جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهجدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

در این مطلب سعی داریم تا شما را با جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه آشنا کنیم. منظور از ویترین آشپزخانه همان کابینت ویترینی می باشد. از دیرباز تاکنون کابینت ها با هدف نگهداری انواع وسایل و ظروف در آشپزخانه تعبیه می شدند. ظاهر کابینت ها در ابتدا بسیار ساده بود و صرفا به منظور جای دادن وسایل مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما با گذشت زمان، کابینت ها مدل های متفاوتی از قبیل کابینت ممبران، کابینت ام دی اف، کابینت های گلاس، مدل کابینت جزیره و غیره را خود گرفتند. ب

به عبارت دیگر، در گذر زمان، استفاده از انواع مدل دستگیره و همچنین ویترین شیشه ای، تغییرات زیادی را در ظاهر کابینت ایجاد کرده و آن ها را به آیتم هایی بسیار زیباتر و مورد پسندتر تبدیل کرد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با کابینت ویترینی آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه
جدیدترین ویترین آشپزخانه
ویترین آشپزخانه

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت بر اساس نوع بدنه و نوع روکش انتخابی شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که یراق آلات و نگه دارنده ها مثل لولا نیز دارای برند های متفاوتی هستند که قیمت های متفاوتی نیز دارند.

کابینت ویترینی چیست؟

به منظور پاسخ به سوال کابینت ویترینی چیست؟ باید عنوان کنیم که کابینت ویترینی در گروه کابینت هایی قرار گرفته که با استفاده از سبک کلاسیک طراحی شده اند. در حالت معمول، برای پوشش موارد نگهداری شده توسط کابینت از درب ساده استفاده می شود. این نوع درب از جنس بدنه کابینت می باشد و فضای داخلی کابینت را به نمایش نمی گذارد. این در حالی است که کابینت ویترینی به جای درب معمولی، دارای درب شیشه ای بوده و قادر است تا فضای داخلی کابینت را به نمایش بگذارد. البته توجه به این امر نیز حائز اهمیت بوده که با به روی کار آمدن کابینت های مدرن، استفاده از ویترین برای کابینت محدود به سبک کلاسیک شده است.

اما در این بین افرادی هستند که علاقه مند هستند تا سادگی کابینت های سبک مدرن با طراحی کابینت ویترینی، از بین ببرند. اما این کار نیازمند این است که طراحی کابینت به دقت انجام شود و چند نکته نیز رعایت شود.

کابینت ویترینی آشپزخانه چیست؟
کابینت ویترینی چیست؟
آشنایی یا کابینت ویترینی

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

کابینت ویترینی را در کدام مناطق می توان به کار برد؟

به منظور قرار دادن کابینت های ویترینی در آشپزخانه باید محل خاص آن ها را در نظر گرفت. به عبارت دیگر، نمی توان از کابینت های ویترینی در هر نقطه ای از آشپزخانه استفاده کرد. به همین منظور باید ابتدا به هدف کابینت ویترینی توجه کرد. هدف ویترین به نمایش گذاشتن زیبایی های داخلی کابینت است، بنابراین باید برای ردیف بالایی کابینت ها از کابینت ویترینی استفاده کرد.

در حالت معمول اگر کابینت ها از نوع کلاسیک باشند، یک الی دو ردیف از کابینت های قرار گرفته شده در بالا را به صورت ویترینی طراحی می کنند. استفاده از این کار در طراحی می تواند به اشرافی بودن و همچنین افزایش تجملات آشپزخانه کمک کند. البته دقت داشته باشید که اگر تعداد کابینت ها زیاد باشد، فضای آشپزخانه جا دار باشد یا از مدل کابینت جزیره در آشپزخانه استفاده شده باشد، می توان در این نواحی نیز از ویترین استفاده نمود.

محل نصب کابینت ویترینی کجاست؟
نصب کابینت ویترینی
محل قرارگیری کابینت ویترینی آشپزخانه

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

آشنایی با ویژگی های کابینت ویترینی آشپزخانه

کابینت ویترینی آشپزخانه دارای ویژگی های خاصی بوده که از آن طریق می توان به مزایا و کاربردهای آن پی برد. این ویژگی ها عبارت اند از:

  • کمک به ایجاد فضایی زیباتر و مجلل تر
  • اجاد قابلیت به نمایش گذاشتن وسایل، ظروف و لوازم قیمتی
  • دارای عمق بیشتر نسبت به سایر کابینت ها و کمک به بزرگ تر و بازتر نشان دادن فضای آشپزخانه
  • مناسب برای استفاده در آشپزخانه های دلگیر و کوچک
  • قابلیت نصب چراغ های کوچک در فضای داخلی ویترین برای نمایش بهتر
  • کابینت ویترینی می تواند به دو صورت ساده یا طرح دار ثابت سفارش باشد
ویژگی های کابینت ویترینی آشپزخانه
آشنایی با ویژگی های ویترین آشپزخانه

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت ویترینی مشبک چیست؟

ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که کابینت ویترینی به صورت ساده طراحی می شود؛ اما این تصور اشتباه است، زیرا در بیشتر موارد، کابینت ویترینی به صورت مشبک سفارش داده می شود. البته باید به این نکته توجه شود که این طرح های مشبک بنابر سلیقه مشتری قابل سفارش خواهند بود. البته قیمت این نوع کابینت بسته به دست ساز یا ماشینی بودن و همچنین متریالی که در ساخت آن به کار برده می شود، متفاوت خواهد بود. در کل کابینت های ویترینی چه مشبک باشند چه نباشند، جزو جدایی ناپذیر در طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار هستند.

به عنوان مثال اگر کابینت سفارشی مشتری کلاسیک تمام چوب و ساخته شده از چوب طبیعی باشد، قطعا ویترین آن نیز دست ساز و منبت کاری می باشد. در مقابل، اگر کابینت سفارشی از نوع ممبران باشد که از چوب ام دی اف خام تشکیل شده است، دارای ظاهری ساده و بدون ویترین بوده که توسط ماشین cnc   طراحی می شود. این مدل کابینت نمی تواند دارای منبت کاری و طراحی ظریف باشد، زیرا در این صورت نمی توان لایه سی ان سی را روی آن سوار کرد.  بنابراین باید عنوان کرد که در نظر گرفتن کابینت ویترینی برای آشپزخانه به سلیقه مشتری وابسته نیست، بلکه باید با توجه به مدل و سبک کابینت اعمال شود.

وقتی کابینت ویترینی را طراحی خود انتخاب می کنید، نیاز دارید تا دقت بیشتری در انتخاب دستگیره داشته باشید. زیرا که اگر دستگیره هایی با طراحی بیش از اندازه شلوغ انتخاب شود، می تواند کابینت شما را شلوغ و پرکار نشان دهد و فضا را خفه کند.

کابینت ویترینی مشبک آشپزخانه
کابینت ویترینی مشبک

نتیجه گیری از مطلب جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه

در این قسمت سعی داریم تا به نتیجه گیری از مطلب جدیدترین مدل ویترین آشپزخانه بپردازیم. در این مطلب شما را با مفهوم کابینت ویترینی، سبک آن، ویژگی هایش و همچنین تفاوت آن با سایر کابینت ها پرداختیم. همان طور که عنوان کردیم، کابینت ویترینی را می توان در کابینت هایی که با سبک کلاسیک طراحی شده اند اعمال کرد. به عبارت دیگر، در صورتی که مشتری به سبک کلاسیک علاقه مند باشد و بخواهد به زرق و برق و تجمل بیشتری در فضای آشپزخانه دست پیدا کند، می تواند برای نمایش وسایل مجلل و زیبای خود از یک ویترین در فضای آشپزخانه استفاده کند. به منظور استفاده بهتر و انتخابی صحیح تر، بهتر است پیش از سفارش، با یک کارشناس طراحی داخلی و همچنین یک کابینت ساز ماهر در این زمینه مشورت کرد. ماچوب ارائه دهنده انواع کابینت های ویترینی مشبک و ساده، آماده انجام هر گونه مشاوره در این زمینه به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول در کابینت ویترینی

آیا کابینت ویتریتی در طراحی کلی دکوراسیون تاثیر دارد؟1401/9/23 13:54:55

کابینت ویترینی را اغلب در کابینت های سبک کلاسیک مشاهده می کنید. نوع طراحی ویترین کابینت تاثیر بسزایی در زیبایی و نمای کلی آن دارد. برای اینکه بهترین طرح را برای کابینت خود انتخاب کنید با کارشناسان ماچوب در تماس باشید.

خصوصیات کابینت ویترینی چیست؟1401/9/23 13:58:41

کابینت های ویترینی در مجلل تر شدن فضای آشپزخانه تاثیر بسزایی دارند. شما در این قسمت در این کابینت می توانید وسایل تزئینی را قرار دهید و به زیبایی نمای کابینت و آشپزخانه خود بفزایید. البته همه آشپزخانه ها و کابینت ها نیازی به کابینت ویترینی ندارند، بنابراین با کارشناسان ماچوب صحبت کنید.

توسط |1402/2/16 14:20:09آذر 23ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا