بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهبهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

خانهمقالات کابینت آشپزخانهبهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک چیست؟ اگر فضای آشپزخانه شما محدود باشد و قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را داشته باشید، حتما این سوال به ذهن شما خطور می کند. نگران نباشید، همیشه ترفندهای کوچکی وجود دارد که می توانید برای بهبود ظاهر کلی آشپزخانه به آنها دقت کرده و اجرا کنید. مانند انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها.

شاید فکر کنید که رنگ کابینت آشپزخانه تاثیری بر نمای کلی فضا نخواهد داشت و یا حداقل انقدر قابل بحث نمی باشد، اما اشتباه نکنید. با انتخاب رنگ درست و مناسب برای کابینت های خود به راحتی می توانید فضای کوچک آشپزخانه خود را بزرگ و دلباز نشان داده و از خف شدن آن جلوگیری کنید.

در این مقاله قصد داریم، با بررسی رنگ های درخور آشپزخانه های کوچک، فضایی ایجاد کنیم که گذر زمان در آن برای شما نا محسوس شده و مملو از حس هایی دلنشین باشد.

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه کوچک

لیست قیمت کابینت

قیمت انواع کابینت آشپزخانه بر اساس متراژ، نوع روکش و همچنین رنگی که انتخاب می کنید، محاسبه می شود. گروه مهندسی معماری ماچوب برای محاسبه قیمت و دیدن لیست قیمت، صفحه زیر را در اختیار مشتریان قرار داده است.

فیلم بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه کوچک

در فیلم زیر شما با انواع عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ کابینت آشنا می شوید. این عوامل هم برای انتخاب رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک و هم برای آشپزخانه های بزرگ، کاربرد دارد. همچنین رنگ هایی که می توانید برای آشپزخانه کوچک خود به عنوان رنگ کابینت، انتخاب کنید، برای شما بر شمرده است. حتما فیلم را تماشا کنید.

چرا انتخاب بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک اهمیت دارد؟

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

بزرگی و یا کوچکی آشپزخانه، در میزان اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه، هیچ تاثیری نخواهد داشت. چرا که در دکوراسیون های امروزی، آشپزخانه محبوس نبوده و عموما از دیگر قسمت های خانه نیز دید دارد. بنابراین، اگر رنگ مناسبی برای کابینت ها انتخاب نشود، دکوراسیون نامناسب بر کل فضای خانه تاثیر گذار بوده و نمای آن از دیگر قسمت ها نیز شما را دلسرد خواهد کرد.

به راحتی می توان گفت آشپزخانه، یکی از مهم ترین قسمت های خانه محسوب می شود. چرا که کثر قابل توجهی از بانوان خانه دار، اکثریت زمان خود را در آن سپری خواهند کرد. اگر به بحث دکوراسیون داخلی علاقمند باشید و یا حتی دقت کافی به دکوراسیون های مختلف داشته باشید، قطعا تاثیر رنگ در فضا و انتخاب تم رنگی مناسب را، می دانید.

چرا انتخاب رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک اهمیت دارد؟

در آشپزخانه های کوچک، دست شما در انتخاب رنگ کابینت کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، کمی بسته است. چرا که با انتخاب رنگ هایی تیره، نه تنها فضای آشپزخانه شما دلگیر و خف خواهد شد، بلکه فضای کلی آشپزخانه نیز کوچک تر و محدودتر به نظر خواهد آمد.

اما با انتخاب رنگ های روشن و درخور فضای موجود، نه تنها محیطی دلباز و آرام خواهید داشت، بلکه با انعکاس نور بیشتر روی کابینت روشن، آشپزخانه شما بزرگ تر و پر نورتر به نظر می رسد.

اگر به انتخاب رنگ های روشن علاقه مندید و دیدن آشپزخانه ها با کابینت های مختلف، دید بازتری برای انتخابی مطمئن و با رضایت کامل در شما ایجاد خواهد کرد، حتما به لینک کابینت سفید مراجعه کرده و از پرطرفدارترین رنگ بازار دیدن و کابینت های اجرایی آن، دیدن فرمایید.

چگونه یک آشپزخانه کوچک را با رنگ آمیزی بزرگتر نشان دهید؟

پیشنهاد اول ما برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه های کوچک، استفاده از کابینت هایی روشن و ترجیحا خنثی برای هارمونی و سازگاری بیشتر با دیگر قسمت های خانه و حفط دلبازی فضای آشپزخانه، می باشد.

اگر قصد تغییر رنگ دیوارهای آشپزخانه خود را نیز دارید، با انتخاب رنگی روشن برای آن می توانید فضای آشپزخانه را وسیع تر نشان دهید. در صورت استفاده از کاغذ دیواری راه راه عمودی و یا رنگ دیوار به صورت راه راه نیز، خطای دید ایجاد شده باعث می شود، آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

رنگ‌های روشن نسبت به رنگ‌های تیره بازتاب نور بیشتری دارند و آشپزخانه شما را بزرگ‌تر و همچنین بازتر و پر نورتر نشان می‌دهند. استفاده از برخی رنگ های فانتزی متناسب با فضا نیز، مانند آبی روشن، سبز یا زرد کم رنگ دیگر رنگ‌های عالی هستند که فضای شما را بزرگ‌تر از آنچه هست، نشان می‌دهند.

کابینت آشپزخانه انزو، سبکی نئوکلاسیک داشته و عموما در رنگ های روشن، به ویژه سفید، مورد استفاده قرار می گیرند و با حکاکی هایی مختصر اما کافی، فضایی لاکچری و شیک در آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد.

چگونه یک آشپزخانه کوچک را با رنگ آمیزی بزرگتر نشان دهید؟

عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ کابینت در آشپزخانه کوچک

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، انتخاب رنگ کابینت در آشپزخانه کوچک به چند پارامتر بستگی خواهد داشت که در زیر به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

نور آشپزخانه کوچک برای انتخاب رنگ کابینت

اگر آشپزخانه شما فضایی محدود داشته اما پر نور می باشد، شما می توانید در کنار کابینت های روشن، انتخاب کابینت های تیره را نیز به گزینه های خود اضافه کنید. چرا که نور آشپزخانه تاثیر به سزایی در دلبازی آشپزخانه خواهد داشت. بنابراین با انتخاب کابینت های تیره در آشپزخانه ای کم نور، نه تنها نمای کابینت ها از بین خواهد رفت بلکه آشپزخانه نیز فضایی دلگیر و خف پیدا خواهد کرد.

رنگ دیوارها در آشپزخانه کوچک برای انتخاب رنگ کابینت

اگر دیوارهای به کار رفته در آشپزخانه شما رنگی روشن دارد، با استفاده از کابینت های روشن، فضایی مملو از حس پاکی و تمیزی در آشپزخانه شما ایجاد خواهد شد. در کنار دیوارهای تیره نیز، استفاده از کابینت هایی روشن، تضادی زیبا و دلنشین ایجاد خواهد کرد که مانع از حس تیرگی و خفقان در فضای موجود می شود.

دکوراسیون خانه برای انتخاب رنگ کابینت

اگر آشپزخانه شما، از دیگر فضاهای خانه نیز دیده می شود، انتخاب رنگ کابینتی هماهنگ با دیگر قسمت های خانه، امری بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر علاقمند به سبک کلاسیک هستید و کابینت ممبران، به عنوان پرفروش ترین های این سبک مورد پسند شما نیز می باشد و این گزینه را به دلیل محدودیت فضا، از انتخاب های خود حذف کرده اید، سخت در اشتباهید. با انتخاب کابینت ممبران روشن، فضایی کوچک در عین حال شیک و لاکچری در خانه خود تجربه خواهید کرد.

جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه

استفاده از رنگ‌های براق به‌ جای رنگ‌های مات

رنگ های مات بازتاب نور کمی به دلیل جذب نور دارند و فضای آشپزخانه را محدودتر و کوچک تر نشان می دهند. اما در رنگ های براق این مشکل رفع شده و با انعکاس نور بیشتر، به خصوص در رنگ های روشن آنها، فضای آشپزخانه شما بزرگ تر و دلباز تر در دید بینندگان جلوه خواهد کرد.

سقف سفید در آشپزخانه های کوچک

امروزه روز استفاده از رنگ هایی خاص و منحصر به فرد برای سقف آشپزخانه های مدرن بسیار باب شده است. اما این طراحی در آشپزخانه کوچک به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. چرا که رنگ سفید برای سقف، سقف را بلند تر نشان داده و موجب بازتاب نور بیشتری در فضا می شود که در نتیجه آن، آشپزخانه بزرگ تر نشان داده می شود.

یکی از سبک های کابینت که می توانید در آشپزخانه کوچک استفاده کنید، ممبران است. کابینت ممبران سفید و سقف با رنگ روشن مخصوصا سفید، بیشترین تاثیر را در نورانی تر شدن فضای آشپزخانه دارد.

به‌ حداقل‌ رساندن کنتراست در آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ های متعدد در کنار یکدیگر نه تنها فضا را شلوع نکرده، بلکه فضایی شاد و پرانرژی برای علاقمندان رنگ های فانتزی به همراه خواهد داشت. منظور از به حداقل رساندن کنتراست در آشپزخانه های کوچک استفاده از رنگ های با تضاد بالا در این آشپزخانه ها می باشد. چرا که با محدود بودن فضا، این سبک طراحی، موجب دلگیر شدن آن خواهد شد.

بهترین رنگ برای یک آشپزخانه کوچک چیست؟

رنگ هایی خاصی از کابینت ها هستند که با وجود سادگی در ظاهر آشپزخانه تاثیر چشم گیری می گذارند. امروزه کابینت نئوکلاسیک، کلاسیک و مدرن در طیف رنگی وسیعی تولید و به بازار عرضه می شوند. مشتریان نیز با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل خود، سلیقه شخصی و حفظ هارمونی با دیگر قسمت های خانه، می توانند به راحتی رنگ کابینت های درخور آشپزخانه خود را انتخاب نمایند.

در زیر به بررسی رنگ های درخور آشپزخانه کوچک خواهیم پرداخت.

سفید بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

کابینت سفید، یکی از محبوب ترین رنگ ها برای آشپزخانه های کوچک می باشد. این رنگ با انعکاس نور بیشتر، باعث بزرگ نمایی آشپزخانه شما شده و حس پاکی و تمیزی را در فضا تقویت می کند. هم چنین، ایجاد فضایی مملو از آرامش برای گذران وقت، از دیگر فواید انتخاب رنگ سفید برای کابینت ها در آشپزخانه کوچک می باشد. رنگ سفید در کابینت ها، هیچوقت از مد نخواهد افتاد و در تمامیه سبک های کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن نیز، موجود می باشد.

اگر قیمت برای شما در انتخاب نوع کابینت تاثیر گذار نمی باشد، با وجود قیمت کابینت انزو که کمی بالاتر از دیگر کابینت های موجود در بازار می باشد، از انتخاب رنگ سفید این مدل غافل نشوید.

سفید بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
رنگ های خنثی در آشپزخانه های کوچک

رنگ های خنثی در آشپزخانه های کوچک

رنگ های خنثی، مشابه رنگ سفید، یکی از بهترین رنگ ها برای آشپزخانه های کوچک هستند، زیرا نور بیشتری را منعکس می کنند. اگر سادگی بیش از حد رنگ سفید را نمی پسندید و برای ایجاد تفاوت در آنها، حکاکی روی درب ها نیز مورد علاقه شما نمی باشد، با ترکیب رنگ کابینت ها، فضایی متفاوت و تداعی کننده مدرنیته در آشپزخانه خود ایجاد کنید. چرا که رنگ های خنثی به راحتی قابلیت ترکیب با رنگ های دیگر را دارا می باشند.

وقتی صحبت از ترکیب رنگ کابینت ها در میان است، کابینت سفید طوسی، به عنوان پر مخاطب ترین کابینت بازار، پیشنهاد اول ما به شما خواهد بود.

طراحی کابینت‌های دو رنگ برای آشپزخانه های کوچک

اگر به رنگ های تیره علاقه بیشتری دارید و فکر می کنید استفاده از رنگ های روشن یکدست برای آشپزخانه کوچک شما، شما را دلسرد خواهد کرد، با استفاده از ترکیب رنگی کابینت ها در کنار یکدیگر، هم از رنگ تیره مورد علاقه خود استفاده کرده و هم فضای آشپزخانه خود را بزرگ تر نشان دهید. چرا که استفاده از رنگ تیره به تنهایی، آشپزخانه شما را دلگیر و کوچک خواهد کرد، به خصوص اگر آشپزخانه شما کم نور هم باشد.

کابینت جادار برای آشپزخانه کوچک

رنگ های روشن کابینت برای آشپزخانه های کوچک

کابینت های ساده و تک رنگ، نور بیشتری را منعکس می کنند و مکان را زیباتر و بزرگتر نشان می دهند. به ویژه اگر جنس آنها هایگلاس باشد و به خودی خود نیز براق باشند، این انعکاس بیشتر خواهد بود. وقتی رنگ های آرام با رنگ‌های پر انرژی و شاد مانند زرد یا نارنجی ترکیب می شوند، می‌توانند کوچک‌ترین آشپزخانه‌ها را روشن، زیبا و جادار جلوه دهند.

با توجه به قیمت کابینت ممبران که بسیار در مقایسه با ظاهر اشرافی آنها مقرون به صرفه به نظر می رسد، رنگ روشن این کابینت ها، ظاهری خاص و منحصر به فرد در آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد.

مناسب ترین کابینت برای آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه کوچک به رنگ سبز

اگر آشپزخانه ای آرام و دلنشین را در رویای خود تداعی می کنید و منحصر بودن آن را دائما در ذهن خود با رنگ های متنوع به تصویر می کشید، پیشنهاد ما به شما برای دستیابی به این رویا، استفاده از کابینت هایی به رنگ سبز، برای آشپزخانه کوچک شما می باشد.

خبر خوش، طیف وسیع رنگی کابینت های ام دی اف و هایگلاس، برای رنگ سبز می باشد که دست شما را در انتخاب رنگ سبزی تیره و یا روشن برای کابینت های خود، باز گداشته است.

همان قدر که از دیدن رنگ سبز در طبیعت آرامش و انرژی مثبت می گیرد، همان حس را با به کار گیری کابینت های سبز، در آشپزخانه خود خواهید داشت.

بهترین رنگ برای کابینت فلزی

تماس با گروه مهندسی ماچوب

طرح چوب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

طرح چوب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

طرح چوب، یکی از رنگ هایی است که در بازار ایران بسیار مخاطب داشته و هیچ وقت در خانه های ایرانی قدیمی نخواهد شد. شاید با خود فکر کنید، طرح چوب و تم رنگی قهوه ای آشپزخانه کوچک شما را دلگیر و خف خواهد کرد، اما اشتباه نکنید، با استفاده از کابینت هایی با طرح چوب، فضایی صمیمی و گرم در آشپزخانه کوچک خود ایجاد خواهید کرد.

ترکیب رنگ قهوه ای با سفید هم که با نام کابینت سفید قهوه ای در بازار شناخته شده می باشد، ترکیبی است بسیار دلنشین و زیبا که هرگز از مد نخواهد افتاد و طرفداران بسیاری دارد.

رنگ آبی برای کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ آبی در دسته جدیدترین رنگ های کابینت آشپزخانه می باشد و به نوعی ترند سال و از به روزهای بازار امروز می باشد. رنگ آبی حسی مملو از آرامش و تمیزی، به خصوص در تم رنگی روشن، در فضای آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد. اگر از آبی روشن برای کابینت های خود استفاده می کنید، ترکیب رنگی قهوه ای با آبی، در کابینت ها با یراق آلاتی استیل و یا به رنگ نقره ای، کار بی نظیری خواهد شد. جالب است بدانید، آبی کم رنگ، مانند طوسی، به نوعی رنگی خنثی در نظر گرفته می شود و هارمونی بالایی برای هماهنگی با دیگر قسمت های خانه و دکوراسیون غالب در خانه دارا می باشد.

رنگ آبی برای کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه کوچک با رنگ زرد

زرد رنگی است شاد که حس سرزندگی و شادی را در فضا پخش خواهد کرد. اگر فضای خانه شما مدرن می باشد و آشپزخانه از دیگر قسمت های خانه نیز دید دارد، محیطی خاص و منحصر به فرد در خانه خود خواهید داشت.

اگر جنس هایگلاس را در کابینت ها پسند کردید، باید گفت رنگ زرد کابینت های گلاس انعکاس بی نظیری داشته و فضای آشپزخانه شما را از آنچه هست، بزرگ تر نشان خواهد داد.

کابینت آشپزخانه کوچک با رنگ زرد

هایگلاس بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

کابینت های هایگلاس به خودی خود درخشان و پرتلألو می باشند. انتخاب رنگی هوشمندانه از این سری از کابینت ها، با توجه به انعکاس نور بیشتر و سطحی براق، فضای آشپزخانه شما را بزرگ تر نشان خواهد داد. اگر به رنگ های فانتزی کابینت های هایگلاس علاقه دارید، با ترکیب آنها با رنگ هایی آرام و خنثی، فضایی دلباز و منحصر به فرد در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

اگر انتخاب مابین کابینت های مدرن هایگلاس و کابینت های کلاسیک ممبران برای شما دغدغه می باشد، با بررسی تفاوت های بارز آنها، انتخابی مطمئن و با رضایت کامل به انجام برسانید.

کابینت آشپزخانه کوچک هایگلاس

پروژه های کابینت هایگلاس

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

کابینت آشپزخانه ساده کوچک

اگر آشپزخانه شما کوچک است، جدا از اینکه باید رنگی مناسب با فضای خود انتخاب کنید، باید طراحی کابینت ها بسیار ساده باشند. برای مثال کابینت ممبران که در سبک کلاسیک گنجانده می شود، می تواند در طرح های بسیار پر کار و شلوغ و همچنین در طرح های ساده، کار شود. اگر انتخاب شما برای فضای کوچک آشپزخانه تان، ممبران است، پیشنهاد ما به شما طرح های ساده و همچنین رنگ های روشن است.

می توان کفت بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک، کابینت هایی در سبک مدرن هستند. برای مثال کابینت های گلاس. روکش این کابینت، به دلیل اینکه براق است، بهترین گزینه برای فضای کوچک است. زیرا که می تواند نور را بازتاب کند و باعث شود، آشپزخانه و محیط شما، بزرگتر دیده شود. همچنین برای نور بخشیدن بیشتر به فضا می توانید از چراغ های زیر کابینتی استفاده کنید. این چراغ ها می توانند کمبود نور در فضا را در شب جبران کنند.

بهترین رنگ کابینت ساده برای آشپزخانه کوچک
طراحی کابینت ممبران ساده برای آشپزخانه کوچک

سوالات متداول مربوط به بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه کوچک و پاسخ به آن ها

چه طور آشپزخانه کوچک را بزرگ تر نشان دهیم؟1401/7/21 12:52:43

شما می توانید با رعایت اصولی ساده که یکی از آنها استفاده از کابینت هایی به رنگ روشن در آشپزخانه های کوچک می باشد، به راحتی، با انعکاس نور بیشتر، فضای آشپزخانه خود را بزرگ تر نشان دهید.

رنگ سفید در طراحی آشپزخانه کوچک چه تاثیری دارد؟1401/7/21 12:56:10

رنگ های روشن کابینت در آشپزخانه های کوچک، با انعکاس نور بیشتر، باعث بزرگ تر نشان دادن فضا ی موجود می شوند. هم چنین، رنگ سفید حس پاکی و تمیزی را در فضا القا کرده و آشپزخانه ای دلباز و مملو از آرامش برای شما به همراه خواهد داشت.

توسط |1401/11/2 11:19:30مهر 27ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا