تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت ممبران و هایگلاس

تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس

خانهمقالات کابینت آشپزخانهتفاوت کابینت ممبران و هایگلاس

تفاوت کابینت ممبران و های گلاس

تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس در مقایسه با تشابهات آنها بسیار محدود اما بارز و مشهود می باشد. شناخت این تفاوت ها، با توجه به اینکه ممبران و هایگلاس دو تا از پرفروش ترین کابینت های موجود در بازار می باشند، دید وسیع تری در شما به عنوان مشتری برای گرفتن تصمیمی مطمئن و راحت، ایجاد خواهد کرد. اگر مایلید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و یا سبک کابینت های خود را عوض کنید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود. با ما همراه باشید تا در کنار توضیح مختصر از کابینت های ممبران و هایگلاس و مزایا و معایب آنها، به تفاوت های بارز آنها پی ببریم.

تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس

فیلم فرق کابینت ممبران و هایگلاس

شما با مشاهده این فیلم، با این دو مدل کابینت و تفاوت های آنها آشنا می شوید و تصمیم گیری در خرید و انتخاب کابینت مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

کابینت ممبران چیست؟

اگر بخواهیم در مورد خمیره و یا جنس مغز اصلی کابینت ممبران صحبت کنیم، ام دل اف خام اولین متریالی است که به آن اشاره خواهیم کرد. حال این سوال پیش خواهد آمد که چرا کابینت را ممبران گویند؟ ممبران روکشی است از جنس پی وی سی که معمولا هم ضد آب بوده و روی بدنه کابینت که از جنس ام دی اف است همراه با سایر موارد اولیه کشیده شده و به نمای کار جلا می بخشد. علتی که ممبران را به کابینتی پرطرفدار در بازار تبدیل کرد، تنوع و طرح های متنوع این مدل از کابینت بود که سلیقه مشتریان متعددی را تحت پوشش قرار می دهد. روکش ممبران ظاهری لوکس و گرم در محیط آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد و در دسته کابینت کلاسیک نیز قرار می گیرد.

جنس کابینت ممبران

همان طور که بالا نیز اشاره داشتیم، مغز این مدل کابینت از جنس ام دی اف خام می باشد و ممبران به عنوان پوسته ای پی وی سی، روی درب ها کشیده می شود. در نتیجه با توجه به جنس لایه بیرونی امکان ابزارخوردگی با تنوع گسترده در این کابینت ها فراهم گشته است. با توجه به امکان حکاکی در این کابینت ها، به راحتی با دکوراسیون های کلاسیک و سبک کابینت نئوکلاسیک سازگاری داشته و در دسته کابینت های کلاسیک واقع می شود.

جنس کابینت ممبران
بازتابش نور در کابینت های ممبران

بازتابش نور در کابینت های ممبران

کابینت ممبران به دلیل وجود ابزارها و حکاکی ها روی سطح کابینت، سطحی صاف نداشته و همین امر موجب درخشندگی کم تر، خش پذیری کم تر، بازتاب نور کم تر و لک پذیری کم تر شده است. در نتیجه استفاده از این مدل از کابینت در فضاهای بزرگ تر و پرنورتر، جلوه کار را دو چندان خواهد کرد. اگر فضای در دسترس شما نسبتا کوچک است و کابینت ممبران انتخاب شما برای اجرا می باشد ترجیحا از رنگ های روشن آن استفاده کنید.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

ماندگاری و تعمیر کابینت ممبران

ماندگاری و دوام کابینت ممبران، با توجه به حساسیت آنها به اجسام تیز و حرارت، بسیار بستگی به میزان توجه و مراقبت شما خواهد داشت. اگر فردی حساس و دقیق باشید و موارد عنوان شده را اجرا کنید، استفاده بهینه را از کابینت های خود خواهد داشت. اما تعمیر این کابینت ها به خصوص در صورت بروز مشکل در یکی از درب ها و یا یونیت ها، کار بسیار دشواری است و اکثر مواقع نشد محسوب می شود و همین امر مراقبت از آنها را کمی دشوار کرده است.

ماندگاری و تعمیر کابینت ممبران

پروژه های کابینت ممبران

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس از مغزی ام دی اف ساخته شده است که در نهایت با لایه پلکسی گلاس، پوشش داده و نما داده می شود. این کابینت در طرح ها و رنگ های متنوع و متفاوتی در بازار موجود می باشند. این مدل از کابینت هماهنگی بسیاری با دیزاین و دکوراسیون مدرن خواهد داشت و جلوه ای خاص در آشپزخانه های کوچک و خانه های مدرن، ایجاد خواهد کرد. اگر طرفدار سبک مدرن می باشید، کابینت هایگلاس با درخششی که در فضا ایجاد می کند، گزینه مناسب برای شما خواهد بود.

کابینت هایگلاس

جنس کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس دارای بدنه ای از جنس ام دی اف و روکش پلکسی گلاس می باشد. پوشش پلکسی گلاس درخشش خاصی روی سطح کابینت ها ایجاد کرده و مقاومت قابل توجهی برای این مدل از کابینت ها به همراه خواهد داشت. ساختار کابینت های هایگلاس به گونه ای می باشد که در دسته کابینت های مدرن قرار گرفته اند. اگر طرفدار سبک مدرن نیستید، از کابینت انزو و اجراهای آن، به عنوان کابینتی نئوکلاسیک دیدن فرمایید.

جنس کابینت هایگلاس

بازتابش نور در کابینت های هایگلاس

پوشش پلکسی گلاس استفاده شده در کابینت های هایگلاس، سطحی براق و درخشنده در این کابینت ها ایجاد کرده است. درخشندگی سطح این کابینت ها موجب نمایان کردن بیشتر خش و خطوط و لکه های موجود روی درب ها، شده است. هم چنین جنس لایه نهایی به گونه ای می باشد که قابلیت حکاکی نداشته و در نتیجه با محیط های کلاسیک کم تر سازگاری خواهد داشت.

ماندگاری و تعمیر کابینت آشپزخانه هایگلاس

لایه پلکسی گلاس کار شده روی درب کابینت های هایگلاس همان ماده ای است که به دلیل استحکام قابل توجه در زیر دریایی های عظیم و بزرگ نیز استفاده می شود. مطمئنا با مثال زده شده شناخت بیشتری از میزان مقاومت و دوام کابینت های هایگلاس به دلیل جنس آنها، پیدا کرده اید. امکان تعمیر این مدل کابینت ها، با طرح و رنگ قبلی نیز، امکان پذیر بوده و تنوع گسترده آنها در بازار، دست نصابان و تعمیر کنندگان را برای دسترسی به اجناس قدیمی تر نیز باز گذاشته است.

ماندگاری و تعمیر کابینت آشپزخانه هایگلاس

تماس با گروه مهندسی ماچوب

پروژه های کابینت هایگلاس

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

فرق کابینت ممبران و هایگلاس

در جدول زیر به بررسی تفاوت های بارز کابینت هایگلاس و ممبران خواهیم پرداخت.

مشخصات ممبران هایگلاس
سطح براق عموما براق نیست مگر در کثری از مدل ها دارای سطحی بسیار براق
ماندگاری نسبتا مناسب قابل توجه
قیمت بالاتر مناسب تر
تعمیر و تعویض دشوار راحت تر
خش پذیری مقاوم  در برابر خط و خش حساس در برابر خط و خش
لکه پذیری لکه پذیری پایین لکه پذیری بالا
حساسیت به نور تغییر رنگ در برابر نور مستقیم در کیفیت پایین تغییر رنگ در برابر نور مستقیم در کیفیت پایین
حساسیت به حرارت آسیب پذیر آسیب پذیر
کیفیت کیفیتی وابسته به نحوه اجرا کیفیتی قابل قبول
سبک کابینت کلاسیک مدرن
حساسیت به اجسام تیز کم تر بیشتر
متریال ام دی اف/ روکش PVC ام دی اف/ روکش پلکسی‌گلس
تمیزکاری به دلیل حکاکی ها تمیزکاری سخت تر بوده آسان
لبه های کار لبه‌های نرم لبه‌های تیز و برنده
مناسب برای آشپزخانه های بزرگ تقریبا تمامی فضاها

کابینت ممبران خوبه یا هایگلاس

همان طور که در بالا نیز اشاره داشتیم، درخشندگی کابینت های هایگلاس با بزرگ تر نشان دادن فضا، مناسب آشپزخانه های کوچک می باشد و ترجیحا از یراق آلات ساده کنار آنها استفاده می شود. سادگی این کابینت ها سازگاری آنها را با سبک مدرن بیشتر کرده و فرآیند ساختی سریع تر و نصبی راحت تر پیش رو خواهد داشت.

اگر هم صاحب فرزند هستید، کابینت ممبران به دلیل داشتن لبه هایی هلالی، گزینه مناسب تری برای شما محسوب می شود. کابینت ممبران پروسه نصب و ساخت زمان بری داشته و اگر علاقمند به سبک کلاسیک هستید و آرزوی داشتن آشپزخانه ای با محیطی گرم و صمیمی هستید، ممبران برای شما بهترین گزینه محسوب می شود.

به طور کلی، کابینت ممبران و هایگلاس معایب و مزایای متعددی داشته و هیچ کدام از دیگری برتر نمی باشند، در نتیجه انتخاب از میان آنها فقط به سلیقه، بودجه و فضای در دسترس بستگی خواهد داشت.

قابل ذکر است، قیمت کابینت ممبران به دلیل دشوار بودن شرایط ساخت و متریال مصرفی، بالاتر از کابینت هایگلاس می باشد که این خود عاملی تعیین کننده در خرید و انتخاب کابینت محسوب می شود.

کابینت ممبران خوبه یا هایگلاس

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس

کابینت ممبران به دلیل جنس آن که از چوب خام می باشد، در کنار شرایط ساخت و حکاکی های انجام شده روی درب کابینت و زمان بر بودن شرایط ساخت و نصب، قیمتی بالاتر از کابینت هایگلاس دارا می باشد. به طور کلی، قیمت کابینت کلاسیک از قیمت کابینت های مدرن بیشتر بوده و این خود پارامتری است مهم در تصمیم گیری نهایی مشتریان.

تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس

سوالات متداول مربوط به تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس و پاسخ به آن ها

کابینت ممبران بهتر است یا هایگلاس؟1401/6/2 11:39:03

هر دوی کابینت های مورد نظر در کنار مزایای متعدد دارای معایبی نیز می باشند، بنابراین انتخاب نوع کابینت کاملا بستگی به سلیقه مشتریان، بودجه و فضای در دسترس آنها خواهد داشت.

 

قیمت کابینت ممبران پایین تر است یا هایگلاس؟1401/6/2 11:46:47

قیمت کابینت ممبران به دلیل پیچیدگی در فرآیند ساخت و زمان بر بودن آن، بیشتر از کابینت هایگلاس می باشد. برای استعلام لیست قیمت کابینت آشپزخانه به سایت ماچوب مراجعه کرده و با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

 

سایت رسمی ماچوب برای سفارش کابینت ممبران یا هایگلاس چیست؟1401/6/2 11:49:00

شما می توانید برای ثبت سفارش کابینت ممبران و یا هایگلاس به صفحه رسمی گروه مهندسی معماری ماچوب machoob.com مراجعه فرمایید.

 

توسط |1401/10/4 12:51:57شهریور 6ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا