کابینت مطبخ دار چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت مطبخ دار چیست؟

کابینت مطبخ دار چیست؟

خانهمقالات کابینت آشپزخانهکابینت مطبخ دار چیست؟

کابینت مطبخ دار چیست؟

در این مطلب قصد داریم تا به سوال “کابینت مطبخ دار چیست؟” پاسخ دهیم. البته این اصطلاح بیشتر به آشپزخانه مطبخ دار شهرت دارد. به عبارت دیگر، اگر در فضای داخلی آشپزخانه، مکانی را برای قرار دادن وسایل به هم ریخته قرار دادید، به این مکان “مطبخ” گفته می شود.

امروزه بسیاری از آشپزخانه ها به منظور راحتی در صرف غذا و برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده از اپن استفاده می کنند. اپن آشپزخانه فضای داخلی آن را به نمایش می کشد، به همین منظور برای داشتن مکانی خصوصی تر جهت در بر گرفتن ریخت و پاش های آشپزخانه می توان از مطبخ استفاده کرد. به این مکان در نظر گرفته شده برای جای دادن وسایل و لوازم بهم ریخته، آشپزخانه کثیف نیز گفته می شود. در این مطلب سعی داریم تا شما را با آشپزخانه کثیف یا مطبخ دار آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

کابینت مطبخ دار چیست؟
کابینت مطبخ دار

لیست قیمت کابینت

نحوه محاسبه قیمت کابینت، بستگی به نوع طراحی شما دارد. طبیعی است که اگر کابینت مطبخ دار را در طراحی کابینت خود انتخاب کنید، قطعا قیمت کابینت تحت تاثیر قرار می گیرد.

مدل کابینت آشپزخانه مطبخ دار

مدل کابینت آشپزخانه مطبخ دار بسیار حائز اهمیت می باشد. همان طور که پیش از این نیز گفته شد، آشپزخانه مطبخ دار را می توان آشپزخانه شماره دو در نظر گرفت، با این تفاوت که محیط آن کمی خصوصی تر خواهد بود. به منظور داشتن فضایی راحت تر و اختصاصی تر به دور از چشم مهمان، می توان عنوان کرد که آشپزخانه مطبخ دار برای هر خانه ای ضروری می باشد.

مطبخ به مکانی در آشپزخانه مدرن گفته می شود که به راحتی و به دور از چشم افراد غریبه می توان در آن به آشپزی پرداخت. شما در قسمت مطبخ آشپزخانه می توانید به دور از استرس به آشپزی و کثیف کردن ظرفشویی، اجاق گاز و در و دیوارهای آشپزخانه بپردازید. در واقع نوع کابینت شما اعم از کابینت های گلاس، کابینت انزو و غیره تاثیری در داشتن مطبخ ندارد. همچنین قیمت کابینت شما به عنوان مثال قیمت کابینت ممبران در داشتن مطبخ اثرگذار نبوده و صرفا به سلیقه و خواسته مشتری بستگی دارد. چه یک کابینت ارزان داشته باشید و چه نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه را ندانید، حتی اگر با یراق آلات کابینت نا آشنا باشید، باز هم می توانید در آشپزخانه خود یک مطبخ داشته باشید، انتخاب با شماست.

مدل کابینت آشپزخانه مطبخ دار

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه مطبخ دار

اگر شما به کثیف کردن ظروف آشپزخانه بپردازید یا در هنگام آشپزی روغن زیادی را روی اجاق گاز بپاشید، در کسری از ثانیه ظاهر آشپزخانه شما کثیف خواهد شد. به خانم ها و مشتریانی که به زیبایی ظاهری آشپزخانه و در امان ماندن وسایل خود از گزند اهمیت می دهند، توصیه می شود از آشپزخانه مطبخ دار استفاده نمایند. البته آشپزخانه مطبخ دار دارای مزایا و معایبی بوده که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب کابینت مطبخ دار
مزایا و معایب کابینت آشپزخانه مطبخ دار

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

مزایای داشتن کابینت آشپزخانه مطبخ دار

در این قسمت سعی داریم تا به مزایای داشتن کابینت آشپزخانه مطبخ دار اشاره نماییم. این مزایا عبارت اند از:

  • داشتن فضایی زیبا و عدم نیاز به بازسازی کردن آشپزخانه

در صورتی که آشپزخانه شما فضایی برای انجام فرایند آشپزی و در بر گرفتن کثیفی ها و خرابی ها نداشته باشد، خیلی زود به بازسازی احتیاج خواهد داشت. به همین منظور به آشپزخانه هایی که مطبخ ندارند، توصیه می شود تا هر 3 الی 4 ماه به بازسازی و نوسازی آشپزخانه بپردازند. مطبخ می تواند از بروز خسارت و آسیب به نمای ظاهری آشپزخانه و همچنین وسایل جلوگیری نماید.

  • داشتن نظم و انسجام بیشتر در محیط آشپزخانه

به صورت متوسط هر خانم در طول روز سه مرتبه به آشپزی می پردازد. داشتن تعداد دفعات مکرر برای آشپزی و انجام کار در آشپزخانه چه در حضور مهمان و چه در نبود آن می تواند بی نظمی های زیادی را در آشپزخانه ایجاد نماید. داشتن مطبخ در داخل آشپزخانه نه تنها می تواند به داشتن نظم بیشتر در فضا کمک کند، بلکه می تواند از بروز کثیفی و بی نظمی در حضور مهمان جلوگیری نماید.

مزایای کابینت مطبخ دار چیست؟
مزایای کابینت مطبخ دار

کابینت انزو یکی از محبوب ترین کابینت های امروزه می باشد. سبک ظاهری آن به کلاسیک شباهت دارد. یعنی از منبت کاری و طراحی در آن استفاده می شود. اما خصوصیاتی شبیه به کابینت های مدرن دارد. جا دار است و معمولا ارتفاع بلند تا سقف آشپزخانه را دارد.

کابینت آشپزخانه انزو را می توان در ساده ترین طرح ها تا شلوغ ترین آن ها سفارش داد. اما با توجه به کار رفتن روکش pvc، هر چه قدر طرح ها ساده تر و مینیمال تر باشند، بهتر است. با این حال یکی از بهترین سبک هایی که می توانید برای کابینت خود و همچنین استفاده از مطبخ در آشپزخانه استفاده کنید، انزو است. با این حال توجه داشته باشید که اغلب از رنگ های روشن برای انزو استفاده می شود. همچنین طراحی کابینت مطبخ دار جداگانه، قیمت آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

با این حال یکی از پیشنهاد های ما برای سفارش کابینت مطبخ دار، سبک ممبران است. اگر دوست دارید که فضای آشپزخانه شما کلاسیک باشد و همچنین هزینه کمتری را به نسبت کابینت های روکش چوب داشته باشید، کابینت ممبران از بهترین گزینه ها است. البته با اضافه کردن کابینت مطبخ دار، قیمت آن نیز تغییر می کند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

معایب داشتن کابینت آشپزخانه مطبخ دار

داشتن آشپزخانه مطبخ دار به سالیان سال پیش و به خانه های اربابی بر می گردد. در آن زمان جدای از فضای آشپزخانه، فضایی را برای نوکران، آشپز ها و سر آشپز در نظر می گرفتند تا به راحتی به انجام امورات داخلی مربوط به طبخ و شستن ظروف بپردازند.

بسیاری از افراد معتقدند که این مدل آشپزخانه ها قدیمی شده و جایگاهی در خانه های مدرن امروزی ندارند. همچنین برخی از مشتریان معتقدند که اگر متراژ خانه کوچک باشد، داشتن فضایی اضافی در آشپزخانه می تواند ناحیه ای کوچک را برای آشپزخانه لحاظ کرده و با این مشکل ممکن است خانواده مکان مناسب برای دور هم جمع شدن و صرف غذا را در اختیار نداشته باشند. به همین دلیل یکی از پیشنهادات برای آشپزخانه، کابینت های گلاس است. طرح ساده و مدرن و رنگ بندی های متنوع و فوق العاده آن سبب شده تا بیشترین سفارش از این کابینت گرفته شود.

معایب کابینت مطبخ دار چیست؟
معایب کابینت مطبخ دار

البته در سفارش کابینت اگر قصد انتخاب کابینت مطبخ دار را دارید، این نکته را فراموش نکنید که متراژ آشپزخانه شما چه قدر است و شما چه قدر فضا برای انجام این طرح در اختیار دارید. این نکته بسیار مهم است زیرا که توجه نکردن به آن سبب می شود تا آشپزخانه شما کوچک شود. در کل برای سفارش کابینت، چند نکته حائز اهمیت است، در لینک زیر سعی کرده ایم تا این نکات برای شما شرح دهیم.

کابینت مطبخ دار و معایب آن

نتیجه گیری از مطلب کابینت مطبخ دار چیست؟

در این قسمت سعی داریم تا به نتیجه گیری از مطلب کابینت مطبخ دار چیست؟ بپردازیم. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با کابینت مطبخ دار، اهمیت داشتن مطبخ در آشپزخانه و مزایا و معایب آن آشنا کنیم.

بسیاری از افراد تصور می کنند که داشتن بخشی اضافی در آشپزخانه جز هزینه های اضافی بوده و نیازی به انجام آن نمی باشد. این افراد نمی دانند که داشتن مکانی خصوصی برای انجام امور آشپزخانه آن هم دور از چشم مهمان می تواند علاوه بر ایجاد فضایی راحت جهت آشپزی و ظرف شستن، قادر است به حفظ نظم و انسجام وسایل و فضای داخلی آشپزخانه نیز کمک کند.

ماچوب ارائه دهنده انواع کابینت های مطبخ دار آماده انجام مشاوره در زمینه آشپزخانه مطبخ دار به مشتریان گرامی می باشد. بهتر است مشتریان پیش از اقدام جهت داشتن آشپزخانه مطبخ دار با یک مشاور و یا کارشناس طراحی داخلی مشورت کرده و با تمامی مزایا و جوانب داشتن مطبخ در آشپزخانه آشنا شوند.

سوالات متداول در مورد کابینت مطبخ دار

تعریف کابینت مطبخ دار یعنی چه؟1401/9/26 7:07:58

کابینت طبخ دار را می توان فضایی جدا در آشپزخانه در نظر گرفت که اعمال پخت و پز در آن جا انجام می شود. در واقع یک فضای خصوصی در آشپزخانه، که در هنگام پخت و پز از به هم ریختگی آشپزخانه و کثیف شدن مکان هایی که مد نظر و مورد استفاده ما نیز جلوگیری شود. اگر قصد سفارش کابینت مطبخ دار را دارید، گروه مهندسی ماچوب گزینه خوبی است.

برای سفارش کابینت مطبخ دار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟1401/9/26 7:11:40

اولین نکته میزان فضای آشپزخانه است. درست که کابینت مطبخ دار می تواند از کثیف شدن فضای آشپزخانه شما جلوگیری کند، اما توجه داشته باشید که با اشغال فضایی دیگر ممکن است سبب کوچک شدن آشپزخانه شما شود. به همین منظور نیاز دارید تا با تماس با کارشناسان طراحی و دکوراسیون آشپزخانه، تصمیم خود را نهایی کنید.

توسط |1401/11/2 10:32:38آذر 26ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا