مدل کابینت جزیره ✔️ طرح جدید 2023 ☀️

خانهمقالات کابینت آشپزخانهمدل کابینت جزیره

مدل کابینت جزیره ✔️ طرح جدید 2023 ☀️

خانهمقالات کابینت آشپزخانهمدل کابینت جزیره

مدل کابینت جزیره

مدل کابینت جزیره، از به روزترین دکوراسیون های مدرن و شیک برای آشپزخانه می باشد. اگر طرفدار آشپزخانه ای به روز، جادار و مدرن هستید، حتما از جزیره در دیزاین آشپزخانه خود استفاده کنید.

حتی در آشپزخانه های کوچک نیز، جزیره در عین ایجاد فضایی خاص و مدرن، آشپزخانه را جادار تر خواهد کرد. چرا که با قرارگیری کابینت ها زیر جزیره و یا گاز و سایر تشکیلات مربوطه روی آن، می توان فضاهای بیشتری در آشپزخانه ایجاد کرد.

در ادامه به بررسی انواع جزیره در کابینت ام دی اف و هایگلاس و مدل های متنوع آنها، خواهیم پرداخت.

مدل کابینت جزیره در 18 طرح جدید 2022
کابینت جزیره
نمونه کابینت جزیره
کابینت جزیره کلاسیک

فیلم کابینت جزیره

شما با مشاهده این فیلم، با انواع کابینت جزیره و نکاتی برای حفظ نمای کار، آشنا خواهید شد و تصمیم گیری در انتخاب دکوراسیونی مناسب برای آشپزخانه مورد نظر برای شما راحت تر خواهد شد.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

میز جزیره آشپزخانه چیست؟

جزیره یک قطعه کابینت مستقل است که برای تکمیل فضای میز آشپزخانه در آشپزخانه قرار می گیرد. از جزیره می توان برای داشتن فضای پخت و پز، شست و شو و جا سازی کابینت هایی بیشتر استفاده کرد و از فضای آشپزخانه استفاده تمام و کمال را برد. جزیره می تواند به صورت ال شکل در یک سمت از آشپزخانه و یا به صورت چهار طرف آزاد در وسط آشپزخانه قرار گیرد. گاهی در آشپزخانه های کوچک ار شبه جزیره، به دلیل فضای محدود، استفاده می شود که یک طرف آن به دیوار متصل است.

میز جزیره آشپزخانه چیست؟

ابعاد استاندارد در طراحی کابینت جزیره­ ای

1 در 2 متر ابعادی استاندارد برای ساخت کابینت جزیره در ارتفاع هایی بین 91 تا 106 سانتی‌متر می باشد. ارتفاع جزیره با توجه به نوع کاربرد شما، تعیین می گردد. برای سهولت در دسترسی به کابینت های دیگر و جلوگیری از برخورد جزیره با دیگر کابینت ها، فاصله حداقلی 1 متری باید مابین کابینت جزیره و دیگر کابینت ها در نظر گرفته شود. در کل کابینت جزیره با توجه به الویت های شما و نوع سلیقه شما با توجه به سبک کابینت های آشپزخانه، طراحی و ساخته خواهد شد.

ابعاد استاندارد در طراحی کابینت جزیره­ ای
آیا طراحی کابینت جزیره ­ای برای آشپزخانه­ های کوچک اقدام پذیر است؟

آیا طراحی کابینت جزیره ­ای برای آشپزخانه­ های کوچک اقدام پذیر است؟

بر خلاف تصور شما از داشتن جزیره در آشپزخانه های کوچک، با تغییر ابعاد و اندازه کابینت جزیره، به راحتی می توانید در آشپزخانه های کوچک با فضایی محدود نیز، از جزیره بهره جویید. البته در نظر گرفتن فضای مابین کابینت ها با کابینت جزیره در آشپزخانه های کوچک از نکات بسیار مهم می باشد. استفاده از کابینت های شبه جزیره در آشپزخانه های کوچک نیز بسیار مناسب می باشد چرا که بر خلاف جزیره که 4 طرف آن باز است کابینت شبه جزیره از یک سمت به دیوار متصل بوده و فضایی محدودتر به خود اختصاص می دهد.

قیمت طراحی کابینت جزیره ­ای

قیمت تمام شده کابینت جزیره به نوع رویه آن، ابعاد آن، طراحی و نصب آن بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی، کابینت جزیره در کابینت های مدرن قیمتی مقرون به صرفه تر از کابینت های کلاسیک و یا نئوکلاسیک، خواهد داشت. این موضوع به نوع طرحی که انتخاب می کنید و نوع دستگاه cnc که برای اجرای طرح شما به کار می رود نیز تاثیر گذار است. به طور مثال: قیمت کابینت انزو، بالاتر از سایر کابینت های نام برده شده به دلیل سختی شرایط ساخت، می باشد.

قیمت طراحی کابینت جزیره ­ای

مدل های کابینت جزیره آشپزخانه

کابینت جزیره آشپزخانه در انواع متنوعی طراحی و به تولید رسیده اند. شما با انتخاب کابینت های ممبران یا به طور کلی تر بگوییم کابینت کلاسیک، کابینت های انزو به عنوان کابینت نئوکلاسیک و کابینت هایی مدرن، به راحتی می توانید جزیره مورد نظر خود را با توجه به سبک کابینت ها طراحی و در آشپزخانه خود قرار دهید. در ادامه به بررسی انواع مدل های جزیره خواهیم پرداخت.

جزیره آشپزخانه با لبه ای مرتفع

این طرح، بسیار مشابه جزیره آشپزخانه دو سطحی می باشد. با این تفاوت که در آن طرح اختلاف سطح در جزیره اعمال شده است اما از هر دو طرف استفاده مفید را می توان داشت و فضاها تقریبا بهینه است. اما در این مدل جزیره، مانند کانتر، لبه ای به صورت جدا کننده، عموما در اطراف و یا یک طرف جزیره واقع شده است. این طرح به نوعی فضای اشپزخانه شما را از نشیمن و یا قسمت های اطراف پوشش داده و دید آن را محدود خواهد کرد.

جزیره آشپزخانه با لبه ای مرتفع
جزیره آشپزخانه دو سطحی

جزیره آشپزخانه دو سطحی

این طرح، همانطور که در عکس نشان داده شده است، دارای یک جزیره بلند و باریک است که با در نظر گرفتن انواع اختلاف سطح در جای جای این جزیره، طرح های متنوع از آن ایجاد خواهد شد. افرادی که در آشپزخانه آشپزی می کنند هنوز هم می توانند با همه افراد حاضر در اتاق نشیمن یا ناهارخوری ارتباط برقرار کنند. چرا که در هر طرف جزیره فضای بهینه برای نشستن افراد و پیشبرد کار آشپزخانه به صورت جداگانه، مهیا شده است.

شبه جزیره

این مدل از جزیره بیشتر بر روی کاربردی داشتن تمرکز داشته و مانند جزیره های دیگر به صورت در یک نقطه کانونی و به صورتی کاملا تزئینی، نخواهد بود. این طرح معمولاً در آشپزخانه‌های کوچک‌ تر یافت می‌شود و در آشپزخانه هایی محدود، فضای پیشخوان بیشتری را فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که کابینت ها نیز می توانند در جزیره تعبیه شوند.

اگر آشپزخانه شما کوچک و دارای پنجره است، یکی از بهترین گزینه ها برای شما انتخاب شبه جزیره با رنگ روشن است. در طراحی کابینت آشپزخانه پنجره دار، وجود شبه جزیره و در رنگ های روشن، به دلیل بازتابش نور، سبب می شود تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد.

شبه جزیره
جزیره آشپزخانه مدور

جزیره آشپزخانه مدور

یکی دیگر از طرح هایی که به خوبی در یک آشپزخانه کوچک جا می شود یک جزیره دایره ای شکل است. این شکل منحصر به فرد ممکن است به اندازه همتای مستطیلی خود رایج نباشد، اما هنوز کاملاً تزئینی و کاربردی است. قرارگیری کابینت های منحنی نیز در این سبک از جزیره، امکان پذیر می باشد. همچنین یک انتخاب عالی برای کسانی است که می خواهند ظروف تزئینی یا ظروف شیشه ای را در قفسه های باز آن به نمایش بگذارند. چرا که امکان قرارگیری قفسه نیز برای مخاطبان فراهم شده است.

طراحی جزیره آشپزخانه متضاد

منظور از متضاد، رنگ کابینت جزیره قرار گرفته در آشپزخانه، با رنگ کابینت ها می باشد. جزیره خود را می توانید در هر اندازه و شکلی انتخاب کرده و با انتخاب رنگی متفاوت برای آن، ساختاری منحصر به فرد در آشپزخانه خود ایجاد کنید. در کنار دیوارهای تیره و کفپوش هایی تیره، انتخاب جزیره ای روشن برای آشپزخانه خود، جلوه ویژه ای در آشپزخانه ایجاد خواهید کرد.

طراحی جزیره آشپزخانه متضاد
جزیره آشپزخانه آبشاری

جزیره آشپزخانه آبشاری

جزیره آشپزخانه آبشاری با ظاهری مینیمالیستی یا مدرن ترکیب می شود. ویژگی اصلی این سبک بهینه بودن فضای میز است. به جای کانتر که روی پایه قرار می گیرد، به طور یکپارچه طراحی و  مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در حالی که بیشتر مدل‌ها از سنگ مرمر، گرانیت یا کوارتز ساخته می‌شوند، می‌توانید از بلوک هایی ضد زنگ و یا طرح بتن را، برای ایجاد طراحی خاص، روی آن استفاده کنید. مزیت دیگر در مورد سطح صاف، سهولت تمیز کردن است.

کابینت جزیره آشپزخانه مدرن

کابینت ها در انواع و طرح های مختلفی، در بازار موجود می باشند. از جمله کابینت های کلاسیک که پرفروش ترین آنها کابینت ممبران می باشد، کابینت نئوکلاسیک و کابینت های مدرن. امروزه روز، کابینت های مدرن به دلیل قیمت مناسب تر آنها، در کنار هارمونی بالای آنها با دکوراسیون های مدرن موجود در منازل، مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرده اند. در دکوراسیون های جدید، قرارگیری جزیره در کنار کابینت ها بسیار مورد استقبال عموم واقع شده است. با قرارگیری جزیره در کنار کابینت های مدرن، فضایی شیک و متفاوت در آشپزخانه خود تجربه خواهید کرد. هم چنین اگر فضای در دسترس شما محدود بوده و جاسازی وسایل و لوازم ها برای شما دغدغه می باشد، با در نظر گرفتن کابینت جزیره در آشپزخانه می توانید کابینت های بیشتری داشته و از فضای سطح میز هم به عنوان میز استفاده نمایید. اگر هم سبکی مدرن تر می پسندید، قرارگیری گاز و یا سینک روی جزیره بسیار متفاوت و خاص خواهد بود. برای بررسی تفاوت های عمده کابینت های کلاسیک و مدرن، مقاله زیر را مطالعه نموده تا در انتخاب خود، تصمیمی راحت تر بگیرید. در ادامه با بررسی کابینت های مدرن هایگلاس و ام دی اف و طرح های متنوع آنها، با ما همراه باشید.

طرح های کابینت جزیره
کابینت جزیره نئوکلاسیک
کابینت جزیره ممبران
کابینت آشپزخانه مدرن و شیک
کابینت آشپزخانه لاکچری
کابینت جزیره آشپزخانه شیک

مدل کابینت جزیره هایگلاس جدید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود و قرارگیری جزیره در آن، می توانید آشپزخانه ای با فضای بهینه و مدرن، با حسی دلنشین برای گذران وقت، داشته باشید. در سال های اخیر، کابینت های براق، به دلیل ظاهر خاص و متفاوتی که دارند، در میان مشتریان، بسیار محبوب شده اند. شاید به این فکر کنید که کابینت های هایگلاس از مد افتاده اند و یا استفاده آنها در آشپزخانه، فضایی قدیمی ایجاد خواهد کرد اما این طور نیست. چرا که درست است که هایگلاس سالیان سال است که در بازار به گوش می خورد اما امروزه روز با طرح های متفاوت و جدیدی از آن رو به رو هستیم که نه تنها قدیمی نشده بلکه با استفاده از آنها مدرنیته در آشپزخانه شما تداعی خواهد شد. شما می توانید در طراحی آشپزخانه خود از کابینت جزیره هایگلاس که به صورت مستقل عموما در وسط آشپزخانه قرار داده می شود استفاده کرده و از آن برای داشتن فضایی بیشتر برای وسایل، جاسازی گاز، سینک و یخچال کوچک، استفاده نمایید. اگر هم آشپزخانه شما فضایی برای قرارگیری جزیره در وسط ندارد، می توانید شبه جزیره برای آشپزخانه خود طراحی کنید. وقتی صحبت از کابینت های مدرن در میان است کابینت های هایگلاس در کنار جزیره هایی با طراحی خاص، پرطرفدارترین آنها می باشد، درست مانند کابینت های ممبران در گروه کابینت های کلاسیک، بنابراین اگر برای انتخاب دکوراسیون آشپزخانه خود مابین سبک کلاسیک و مدرن، شک دارید، حتما به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هایگلاس مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید
شبه جزیره در آشپزخانه
کابینت جزیره مدرن
کابینت جزیره قرار گرفته در وسط آشپزخانه

پروژه های کابینت هایگلاس

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

بهترین مدل کابینت جزیره ام دی اف

ام دی اف متراکم تر از چوب سخت بوده و روکشی است بسیار صاف و ایده آل برای کابینت ها.  هم چنین ام دی اف با توجه به چگالی و ساختار ثابتی که دارد، می تواند با استفاده از دستگاه های CNC برش خورده و انواع پروفیل های سه بعدی را ایجاد کند. در صورت ابزارخوردگی و حکاکی روی درب کابینت ها، کابینت هایی از جمله کابینت انزو و یا ممبران، را خواهیم داشت که بیشتر با سبک کلاسیک هماهنگ می باشند. ام دی اف نسبت به چوب در مقابل حرارت و گرما، مقاوم تر بوده و قیمتی مناسب تر نیز دارا می باشد. اگر به دنبال کابینت هایی با ماندگاری و دوام بالا هستید و جادارای در کابینت ها برای شما الویتی مهم محسوب می شود، کابینت های ام دی اف برای شما گزینه ای است بسیار مناسب. سادگی کابینت های ام دی اف اصلی مهم در انتخاب آنها می باشد که امروزه روز با استفاده ار ترکیب رنگی آنها با هم و یا استفاده از جزیره در آشپزخانه، فضایی شیک را در کنار سادگی کابینت ها، ایجاد می کند. کابینت جزیره ام دی اف می تواند مجهز به وسایل و لوازمی مانند سینک ظرفشویی، اجاق گاز، چهارپایه هایی برای غذاخوری، کابینت هایی برای جاسازی و به طور کلی به مرکز فعالیت در آشپزخانه تبدیل شود. عموما در آشپزخانه های مدرن و کوچک از کابینت های ام دی اف استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از شبه جزیره در آشپزخانه خود، فضای بیشتری را برای جاسازی وسایل داشته باشید و در عین حال میز آشپزخانه خود را نیز تعبیه کنید. اگر دوستدار استفاده از کابینت ام دی اف می باشید، بهترین رنگ کابینت ام دی اف موضوعی است که به احتمال زیاد برای شما دغدغه می باشد. با مطالعه مقاله زیر، به راحتی رنگ کابینت ام دی اف مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.

بهترین مدل کابینت ام دی اف
مدل کابینت ام دی اف
بهترین رنگ کابینت ام دی اف
کابینت جزیره سفید

عکس کابینت ام دی اف

در این قسمت پروژه های گروه مهندسی معماری ماچوب، برای شما قرار داده شده است.

کابینت جزیره آشپزخانه جدید

اگر بخواهیم جدیدترین کابینت های موجود در بازار را مورد بررسی و وارسی قرار دهیم، کابینت نئوکلاسیک، در دسته جدیدترین های بازار قرار خواهند گرفت. اما قیمت کابینت های نئوکلاسیک بسیار بالاتر از کابینت های دیگر می باشد در نتیجه مخاطبان محدودتری را به خود جذب کرده است.

کابینت های مدرن، همه پسند تر و مقرون به صرفه تر بوده و با مدل هایی بسیار متنوع، جایگاه به روز خود را در بازار حفظ کرده اند. با توجه به سبک مدرن اکثریت خانه ها در عصر حاضر، استفاده از کابینت های مدرن در دکوراسیون آشپزخانه بسیار باب شده است. اما گاهی اوقات مشتریان سادگی کابینت های مدرن را نمی پسندند که در دکوراسیون های جدید با قرارگیری جزیره و یا استفاده از ترکیب رنگی کابینت ها، با ایجاد فضایی خاص و مدرن، این معضل حل شده است.

ماندگاری و دوام بالای کابینت های مدرن نیز، در کنار مقرون به صرفه بودن آنها، از دیگر دلایل استقبال مشتریان از این دسته از کابینت ها می باشد.

کابینت آشپزخانه جدید

برای مقایسه قیمت کابینت های کلاسیک با مدرن، به لینک ارائه شده مراجعه فرمایید تا با بررسی قیمت کابینت ممبران به عنوان کابینت پرطرفدار از کابینت های کلاسیک، انتخابی مصمم مابین کابینت های کلاسیک و مدرن، به انجام برسانید.

کابینت جزیره دو رنگ
کابینت جزیره طرح چوب
کابینت جزیره 1401

جدیدترین مدل کابینت جزیره 1401

در دکوراسیون های جدید آشپزخانه، استفاده از جزیره بسیار مرسوم شده است. جزیره آشپزخانه یک کابینت مستقل است که می تواند با طراحی آشپزخانه موجود شما مطابقت داشته باشد و دکوراسیونی منحصر به فرد ایجاد کند. جزیره می تواند مانند میز، چهارپایه ساده و یا منبت کاری شده در اطراف خود داشته باشد و به عنوان میز نیز، در جایگاه مناسبی در آشپزخانه، مورد استفاده قرار گیرد. هم چنین از آن برای قرار گیری یخچال به صورت مخفی و یا واضح، قرارگیری کابینت در زیر آن و قرارگیری گاز و یا سینک روی آن، می توان استفاده کرد. بنابراین، با استفاده از جزیره، فضای آشپزخانه خود را دلبازتر، مفیدتر کرده و استفاده ایده آل را از جای جای فضای آشپزخانه خود ببرید و مدرنیته را در آشپزخانه خود تداعی کنید.

جدیدترین مدل کابینت 1401
جدیدترین مدل کابینت جزیره 2022

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

نتیجه مدل کابینت جزیره

در ابتدای مقاله با معرفی مدل کابینت جزیره و ارائه فیلمی از آن، قصد داشتیم شما را به استفاده از جزیره در آشپزخانه خود، به دلایل فواید بسیار آن، ترقیب کنیم. در ادامه با توضیحی در مورد کابینت جزیره، ابعاد استاندارد آن، طراحی آن برای آشپزخانه های کوچک و قیمت طراحی آن، سعی کردیم دید واضح تری در مورد کابینت جزیره و سفارش آن برای شما ایجاد کنیم.

با معرفی مدل های کابینت جزیره آشپزخانه، شما را با انواع محبوب کابینت جزیره برای سفارش آشنا کرده تا در صورت تمایل انتخاب ذهنی خود را به انجام رسانده باشید.

کابینت آشپزخانه شیک مدرن و بررسی کابینت هایگلاس مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید به همراه توضیح مختصری از کابینت هایگلاس و وارسی طرح های کابینت هایگلاس، دیدی واضح تر از داشتن آشپزخانه ای با کابینت های هایگلاس در کنار جزیره برای شما ایجاد کردیم.

با نمایش پروژه های اجرایی کابینت های هایگلاس نیز قصد در تصمیم گیری راحت تر برای شما داشتیم. بررسی بهترین مدل کابینت های ام دی اف نیز به عنوان کابینتی مدرن و پرطرفدار و ارائه عکس های کابینت ام دی اف را به هدف ایجاد تصویری ذهنی درست از داشتن آشپزخانه های شیک و مدرن به همراه جزیره و کابینت های ام دی اف، برای شما ارائه کردیم.

در آخر نیز با بررسی جدیدترین مدل کابینت 1401، شما را در داشتن آشپزخانه ای به روز راهنمایی کردیم.

طراحی کابینت جزیره ­ای
کابینت جزیره طرح ممبران

سوالات متداول مربوط به مدل کابینت جزیره و پاسخ به آن ها

کابینت جزیره برای چه سبکی از آشپزخانه مناسب است؟1401/7/4 12:22:15

با طراحی های جدید و متنوع، کابینت جزیره برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ مناسب می باشد. چرا که در آشپزخانه های کوچک می توانید از شبه جزیره به جای جزیره استفاده کرده و فضای بهینه را داشته باشید.

قیمت مناسب طراحی کابینت جزیره را از کجا استعلام کنیم؟1401/7/4 12:23:40

برای استعلام به روزترین قیمت کابینت جزیره برای آشپزخانه و سفارش طراحی های به روز و خاص به سایت ماچوب مراجعه کرده و با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید.

 

سایت رسمی ماچوب برای سفارش کابینت جزیره چیست؟1401/7/4 12:24:46

شما می توانید برای ثبت سفارش انواع کابینت جزیره به صفحه رسمی گروه مهندسی معماری ماچوب machoob.com مراجعه فرمایید و با بررسی پروژه های اجرایی این گروه و سبک کارهای صورت گرفته توسط آنها، انتخابی مطمئن و با رضایت کامل داشته باشید.

 

توسط |1402/2/16 14:43:39مهر 10ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا