نکات مهم بازسازی آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهنکات مهم بازسازی آشپزخانه

نکات مهم بازسازی آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهنکات مهم بازسازی آشپزخانه

نکات مهم بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی از مجموعه اقداماتی است که در هنگام نوسازی فضای داخلی منزل می توان انجام داد. به عبارت دیگر، یکی از مقرون به صرفه ترین کارهایی که می توان برای ایجاد فضایی دلخواه و زیبا در آشپزخانه انجام داد، بازسازی آشپزخانه است. بنابراین قبل از انجام این کار لازم است تا نکات مهم بازسازی آشپزخانه در نظر گرفته شود.

با استفاده از این تکنیک شما می توانید در کمترین زمان، وسایل فرسوده و کهنه سابق را با وسایل جدید و بروز تر تعویض نمایید. این روند در حالت کلی به دو صورت کلی و جزئی صورت می گیرد. در بازسازی آشپزخانه با روش کلی، تمامی وسایل و امکانات آشپزخانه بازسازی می شوند؛ اما در حالت دوم تنها برخی از وسایل به عنوان مثال کابینت ها بازسازی خواهند شد.

البته هدفمندی در بازسازی بسیار اهمیت دارد، زیرا هدف گذاری به شما کمک می کند تا بر اساس بودجه و نیاز خود اقدام کرده و بهترین نتیجه را بگیرید. در ادامه این مطلب به چند نکته اساسی برای بازسازی یک آشپزخانه قدیمی اشاره خواهیم کرد.

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه قدیمی

لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت بر اساس نوع بدنه و نوع روکش انتخابی شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که یراق آلات و نگه دارنده ها مثل لولا نیز دارای برند های متفاوتی هستند که قیمت های متفاوتی نیز دارند.

برای بازسازی آشپزخانه باید به چه نکاتی دقت نماییم؟

در این قسمت سعی داریم به سوال “برای بازسازی آشپزخانه باید به چه نکاتی دقت نماییم؟” پاسخ دهیم. پیش از انجام هرکاری، بهتر است ابتدا به بررسی روند کار دقت کرده و به تمامی نکات مورد نظر توجه نماییم. در زمینه بازسازی نیز، بهتر است تمامی نکات مهم را مد نظر قرار داده و سپس نسبت به شروع کار اقدام نماییم. این نکات عبارت اند از:

  1. تعیین مراحل و فرایند بازسازی
  2. در نظر داشتن هزینه ها
  3. براورد ابعاد آشپزخانه
  4. طرح و نحوه چیدمان

در ادامه این نکات را بررسی می کنیم.

نکات بازسازی آشپزخانه
نکات مربوط به بازسازی آشپزخانه قدیمی

تعیین کردن و نوشتن تمامی جرئیات جهت فرایند بازسازی

پیش از اقدام در زمینه بازسازی، ابتدا لیستی از آیتم هایی که قرار است بازسازی گردند را تهیه نمایید. لیست مورد نظر شما می تواند شامل متریال های نیازمند تعمیر باشد یا شامل لوازمی که باید خریداری نمایید. به عبارت دیگر، هر عاملی را که در زمینه تاسیساتی و ظاهرسازی آشپزخانه نیاز است را لیست کرده تا به ترتیب به انجام امور بپردازید.

بازسازی آشپزخانه ها
بازسازی آشپزخانه های قدیمی

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

در نظر گرفتن تمامی هزینه های بازسازی (پیدا و پنهان)

آیا تا به حال به هزینه های مربوط به پرداخت دستمزد کارگران، هزینه های مربوط به انتقال وسایل و لوازم به آشپزخانه، هزینه مربوط به خرید وسایل و غیره توجه کرده اید؟ برخی از این هزینه ها پیدا هستند، به عبارتی شما از قبل آن ها را در نظر گرفته اید (خرید یک یخچال و فریزر جدید). این در حالی است که ممکن است هزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد که مشتری از توجه به آن ها خودداری کرده باشد (هزینه مربوط به انتقال وسایل به آشپزخانه جدید).

ممکن است این هزینه ها بسیار پایین باشند؛ اما در انتهای کار ممکن است برآورد مالی شما را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که حتی اگر مشتری برخی از خدمات لازم را به تنهایی انجام می دهد، باید لیست هزینه های لازم برای مواد اولیه را نیز محاسبه کند.

نحوه بازسازی آشپزخانه
نحوه بازسازی آشپزخانه قدیمی

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

مشخص کردن ابعاد آشپزخانه به صورت دقیق

در نظر گرفتن ابعاد آشپزخانه نیز، پیش از شروع فرایند بازسازی بسیار مهم می باشد. شاید تصور بر این باشد که تعیین ابعاد آشپزخانه کاملا سلیقه ای است؛ اما باید عنوان کنیم که در نظر گرفتن ابعاد آشپزخانه با تعداد افرادی که در آن منزل زندگی می کنند رابطه مستقیمی دارد. ابعاد آشپزخانه یکی نکات مهم در طراحی کابینت می باشد که باید به آن اهمیت ویژه ای شود.

به عنوان مثال برای خانواده های کم جمعیت، می توان بخش عظیمی از فضای آشپزخانه را به قرار دادن و جای گذاری کابینت ها اختصاص دهید. این در حالی است که برای خانواده های پر جمعیت، بهتر است تا فضای بیشتری برای قرار گرفتن و نشستن افراد در نظر گرفته شود. به عنوان مثال سعی کنید در چنین آشپزخانه هایی کانتر را در فضای دورتری قرار دهید.

تعیین ابعاد برای بازسازی آشپزخانه
تعیین ابعاد برای بازسازی آشپزخانه قدیمی

تغییر در روکش کابینت و طراحی درب

کابینت ها از مهم ترین اجزای آشپزخانه هستند که در بازسازی تعویض می شوند. گاهی تصمیم گرفته می شود که کلا کابینت ها تعویض شوند، گاهی نیز تصمیم بر آن می شود که فقط روکش های کابینت عوض شوند و به خاطر هزینه کمتر بدنه آن ها دست نخورده باقی بماند. اما توصیه ما به شما این است که کابینت در کل عوض شود چه روکش و چه بدنه.

برخی از افراد برای تغییر در ظاهر آشپزخانه تصمیم می گیرند که در کل ساختار کابینت را تغییر دهند. امروزه از کابینت هایی با روکش چوب نیز در منازل استفاده می شود. زیرا هم فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد و هم اینکه می توان سطح کار را طراحی های متنوعی انتخاب کرد. اگر قصد شما انتخاب کابینت روکش باشد، می بایستی تا با انواع چوب کابینت آشپزخانه آشنا باشید تا به نسبت منطقه خود و شرایط آب و هوایی حاکم بر شهرتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

گاهی هم تصمیم می گیرید که از کابینت هایی ارزان تر مثل کابینت های سبک مدرن برای آشپزخانه خود استفاده کنید. در این صورت تنوع روکش شما و رنگ بندی کار ها بسیار زیاد می شود، اما طراحی روی کابینت های مدرن بسیار ساده و در اکثر اوقات خالی از هر گونه طرحی می باشد.

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی
کابینت آشپزخانه به سبک مدرن

تصمیم گرفتن در رابطه با طرح و نقشه آشپزخانه

در رابطه با تعیین طرح و نقشه آشپزخانه، ابتدا باید به متراژ خانه، نقشه خانه و حتی سلیقه مشتری توجه کرد. بنابراین پیش از انتخاب طرح ابتدا باید به فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. به عنوان مثال آشپزخانه های کوچک شانس کمتری برای مانور دادن دارند. در ادامه به معرفی چهار نوع طرح برای چیدمان آشپزخانه معرفی خواهیم کرد.

انواع طرح های آشپزخانه

تماس با گروه مهندسی ماچوب

نوع اول: چیدمان از نوع خطی

همان طور که از نام چیدمان خطی پیداست، از یک دیوار تشکیل شده است. به عبارت دیگر، چند عدد کابینت در مقابل دیوار و به صورت خطی تعبیه می شوند. این مدل ساده ترین نوع چیدمان کابینت بوده و به کمک یک بخش جداکننده و یا یک کابینت جزیره از سایر قسمت های منزل جدا خواهد شد.

چیدمان از نوع خطی

نوع دوم: چیدمان از نوع L شکل

در این نوع چیدمان، دو عدد دیوار به شکل حرف ال انگلیسی در کنار هم قرار دارند. در چنین چیدمانی تعداد بیشتری کابینت را می توان برای فضا لحاظ کرده و حتی با میز نهار خوری، پیشخوان و یا حتی کابینت جزیره از سایر بخش های منزل آن را جدا کرد.

چیدمان از L شکل

نوع سوم: چیدمان از نوع U شکل

در چیدمان از نوع یو شکل، سه عدد دیوار در اختیار طراح قرار خواهد گرفت. در چنین حالتی فضای بیشتری برای قرار گرفتن کابینت ها در اختیار مشتری قرار می گیرد. همچنین تعداد کابینت های بیشتر می تواند زمینه لازم برای جای دادن تمامی وسایل آشپزخانه را فراهم آورد. البته در چنین چیدمانی مثلث طلایی برای قرار دادن یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی به درستی رعایت خواهد شد.

اگر در فضای U شکل خود به جای سه دیوار، دو دیوار در اختیار دارید و پنجره در جایگاه دیوار سوم است، از طراحی کابینت پنجره دار غافل نشوید. در این صورت اکسسوری های کابینت، نوع جایگاه کابینت ها و اندازه های آن ها به تناسب فضای شما انتخاب خواهند شد.

چیدمان از U شکل

نوع چهارم: چیدمان از نوع جزیره ای

در چیدمان از نوع جزیره  ای، در فضای میانی آشپزخانه، می توان از پیشخوانی برای قرار دادن اجاق گاز، سینک ظرفشویی و غیره است. به چنین فضایی چیدمان جزیره ای گفته می شود.

چیدمان از نوع جزیره ای

نتیجه گیری از مطالعه مطلب بازسازی آشپزخانه

در این مطلب سعی کردیم شما را با نکاتی که باید به هنگام بازسازی آشپزخانه های قدیمی مد نظر قرار دهید، آشنا کنیم. در ادامه مطلب هم چهار نوع از چیدمان های رایج برای کابینت و وسایل آشپزخانه را به شما معرفی کردیم. درست است که در امر بازسازی می توان کاملا سلیقه ای عمل کرد؛ اما مراجعه به یک کارشناس طراحی داخلی می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. دانستن و اطلاع از نکات مربوط به بازسازی می تواند مشتریان را به بهترین نتیجه ممکن برساند. ماچوب ارائه دهنده خدمات لازم جهت بازسازی آشپزخانه های قدیمی آماده کمک به مشتریان گرامی می باشد.

سوالات متداول در مورد نکات بازسازی

چند نوع چیدمان برای کابینت ها داریم؟1401/9/17 11:03:56

یکی از مهم ترین مواردی که در بازسازی آشپزخانه، مورد توجه است، نحوه چیدمان کابینت ها است. انتخاب این بخش بستگی به ابعاد و مدل فضای آشپزخانه شما دارد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت machoob.com مراجعه کنید.

بازسازی آشپزخانه شامل چه مواردی است؟1401/9/17 11:06:51

بازسازی آشپزخانه می تواند شال تعویض کابینت ها، کاشی های بین کابینتی و با کفپوش ها باشد. اما تعویض لوله ها و بازسازی های زیر ساختی را نیز می توان در این دسته بندی جای داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بازسازی آشپزخانه و قیمت با کارشناسان ماچوب در تماس باشید.

توسط |1402/2/16 14:27:45آذر 17ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا