کابینت رومی

کابینت رومی

کابینت رومی چیست؟

در پاسخ به سوال کابینت رومی چیست؟ باید عنوان کنیم که یکی از زیباترین زیرمجموعه های موجود در گروه کابینت هایی که با استفاده از سبک کلاسیک طراحی می شوند، کابینت های رومی می باشند. درست است که بسیاری از افراد کابینت کلاسیک را نشان دهنده فضای سنتی دانسته و آن را از سبک مدرن دور می دانند. با این حال کابینت رومی یکی از کابینت های کلاسیکی بوده که هنوز در میان مشتریان از جایگاه خاصی برخوردار است.

نحوه نام گذاری این کابینت برگرفته از رومیان و به واسطه پر زرق و برق بودن نحوه زندگیشان می باشد. این در حالی است که از انواع یراق آلات و همچنین متریال های گران قیمت ساخته می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با ویژگی های کابینت رومی، نحوه نگهداری آن و همچنین چند عدد از معروف ترین رنگ های کابینت آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

کابینت رومی چیست؟

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت بر اساس نوع بدنه و نوع روکش انتخابی شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که یراق آلات و نگه دارنده ها مثل لولا نیز دارای برند های متفاوتی هستند که قیمت های متفاوتی نیز دارند.

ویژگی های کابینت رومی چیست؟

در این قسمت به بررسی ویژگی های کابینت رومی خواهیم پرداخت. در حالت کلی باید عنوان کرد که این سبک کابینت همانند کابینت ممبران در دسته کابینت های کلاسیک قرار می گیرد. به صورت کلی در ساخت کابینت رومی از ستون ها و سرستون هایی شبیه به کاخ های رومی استفاده می شود. انجام برش های تعبیه شده در کابینت برای قرارگیری هود در بالای اجاق گاز نیز به صورت بیضی و به طریقه خاصی صورت گرفته و نمایی با شکوه و سلطنتی را به آشپزخانه می بخشد. به منظور به نمایش درآوردن لوازم داخل کابینت نیز از پنجره های شیشه ای مستطیلی و مربعی شکل استفاده شده که به زیبای هرچه تمام تر آن می افزاید.

کابینت رومی را در بیشتر موارد از متریال چوب می سازند. متریال چوب در طرح ها و رنگ های متفاوت می تواند نمایی به شدت زیبا و باشکوه را به دنبال داشته باشد. البته در کنار توجه به موارد عنوان شده، استفاده از اکسسوری متناسب نظیر لوسترهای بلند و مجلل و مدل کابینت جزیره نیز می تواند به افزایش زیبایی ظاهری کابینت کمک کند.

ویژگی های کابینت رومی چیست؟

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

بهترین رنگ کابینت رومی چیست؟

انتخاب رنگ مناسب برای سبک رومی کاملا سلیقه ای و بسته به انتخاب و سلیقه مشتری، متفاوت خواهد بود. اما باید عنوان کرد که کمک گرفتن و مشورت کردن با یک کارشناس طراحی داخلی می تواند نوعی راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت آشپزخانه به شمار آید. در ادامه به معرفی چند رنگ مناسب برای کابینت مدل رومی که مورد تایید بسیاری از کارشناسان طراحی داخلی است خواهیم پرداخت. این رنگ ها عبارت اند از:

  • کابینت رومی ساده
  • رنگ سفید طلایی
  • سفید قهوه ای
  • رنگ سفید صدفی
بهترین رنگ کابینت رومی چیست؟

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

کابینت رومی ساده

درست است که کابینت رومی در دسته بندی طرح های کلاسیک قرار می گیرد؛ اما اگر از انواع یراق آلات ساده برای طراحی داخلی آن استفاده شود، می تواند به یک کابینت ساده تبدیل شود. به عبارتی باید عنوان کرد که اگر در این سبک از تجملات و زرق و برق کمتر ساخته شود و در عین داشتن زیبایی در کاربرد کمی مدرن و ساده باشد، در دسته طراحی های مینیمال قرار می گیرد.

افرادی که به دنبال داشتن کابینت کلاسیک با قیمت و ظاهری ساده و مناسب می باشند، می توانند کابینت رومی ساده را انتخاب نمایند. این کابینت بیشتر به رنگ سفید قابل سفارش می باشد.

کابینت رومی ساده
کابینت رومی سفید

کابینت رومی سفید طلایی

بسیاری از مشتریان به دنبال ترکیب رنگ سفید با سایر رنگ ها می باشند و اغلب نمی دانند که مناسب ترین رنگ برای ترکیب با رنگ سفید برای کابینت چه خواهد بود. کابینت سفید طلایی یکی از ترکیبات بی نظیر برای کابینت رومی به شمار می آید.

در این مدل ترکیب رنگ، پایه کار رنگ سفید صدفی یا سفید گچی (بسته به انتخاب مشتری) می باشد. برای طراحی سایر زیورآلات موجود در قسمت ظاهری کابینت (نظیر دستگیره ها، برجستگی ها، کنده کاری ها و غیره) می توان از رنگ طلایی استفاده کرد.

کابینت رومی سفید طلایی

کابینت رومی قهوه ای

یکی از رنگ های پرطرفدار برای کابینت رومی، قهوه ای می باشد. به واسطه اینکه این سبک بیشتر از جنس متریال چوبی ساخته می شود، طبیعی است که در بسیاری از موارد رنگ قهوه ای را برای نمای ظاهری آن انتخاب نمایند. البته به منظور مناسب تر شدن قیمت، می توان از کابینت روکش چوب استفاده کرد.

در چنین حالتی از یک روکش طرح چوب قهوه ای رنگ برای ساخت کابینت استفاده شده و در نهایت برای مشتریان مقرون به صرفه تر خواهد بود. انتخاب رنگ قهوه ای برای کابینت رومی فضایی مجلل تر، سلطنتی تر و گرم تر را برای آشپزخانه ایجاد خواهد کرد.

کابینت رومی قهوه ای
کابینت رومی قهوه ای چوبی

تماس با گروه مهندسی ماچوب

کابینت رومی صدفی

یکی از رنگ هایی که به صورت ویژه در سال 2022 میلادی مورد انتخاب مشتریان واقع شده، رنگ صدفی می باشد. رنگ صدفی در طیف رنگ های سفید قرار داشته؛ اما از براقیت و زیبایی خاصی نسبت به رنگ سفید برخوردار می باشد. رنگ صدفی جزو رنگ های خاص است. بنابراین اگر بخواهید که این رنگ را برای کابینت خود انتخاب کنید نیاز به راهنمای انتخاب رنگ برای کابینت دارید. زیرا که باید با این رنگ با دیگر وسایل خانه شما، رنگ کفپوش ها و کاشی بین کابینتی همخوانی داشته باشید.

کابینت رومی صدفی

نحوه نگهداری کابینت رومی چگونه است؟

در پاسخ به سوال برای نحوه نگهداری باید عنوان کنیم که جنس متریال کابینت رومی از چوب بوده، بنابراین باید فضای اطراف آن مرطوب نباشد. همچنین بهتر است به منظور نگهداری بیشتر و افزایش طول عمر کشوها از سنگین کردن آن ها جلوگیری شود.

بهتر است برای افزایش طول عمر دستگیره های مجلل از بیش از حد بیرون کشیدن کشوها و باز کردن سریع و خشن آن ها جلوگیری نمایید. برای نظافت بیشتر کابینت رومی نیز بهتر است از مواردی نظیر حلال ها، لاک پاک کن ها، مواد شوینده، سفیدکننده ها، آمونیاک و غیره استفاده نکنید.

نحوه نگهداری کابینت رومی چیست؟

نتیجه گیری از مقاله کابینت رومی چیست؟

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با مفهوم کابینت رومی، ویژگی ها، رنگ بندی مناسب برای کابینت و نحوه نگهداری از آن آشنا کنیم. دقت کنید که سفارش سبک رومی کمی هزینه بر بوده و بنابراین پیش از سفارش بهتر است با یک کارشناس طراحی داخلی مشورت کرده و از تناسب آن با سایر بخش های منزل اطمینان حاصل کنید.

ماچوب سازنده بهترین کابینت های رومی آماده ارائه مشاوره و ثبت سفارش برای مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول در مورد کابینت رومی

روکش کابینت رومی چیست؟1401/9/12 16:02:26

در ابتدا باید بگوییم که کابینت رومی، نوعی سبک کلاسیک است که در طراحی ستون ها و منبت کاری های سطح درب ها از نقش های رومی استفاده می شود. در یبک کلاسیک بیشتر از چوب استفاده می شود. در سایت machoob.com شما می توانید بیشتر با این سبک کابینت آشنا شوید.

مجبوب ترین رنگ های کابینت رومی کدام اند؟1401/9/12 16:05:09

همانند سبک کلاسیک، بیشتر از رنگ های روشن و یا رنگ هایی که بیشتر یادآور طبیعت هستند، استفاده می شود. رنگ های سفید ساده و یا ترکیب آن با سفید طلایی را می توان نام برد. همچنین روکش های طرح چوبی از دیگر طرح های مورد پسند این سبک است. برای اطلاعات بیشتر با ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/9/12 16:15:25آذر 12ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا