لاندری روم چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهلاندری روم چیست؟

لاندری روم چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهلاندری روم چیست؟

در این مطلب به سوال لاندری روم چیست؟ پاسخ داده می شود. همان طور که از ترجمه تحت الفظی این کلمه مشخص می شود، لاندری روم به معنای رخت شور خانه یا همان اتاق لباس شویی می باشد. به عبارت دیگر، در خانه های مدرن امروزی، مکانی را برای قرار دادن لباس ها، ملافحه ها و سایر موارد کثیف در نظر گرفته که می توان در همان مکان به شستشو و سپس اتو کشی آن ها پرداخت. همچنین می توان از مدل های جدید کابینت 2023 برای تقسیم بندی فضا در این نواحی استفاده کرد.

در گذشته قسمتی از حیاط یا زیر زمین موجود در خانه به فضایی برای شستشو و اتوکشی البسه و پارچه ها اختصاص می یافت. کمی بعد به واسطه ساخت ماشین لباسشویی و عدم توانایی جهت قرار دادن آن در حیاط، این روند کاری به آشپزخانه منتقل شد. هنوز هم بسیاری از خانه ها به دلیل عدم اختصاص دادن فضایی به لاندری از آشپزخانه برای این فرایند استفاده می کنند. در این مقاله سعی داریم شما را با کاربرد لاندری روم و همچنین لاندری روم های ایرانی و آپارتمانی آشنا سازیم، پس تا پایان این مطلب با ماچوب همراه باشید.

لاندری روم چیست؟
آشنایی با لاندری روم
لاندری روم و شناخت آن

آشنایی با کاربرد لاندری روم

همان طور که در قسمت ابتدایی عنوان کردیم، لاندری روم مکانی است جهت شستشو و نظافت البسه و سایر موارد قابل شستشو. لاندری روم در حالت کلی باید از 1 الی 2 عدد ماشین لباسشویی (بسته به حجم کار)، رگال های لباس، قفسه بندی های البسه و همچنین سبد هایی برای قرار گیری لباس ها تشکیل شود.

در این قسمت ابتدا افراد می توانند به کمک سبد های موجود در این اتاق به جمع آوری البسه و ملافحه ها بپردازند. سپس می توانند سبد را برای 2 الی 3 روز داخل لاندری قرار دهند تا زمان شستشو فرا رسد. بهتر است برای لاندری از نورگیری و همچنین تهویه مناسب بهره گیری شود. در چنین حالتی از تجمع بوی بد البسه و همچنین رشد باکتری ها و قارچ ها در فضای تاریک جلوگیری خواهد شد.

کاربرد لاندری روم چیست؟
لاندری روم

در زمان روز شستشو، افراد می توانند البسه را داخل ماشین لباسشویی ریخته و پس از شستشو و خشک کردن، به اتوکشی کامل بپردازند. استفاده از اتو پرس بخار برای لاندری روم مناسب تر خواهد بود؛ اما اتو و میز اتوی ساده نیز برای این کار توصیه می شود. همچنین می توانید با طراحی کمد لباس یا کلوزت برای لاندری روم، پس از اتوکشی لباس ها را به همراه چوب لباسی در مکان مورد نظر خود آویخته و از چروک شدن و بهم ریختگی فضای لاندری روم جلوگیری نمایید. برای مطالعه مطلب طراحی کابینت سه بعدی اینجا کلیک کنید.

لاندری روم ایرانی

لاندری روم ایرانی، ایده جذاب و جدید بوده که چندی است به خانه های ایرانی وارد شده است. بسیاری از ایرانی ها امروزه از طراحان خواهان قرار دادن و طراحی لاندری روم ها در فضای منزلشان هستند. این در حالی است که خانه های ایرانی دارای طراحی معاصر هستند. توجه به این نکته ضروری است که لاندری روم یا کلوزت روم در طراحی معاصر جایگاهی ندارد و این طراحی مرتبط با سبک مدرن می باشد. اما همچنان بسیاری از مشتریان به دنبال داشتن این طراحی های منحصر بفرد در منزل خود هستند. مطلب کابینت آشپزخانه انزو را از دست ندهید.

لاندری روم ایرانی چیست؟

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

لاندری روم ایرانی
آشنایی با لاندری روم ایرانی

در خانه های ایرانی به واسطه نداشتن فضایی جداگانه برای لاندری روم، می توان از بخشی از اتاق لباس یا کلوزت برای لاندری روم استفاده کرد. به عنوان نمونه شما می توانید رگال لباس های کثیف، سبد البسه و همچنین اتو بخار یا میز اتوی خود را در گوشه ای از کلوزت روم خود قرار داده و در فضای مورد استفاده خود صرفه جویی نمایید. برای مطالعه ایده برای چیدمان کابینت اینجا کلیک کنید.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

لاندری روم در آپارتمان

امروزه با بالا رفتن قیمت ملک و همچنین اجاره خانه های ویلایی، بسیاری از افراد در آپارتمان های کوچک و دنج زندگی می کنند. زندگی در آپارتمان مستلزم استفاده صحیح و بهینه از تمامی فضاها می باشد. در صورتی که افراد به دنبال داشتن لاندری روم در فضای کوچک آپارتمان هستند، می تواند از برخی نکات برای تعبیه این فضا استفاده نمایند. به عنوان نمونه، افراد می توانند فضایی را در بالن آشپزخانه برای نگهداری ماشین لباسشویی و همچنین قرار دادن البسه و ملافحه های کثیف تعبیه نمایند.

لاندری روم در آپارتمان
طراحی لاندری روم در آپارتمان

در کنار موارد فوق، می توانند کابینت آشپزخانه را در آن مناطق قرار داده تا پودر، مایع لباسشویی و سایر موارد را در آن ها قرار دهند. البته برخی از افراد نیز، فضای کوچکی از حمام را به این موارد اختصاص می دهند. این افراد چند قفسه فلزی (برای جلوگیری از تخریب توسط رطوبت) در داخل حمام تعبیه می کنند و به قرار دادن لوازم شستشو و همچنین لباس های کثیف می پردازند. در صورتی که فضای بزرگتری در اختیار باشد، این افراد می توانند ماشین لباسشویی را در کاوری ضد آب نیز جای داده و در گوشه حمام بگذارند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

نتیجه گیری از مطالعه مطلب لاندری روم چیست؟

در این قسمت قصد داریم تا از مطلب فوق نتیجه گیری نماییم. همان طور که عنوان شد، لاندری روم ها بر گرفته از طراحی های مدرن غربی هستند. این طراحی ها به فضای بیشتری از منزل احتیاج داشته؛ اما می تواند گره گشای بسیاری در رابطه با خانه داری مدرن باشند. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با کارایی لاندری روم، لاندری روم در فضای آپارتمان و همچنین خانه های ایرانی که با سبک معاصر طراحی می شوند، آشنا کنیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب در خصوص لاندری روم به ایده های خلاقانه ای رسیده باشید.

سوالات متداول در مورد لاندری روم و پاسخ به آن ها

لاندری روم چگونه چیده می شود؟1401/11/26 15:40:59

لاندری روم های امروزی به دلیل زندگی در آپارتمان ها و فضای کوچک خانه ها در آپارتمان ها طراحی می شود. بنابراین باید لاندری رومی را طراحی کنیم که در فضای کوچک، بهترین استفاده از فضا را داشته باشد. بهترین طراحی را گروه مهندسی معماری ماچوب انجام می دهد.

در لاندری روم چه وسایلی می توان قرار داد؟1401/11/26 15:46:25

لاندری روم به معنای اتاق لباسشویی است. بنابراین در این اتاق ماشین لباسشویی قرار می گیرد. برای تکمیل این اتاق اتو و یک میز اتو قرار می گیرد. البته این موضوع به متراژ آشپزخانه شما بستگی دارد. بنابراین بهتر است تا با مشاوران حاذق در این زمینه تماس حاصل کنید.

توسط |1401/11/26 15:48:08بهمن 26ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا