخانه ‌شان دارای پنجره ‌های بزرگ و یا کوچک است.

آشپزخانه ‌هایی که پنجره دارند، در واقع منبع نور کافی داشته و طرفداران زیادی دارند و می‌توان از سبک ‌های متنوع و جذابی برای طراحی آن ‌ها استفاده کرد. در انتخاب کابینت‌ برای آشپزخانه پنجره دار، باید نکات خاصی را رعایت کنید تا فضای شما به صورت لوکس و مدرن طراحی شود. در ادامه مهم‌ ترین نکات را در انتخاب کابینت آشپزخانه پنجره دار برای شما آورده‌ایم.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه پنجره دار

1 _ توجه به فضای پایین پنجره

اگر پنجره شما ارتفاع بلندی دارد و زیر پنجره نمی‌توانید کابینتی قرار دهید، بهتر است از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا از چنین فضا هایی بهترین استفاده را داشته باشید. اما اگر ارتفاع پنجره شما مناسب است می‌توانید در قسمت پایین آن از کابینت‌ ها مختلفی برای نصب استفاده کنید.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

2 _ توجه به تعداد پنجره ‌های موجود در آشپزخانه

باید ابتدا در نظر بگیرید که چند پنجره با چه ارتفاعی در آشپزخانه شما قرار دارد سپس بر این اساس به انتخاب کابینت بپردازید. سعی کنید طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که پنجره را نپوشانده و نور موجود در فضا را از بین نبرد.

3 _ استفاده از پرده مناسب

یکی از پرده ‌هایی که می‌توانید برای آشپزخانه استفاده کنید، پرده shade است که طرح ‌های آن تنوع زیادی دارند. امروزه در بیشتر خانه‌ های مدرن از مدل پرده ‌های شید شب و روز، شید رومی، شید زبرا، شید رول استفاد می‌شود.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

4 _ کابینت مناسب آشپزخانه پنجره دار

شما با داشتن پنجره در آشپزخانه احتمالاً از نورپردازی طبیعی خوبی در روز بهره ‌مند هستید. برای شب می‌توانید از یک نورپردازی مصنوعی مناسب با سبک آشپزخانه خود استفاده کنید و در انتخاب مدل و رنگ کابینت گزینه ‌های بیشتری پیش رو داشته باشید. به این شکل نیازی نیست حتما رنگ کابینت را روشن انتخاب کنید تا فضا روشن‌تر به نظر برسد. در انتخاب رنگ کابینت سعی کنید فقط دو رنگ را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از سبک‌ های کلاسیک و مدرن در مدل ‌های جدید کابینت 2023 برای انتخاب کابینت استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار باید متناسب با فضا باشد.

5 _ استفاده از دکور کنار کابینت

استفاده از دکور در کنار کابینت ‌ها امروزه بسیار رایج شده است. با این‌کار می‌توانید اشیا تزیینی و دکوری خود را به نمایش بگذارید. اما باید این قفسه ‌های بدون درب به گونه‌ای نصب شوند که با فضای آشپزخانه شما هم‌خوانی داشته باشد. شلوغی زیاد باعث می‌شود شیک و زیبا بودن دکوراسیون آشپزخانه به چشم نیاید.

6 _ طراحی دیوار آشپزخانه

رنگ دیوار آشپزخانه باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی فضای آشپزخانه انتخاب شود. بهترین مدل کاشی بین کابینتی، کاشی طرح آجر است که استفاده فراوانی برای دیوار آشپزخانه دارد. همچنین سنگ ‌های سایز بزرگ با طرح‌ های مختلف انتخاب خوبی برای دیوار هستند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت برای آشپزخانه کوچک پنجره دار

یکی از سبک ‌های معروف برای طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار کوچک، استفاده از طرح‌ های مینیمال است که دارای شلوغی کمتر بوده و حداکثر کارایی را دارند. همچنین مدل‌ های U و L دو شکل مرسوم برای نصب کابینت آشپزخانه ‌های کوچک پنجره دار هستند ولی در مواردی که آشپزخانه فقط یک دیوار دارد، از کابینت خطی استفاده می‌شود.

همچنین در آشپزخانه ‌های کوچک، باید با تمام دقت طراحی کابینت را انجام داد تا جلوی نور اندک موجود در فضا را اشغال نکند. از رنگ ‌های خنثی و کابینت ‌های ساده استفاده کنید که باعث شلوغی فضا نشود. کابینتی را انتخاب کنید که در عین زیبایی و ظریف بودن، عملکرد بالایی نیز داشته باشد.

انتخاب کابینت متناسب با آشپزخانه پنجره دار کوچک

ایده برای پنجره آشپزخانه

شما از کابینت ‌های مختلفی برای آشپزخانه خود می‌توانید استفاده کنید اما اگر آشپزخانه شما پنجره دارد باید مدل کابینت را بر اساس پنجره برگزینید. مخصوصاً اگر پنجره آشپزخانه شما بزرگ است برای زیر پنجره انتخاب ‌های متفاوتی دارید. این گزینه ‌ها عبارتند از:

1 _ استفاده از سینک ظرفشویی

این انتخاب یکی از معروف ‌ترین و زیباترین طرح‌ ها است و اگر پنجره منظره خوبی داشته باشد بسیار انتخاب مناسبی است. زیرا هنگام شستشوی ظروف استفاده از مناظر بیرون و نگاه کردن به آن حس خیلی خوبی دارد.

2 _ استفاده از کابینت های ویترین دار

یکی از مواردی که می‌توانید به کار ببرید، استفاده از کابینت ‌های ویترین دار است و می‌توانید آن را با ظروف تزیینی پر کنید. این گزینه انتخاب خوبی است اگر شما دارای آشپزخانه کوچک و یا حتی فضای کوچک در منزل خود هستید.

استفاده از سینک ظرفشویی پایین پنجره آشپزخانه

3 _ کاربرد اجاق گاز

در طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار قرار گرفتن اجاق گاز در زیر پنجره آشپزخانه خیلی رایج است زیرا در هنگام پختن غذا نیز می‌توانید از منظره لذت ببرید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هود جلوی پنجره قرار نگرفته و نور فضا را از بین نبرد. برای این حالت باید با یک متخصص و طراح داخلی مشورت کنید.

4 _ نیمکت در زیر پنجره‌های آشپزخانه

در قسمتی که پنجره آشپزخانه با اندازه بزرگ قرار دارد، می‌توانید نیمکتی طراحی کنید که زیر پنجره نصب شده و به این صورت از منظره بیرون نیز لذت ببرید. به این شکل فضای آشپزخانه را زیبا و کاربردی خواهید کرد.

استفاده از اجاق گاز در قسمت پایین پنجره آشپزخانه

سخن آخر در مورد طراحی کابینت پنجره دار

بدون شک داشتن آشپزخانه پنجره دار جزو مزیت‌های هر خانه محسوب می‌شود، زیرا منبع نور طبیعی و کافی را در بیشتر ساعات روز خود دارید. همچنین وجود پنجره در آشپزخانه فضایی دلنشین و گرم را در محیط ایجاد می‌کند. با این حال باید توجه داشته باشید که پنجره جزو دکوراسیون آشپزخانه است و در طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه باید آن را نیز در نظر بگیرید. از گذشته تاکنون وجود پنجره در آشپزخانه جز طرح‌ های پرطرفدار بوده و امروزه نیز در دیزاین بسیاری از آشپزخانه دیده می‎شود.

برای انتخاب کابینت مناسب آشپزخانه پنجره دار، ابتدا به ابعاد و موقعیت قرارگیری پنجره توجه کرده و سپس می‌توانیم کابینت ‌های شیک و زیبایی را برای اطراف آن در نظر بگیریم. کابینت ‌ها را طوری انتخاب کنید که علاوه بر ایجاد فضایی شیک و زیبا به آشپزخانه، جلوه خاصی را در اطراف پنجره آشپزخانه شما به وجود آورند. بنابراین شما می‌توانید با در نظر گرفتن ابعاد پنجره آشپزخانه، قیمت کابینت آشپزخانه، اندازه آشپزخانه و سبک کابینت‌ها، بهترین طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار را برای خانه خود در نظر بگیرید.