انواع مدل دستگیره های کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهانواع مدل دستگیره های کابینت

انواع مدل دستگیره های کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانهانواع مدل دستگیره های کابینت

انواع مدل دستگیره کابینت

در این مطلب سعی داریم تا شما را با انواع مدل دستگیره کابینت آشنا کنیم. دستگیره کابینت یکی از اجزای مهم به کار برده شده در ساخت کابینت آشپزخانه می باشد. دستگیره جهت اعمال نیرو و به منظور باز و بسته شدن درب انواع کابینت تعبیه می شود.

در حالت کلی محل نصب دستگیره کابینت و همچنین نوع و مدل آن کاملا سیلقه ای و بنا به خواسته مشتری می تواند متفاوت باشد؛ اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که هر کدام از انواع دستگیره ها به منظور خاصی و با هدف ویژه ای طراحی شده اند. در این مطلب سعی داریم تا شما را با چند نوع از پرکاربردترین انواع دستگیره های کابینت آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

انواع مدل دستگیره های کابینت
انواع دستگیره کابینت
دستگیره کابینت جهت اعمال نیرو و باز و بسته کردن آن تعبیه می شود.

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت بر اساس نوع بدنه و نوع روکش انتخابی شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که یراق آلات و نگه دارنده ها مثل لولا نیز دارای برند های متفاوتی هستند که قیمت های متفاوتی نیز دارند.

بهترین دستگیره کابینت

همان طور که در مطالب پیشین نیز عنوان شد، یکی از قسمت های مهم هر خانه ای، آشپزخانه می باشد. آشپزخانه علاوه بر تاثیری که بر فضای خانه می گذارد، از اجزای مهمی از جمله کابینت ها تشکیل شده است. نمای ظاهری کابینت ها و همچنین زیبایی ظاهری آن ها برای هر خانم با سلیقه ای حائز اهمیت می باشد.

در قسمت های قبل در رابطه با انواع یراق آلات صحبت کردیم و عنوان کردیم که یکی از مهم ترین انواع یراق آلات، دستیگره های کابینت می باشند. انتخاب دستگیره کابینت باید با طرح، رنگ و مدل کابینت آشپزخانه همخوانی داشته باشد. در ادامه این مطلب به معرفی انواع دستگیره های کابینت آشپزخانه خواهیم پرداخت.

بهترین مدل دستگیره کابینت
بهترین دستگیره کابینت
نمونه دستگیره کابینت آشپزخانه

دستگیره کابینتی تک پیچ (دستگیره کابینتی دکمه ای) 

در صورتی که برای نصب دستگیره روی کابینت از یک پیچ استفاده شود، به آن دستگیره دکمه ای یا تک پیچ گفته می شود. شکل این مدل دستگیره شبیه به یک دکمه بوده که به صورت دایره ای، مستطیلی و حتی مربعی می تواند طراحی شود. البته متریال به کار برده شده در ساخت این مدل دستگیره می تواند از جنس چوب، برنج، استیل، زاماک و یا حتی سرامیک  باشد.

از میان تمامی متریال های عنوان شده، سرامیک یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار بوده، زیرا علاوه بر ایجاد ظاهری کلاسیک و زیبا، دارای خاصیت ضد ضربه و ضد رطوبت بوده و ماندگاری بالایی نیز خواهند داشت. البته باید دقت داشته باشید که در صورتی که دستگیره دکمه ای از جنس سرامیک باشد، نسبت به سایر مدل ها از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

دستگیره کابینت مدل تک پیچ
دستگیره کابینت مدل دکمه ای
دستگیره کابینت تک پیچ (دکمه ای)

پیشنهاد می شود که مشتریان جنس متریال به کار برده شده جهت ساخت دستگیره تک پیچ را بنابر خواسته و سلیقه خود تعیین نمایند. به عنوان مثال، در صورتی که مشتری تمایل دارد تا دستگیره ها چکش خوری شده و دارای طرح و نقش حکاکی شده باشند، بهتر است از متریال زاماک استفاده شود. این در حالی است که اگر از کابینت آشپزخانه ممبران و از جنس چوب باشد، بهتر است تا جنس متریال دستگیره با جنس کابینت همسان بوده و هر دو از جنس چوب ساخته شوند. همچنین در صورتی که دستگیره برای کابینت حمام یا توالت انتخاب شده باشد، بهتر است متریال انتخابی استیل بوده تا در فضای مرطوب حمام دچار زنگ زدگی نشود.

البته در دسته بندی اکسسوری های کابینت، فقط دستگیره ها و انواع جای نمی گیرند. بلکه مدل های مختلفی از دستگیره ها و اکسسوری ها وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که انتخاب دستگیره و اکسسوری ها به مدل کابینت و روکشی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. برای اینکه با بدانید اکسسوری کابینت چیست؟ به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

دستگیره کابینت دو پیچ (مدل خطی)

انتخاب اسم دستگیره دو پیچ به واسطه استفاده از دو عدد پیچ به هنگام نصب دستگیره روی کابینت می باشد. نحوه طراحی این مدل دستگیره ها به صورت مدرن و کلاسیک صورت می گیرد. البته اگر از نظر شکل و فرم ظاهری بخواهیم به بررسی این نوع دستگیره بپردازیم باید عنوان کنیم که دستگیره دو پیچ، به دو شکل مستطیلی و میله ای در بازار موجود می باشد.

با توجه به هدف و کاربرد کابینت می توان هر کدام از این دو مدل را سفارش داد. اینکه مشتری کدام مدل از این دستگیره ها را انتخاب کند، کاملا بسته به نظر و سلیقه فرد متفاوت خواهد بود؛ اما بهتر است برای کابینت ها و کشو های با وزن سنگین تر از دستگیره مستطیلی استفاده شود. البته اگر برای مشتری انتخاب یراق آلات به سبک مدرن مهم باشد، باز هم انتخاب دستگیره دو پیچ توصیه می شود.

دستگیره کابینت مدل دو پیچ
دستگیره کابینت مدل خطی
دستگیره کابینت دو پیچ (خطی)

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

دستگیره کابینت مخفی (شاخه ای)

در ساخت دستگیره کابینت مخفی (شاخه ای) از دو روش استفاده می شود. در روش اول، به منظور باز و بسته کردن درب کابینت و کشوها از یک شیار بسیار باریک بهره می گیرند. در حالت دوم، برای باز و بسته کردن کابینت، سطح کابینت را فشار داده و با یک فشار کوچک، به راحتی می توان به اقلام داخل کابینت دست پیدا کرد. از این دستگیره ها برای سبک مدرن بیشتر استفاده می شود. مثلا در کابینت ام دی اف، کابینت هایی با روکش های براق، مثل هایگلاس و پلی لاک.

به دلیل اینکه در نمای ظاهری این مدل کابینت دستگیره ای مشاهده نمی شود، به این نوع دستگیره، دستگیره مخفی گفته می شود. به عبارت دیگر، این دستگیره در داخل کابینت مخفی شده و به راحتی به باز شدن کابینت کمک خواهد کرد.البته این مدل دستگیره ها نسبت به سایر مدل ها گران قیمت تر خواهند بود.

دستگیره کابینت مدل مخفی
دستگیره کابینت مدل شاخه ای
دستگیره کابینت مخفی (شاخه ای)

تماس با گروه مهندسی ماچوب

نتیجه گیری از معرفی انواع مدل دستگیره های کابینت

در این قسمت قصد داریم به نتیجه گیری از معرفی انواع مدل دستگیره های کابینت بپردازیم. در این مقاله ابتدا به معرفی مفهوم دستگیره کابینت پرداختیم و در ادامه به معرفی سه مدل از پرکاربردترین و پر طرفدارترین انواع دستگیره های کابینت اشاره کردیم. نکته قابل توجه این است که مشتریان می توانند در انتخاب دستگیره کابینت کاملا سلیقه ای و بنا به خواسته شخصی عمل کنند؛ اما مشورت با یک کارشناس طراحی کابینت و یا طراحان داخلی می تواند در داشتن انتخابی صحیح و کاربردی بسیار موثر واقع شود. ماچوب ارائه دهنده انواع دستگیره های کابینت آماده مشاوره و کمک به مشتریان گرامی در این مسیر می باشد.

سوالات متداول در مورد انواع مدل های دستگیره کابینت

جدیدترین و بهترین دستگیره کابینت کدام است؟1401/9/15 7:31:23

بهترین مدل دستگیره کابینت، باید با روکش و مدل انتخابی شما هماهنگی داشته باشد. در واقع انتخاب دستگیره کابینت، یکی از مهم ترین مراحل در سفارش کابینت است. با انتخاب ماچوب برای سفارش کابینت، در انتخاب تمامی این مراحل، مشاوره رایگان داشته باشید.

جنس دستگیره های کابینت از چیست؟1401/9/15 7:32:59

انتخاب جنس دستگیره، بسته به مدل و سبک کابینت شما متفاوت است. اما اغلب از چوب، استیل و زاماک ساخته می شوند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/10/10 10:16:41آذر 15ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا