کابینت مینیمال

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت مینیمال چیست؟

کابینت مینیمال

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت مینیمال چیست؟

کابینت مینیمال چیست؟

در پاسخ به سوال کابینت مینیمال چیست؟ باید عنوان کنیم که اگر در طراحی کابینتی از سبک مدرن و ساده و با حداقل تجملات استفاده شود، به آن کابینت، کابینت مینیمال گفته می شود. در معماری داخلی سبک ها و طرح های بی نظیر و زیبایی وجود دارد، یکی از پرطرفدارترین و زیباترین سبک های مورد استفاده برای طراحی فضای داخلی، سبک مینیمال می باشد.

سبک مینیمال به معنای استفاده از وسایل ساده، بدون زرق و برق و در عین حال بسیار زیبا می باشد. وقتی صحبت از فضای مینیمال به میان می آید، یعنی باید با وسایل اضافی و زیاد موجود در فضا خداحافظی کرده و تا حد امکان از کم ترین وسایل استفاده شود. زمانی که قصد داریم تا از سبک مینیمال برای فضای داخلی آشپزخانه استفاده کنیم باید به آیتم های آشپزخانه از جمله کابینت آشپزخانه نیز توجه کرده و آن ها را نیز به سبک مینیمال طراحی نماییم. در این مقاله سعی داریم تا شما را با مفهوم کابینت مینیمال و همچنین انواع کابینت هایی که با سبک مینیمال طراحی شده اند آشنا کنیم پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

کابینت مینیمال چیست؟

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت بر اساس نوع بدنه و نوع روکش انتخابی شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که یراق آلات و نگه دارنده ها مثل لولا نیز دارای برند های متفاوتی هستند که قیمت های متفاوتی نیز دارند.

ویژگی های کابینت مینیمال

در قسمت قبل به فضای کابینت مینیمال تا حدودی اشاره کردیم. در این قسمت به بررسی دقیق تر ویژگی ها کابینت مینیمال می پردازیم:

  • انتخاب کردن لوازم و اکسسوری های ساده
  • کابینتی با درب های صاف و بدون طراحی های شلوغ
  • استفاده از رنگ های خنثی و روشن
  • سبک خاص نورپردازی

در ادامه این ویژگی ها را با هم بررسی می کنیم و بیشتر با کابینت مینیمال و سبک آن آشنا خواهید شد.

ویژگی کابینت مینیمال چیست؟

انتخاب کردن لوازم و اکسسوری های ساده برای کابینت مینیمال

کابینت مینیمال ظاهر ساده و بدون طراحی دارد. در واقع می توان گفت که این کابینت سبک نزدیک به کابینت های مدرن را دارد. اگر قصد دارید تا این سبک را دکوراسیون آشپزخانه خود را مینیمال انتخاب کنید، نه تنها باید در انتخاب کابینت دقت کافی داشته باشید، بلکه باید وسایل آشپزخانه را ساده و در رنگ های روشن و سفید سفارش دهید.

برای انتخاب اکسسوری نیز ترجیح داده می شود که از اکسسوری های ساده و دستگیره های فلزی مستطیلی استفاده شود. برخی از مشتریان دستگیره کابینت مینیمال را به صورت مخفی سفارش می دهند. در واقع نمی توان در انتخاب دستگیره کابینت و اکسسوری همانند کابینت آشپزخانه ممبران عمل کرد و دستگیره های برنجی یا چوبی با طرح های شلوغ را انتخاب کرد.

کابینت مینیمال نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

کابینت مینیمال با درب های صاف و بدون طراحی های شلوغ

سبک کابینت کلاسیک، اغلب دارای درب هایی با منبت کاری و کنده کاری است. در سبک مینیمال خبری از این سبک طراحی ها نیست. درب های کابینت اغلب با روکشی از جنس های براق و ساده پوشیده می شود و بدون طرح می باشد.

معمولا کابینت هایی که دارای طرح های شلوغ هستند، به دلیل استفاده از کنده کاری های زیاد و استفاده از دستگاه cnc قیمت بالاتری دارند. برای مثال کابینت روکش چوب جزو کابینت های گران قیمت محاسبه می شود. زیرا که هم از لایه از چوب طبیعی ساخته شده است و همچنین سبک اشرافی و تجملاتی خود را در طراحی حفظ کرده است.

کابینت مدرن نوعی کابینت مینیمال

استفاده از رنگ های خنثی و روشن در کابینت مینیمال

می توانیم بگوییم در خرید کابینت مینیمال، بیشترین چیزی که باید به آن توجه کنید، استفاده از رنگ های روشن خصوصا سفید است. اگر کابینت مینیمال را در رنگ های قرمز و یا مشکی سفارش دهید، از حالت ساده و بی آلایش بودن خودش به دور می شود.

رنگ های روشن یکی از بزرگترین خصوصیت های این سبک یعنی تمیز و نورانی بودن را نمایان می کند. شما در کنار رنگ سفید می توانید از رنگ های خانواده کرم، طوسی کمرنگ و یاسبز ملایم استفاده کنید.

کابینت مدرن دارای طراحی و ظاهری بسیار ساده

سبک خاص نورپردازی کابینت مینیمال

نورپردازی در کابینت سبک مینیمال، به طوری طراحی می شود که شما عدم وجود نور را حس نمی کنید. معمولا اگر متراژ آشپزخانه شما کوچک است، به دلیل وجود نورپردازی خاص، این سبک به شما پیشنهاد می شود. البته خود روکش هایی که برای سبک مینیمال در نظر گرفته می شود، سطح براقی دارند که نور را بازتاب می کند و سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود. برای مثال کابینت های سبک مدرن مثل کابینت با روکش هایگلاس، در این دسته بندی قرار دارد.

سبک نورپردازی کابینت آشپزخانه سبک مینیمال

انواع کابینت مینیمال کدام است؟

در این قسمت سعی داریم به این سوال پاسخ بدهیم که انواع کابینت مینیمال کدام است؟ همان طور که گفته شد، کابینت مینیمال با طراحی ساده، بدون تجملات و در عین حال بسیار زیبا به بازار عرضه می شود؛ اما در این بین ممکن است حوزه کابینت مینیمال به دسته های متفاوتی طبقه بندی شود که در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت.

  1. کابینت نئوکلاسیک
  2. کابینت مدرن
انواع کابینت سبک مینیمال چیست؟

کابینت نئوکلاسیک مینیمال

کابینت نئوکلاسیک، همان طور که از نامش پیداست، نوعی کابینت بر گرفته از دو سبک مدرن و کلاسیک می باشد. شاید با به میان آمدن واژه کلاسیک تصور شود که این مدل کابینت از طراحی های قدیمی و تجملاتی بهره گرفته است؛ اما باید عنوان کنیم که در طراحی کابینت نئوکلاسیک سادگی در عین زیبایی به تصویر کشیده شده است.

کابینت انزو در سبک مینیمال

یکی از معروف ترین کابینت های سبک نئوکلاسیک را انزو می نامند. این کابینت با استفاده از روکش های pvc روی بدنه ام دی اف پوشش داده می شود. کابینت انزو را می توان در طرح های شلوغ و رو به کلاسیک سفارش داد، همچنین در سبک مینیمال و در ساده ترین حالت خودش.

کابینت آشپزخانه انزو اغلب در رنگ سفید سفارش گرفته می شود. این ویژگی بسیار نزدیک به سبک مینیمال می باشد. همچنین اگر کابینتی با عمر طولانی مد نظر شما است، انزو برای شما گزینه ای مناسب است. زیرا که بدنه ام دی اف کابینت انزو را می توانید تا در قطر های متفاوت ثبت سفارش کنید.

کابینت انزو سبک مینیمال

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت مدرن سبک مینیمال

همان طور که از نام کابینت مدرن به نظر می آید، اصل اساسی در تعریف آن داشتن ظاهری ساده و فاقد تجملات است. این مدل کابینت در مقابل کابینت های کلاسیک قرار گرفته است. در طراحی این کابینت از یراق آلات پر زرق و برق استفاده نشده و صرفا اکسسوری های ساده مورد نظر واقع می شوند. به عنوان مثال بیشتر کابینت های مدرن فاقد دستگیره بوده و یا با فشاری کوچک به داخل باز می شوند. این در حالی است که سایر مدل های دارای دستگیره نیز از اقلام ساده استفاده می کنند.

کابینت های مدرن از حالتی یکپارچه برخوردار هستند. به عبارت دیگر، این مدل کابینت، تمامی دیوارهای آشپزخانه را از پایین تا سقف می پوشانند و مابین کابینت ها فضای خالی و بلا استفاده ای را باقی نمی گذارند. بنابراین بسیار جا دار بوده و مشتریان می توانند تمامی وسایل و لوازم مورد نیاز خود را در داخل این کابینت ها جای دهند. البته فضای کمی که مابین کابینت های مدرن قرار دارد، نیاز به نظافت پیش از حد را نیز کاهش خواهد داد. استفاده از طراحی ها، متریال و یراق آلات ساده نیز می تواند در قیمت کابینت مدرن تاثیر گذار بوده و تا حد زیادی آن را کاهش دهد.

کابینت سبک مینیمال با روکش های گلاس

کابینت هایگلاس از محبوب ترین روکش های سبک مدرن می باشد. دلیل محبوبیت این سبک کابینت، را می توان رنگ بندی های متنوع آن دانست. همچنین روکش هایگلاس قیمت مناسب تری به نسبت دیگر سبک های کابینت دارد.

براق بودن سطح آن و بدون طرح بودن درب های کابینت، سبب شده که بتوانید این کابینت را در سبک مینیمال نیز سفارش دهید. چه بسا که انتخاب رنگ های روشن، هرچه بیشتر کابینت هایگلاس را به سبک مینیمال نزدیک تر می کند.

کابینت هایگلاس سبک مدرن

قیمت کابینت مینیمال

در این قسمت می خواهیم به بررسی قیمت کابینت مینیمال بپردازیم. قیمت کابینت آشپزخانه با توجه به متریال به کار برده شده در ساختش، سبک طراحی آن و میزان یراق آلات کاربردی در داخل و نمای ظاهری این نوع کابینت تعیین می شود. همچنین می توان گفت چون طراحی هایی که برای این کابینت استفاده می شود، در ساده ترین حالت ممکن خود است، قیمت کمتری به نسبت دیگر سبک های کابینت دارد.

نتیجه گیری از مطلب کابینت مینیمال چیست؟

به منظور نتیجه گیری از مطلب کابینت مینیمال چیست؟ باید عنوان کنیم که در این مطلب به بررسی مفهوم کابینت مینیمال، انواع کابینت مینیمال و قیمت آن پرداختیم. به منظور خرید کابینت مینیمال، راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت و سایر موارد بهتر است با یک طراح داخلی مشورت کنید.

سوالات متداول مشتریان در مورد کابینت مینیمال

کابینت مینیمال چه خصوصیاتی دارد؟1401/9/7 13:10:35

کابینت مینیمال به کابینتی گفته می شود که ساده بودن و دارا بودن سطح صاف از مهم ترین ویژگی های آن است. اگر چنین سبکی را می پسندید با کارشناسان سایت machoob.com تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

قیمت کابینت مینیمال چند است؟1401/9/7 13:12:26

همانطر که گفته شده، این کابینت ها بدون طراحی و هرگونه منبت کاری هستند و ظاهر ساده ای دارند. بنابراین قیمت آن ها پایین تر از کابینت هایی با سبک کلاسیک است. جهت قیمت گیری دقیق کابینت مینیمال با ماچوب در تماس باشید.

توسط |1401/11/2 10:43:37آذر 7ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا