نکات مهم در ساخت کمد دیواری

خانهمقالاتنکات مهم در ساخت کمد دیواری

نکات مهم در ساخت کمد دیواری

خانهمقالاتنکات مهم در ساخت کمد دیواری

دانستن نکات مهم در ساخت کمد دیواری برای داشتن کمد دیواری در هر خانه ای لازم و مفید است. در هر خانه ای دسته ای از وسایل، لوازم، کیف، کفش و حتی البسه وجود داشته که باید در جای مشخصی قرار داده شوند تا در میان دست و پای ساکنین منزل قرار نگیرند. رسیدن به چنین هدفی صرفا با داشتن کمد دیواری مناسب با سلیقه خانم منزل به حقیقت خواهد پیوست.

هر خانم با سلیقه ای، به دنبال داشتن فضایی زیبا در منزل و حتی در اتاق خواب خواهد بود. کمد دیواری از جمله وسایل کمک کننده به ایجاد فضایی جا دار و پرکاربرد در اتاق خواب می باشد. فضای قابل استفاده، کاربردهای فراوانی داشته و معمولا در اتاق خواب تعبیه می شود. البته طراحی کمد دیواری اولین مرحله بوده و پس از آن باید به سراغ ساخت آن رفت. در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع کمد دیواری و همچنین نکات مهم در هنگان ساخت آن آشنا نماییم، پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

نکات مهم در ساخت کمد دیواری

نکات مهم در ساخت کمد دیواری و انواع آن

در این قسمت سعی داریم تا شما را با نکات مهم در ساخت کمد دیواری و انواع آن آشنا کنیم. کمد دیواری از نظرهای متفاوتی دارای دسته بندی متنوع خواهد بود. به عنوان مثال اگر بخواهیم کمد دیواری را از نظر جنس مورد طبقه بندی قرار دهیم، می توان به کمد دیواری ام دی اف اشاره کرد که یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین انواع آن خواهد بود. اما در این بخش ما قصد داریم تا شما را با کمد دیواری های پر کاربرد از نظر عملکرد مورد بررسی قرار دهیم.

نکات مهم در ساخت کمد دیواری و انواع آن

کمد دیواری با عمق زیاد

این روزها فضای کمی به ساخت منزل اختصاص داده شده و بیشتر افراد زندگی آپارتمان نشینی را تجربه می کنند. داشتن فضای کم در آپارتمان، زمینه را برای کمد دیواری با عمق زیاد فراهم می کند. در حقیقت می توان گفت، زمانی که فضای کمی برای جا دادن وسایل داریم، کمد دیواری با عمق زیاد به کمکمان خواهد آمد.

داشتن کمد دیواری های کم عرض؛ اما با عمق زیاد می تواند به راحتی وسایلی از قبیل رخت خواب، لباس، چمدان و غیره را در خود جای داده و مشکل کمبود فضا را حل خواهد کرد. نکته قابل توجه در مدل با عمق زیاد، نحوه چیدمان آن است. به عنوان مثال به منظور چیدمان صحیح این مدل، می توان از ریل کشویی ساچمه ای، شلف و باکس ریل تاندم استفاده کرد. قیمت کمد دیواری در این سبک بسیار مقرون به صرفه می باشد.

نکات مهم در ساخت کمد دیواری عمیق

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

کمد دیواری از نوع ریلی

کمد دیواری های ریلی یکی از پرفروش ترین انواع بوده و برای تمامی خانه ها علی الخصوص خانه های کوچک و نقلی بسیار مناسب می باشد. درب این نوع کمد دیواری همان طور که از نامش پیداست از نوع ریلی می باشد. درب ریلی برای باز شدن فضای زیادی را در بر نگرفته و در کنار جای دادن وسایل بسیار زیاد، می تواند در حفظ فضا نیز کمک کننده باشد. استفاده از کمد دیواری ریلی بسیار برای اتاق خواب مناسب می باشد. این کمد دیواری می تواند از نوع های گلاس باشد.

کمد دیواری از نوع ریلی
کمد دیواری ریلی

تماس با گروه مهندسی ماچوب

طرح مدل کمد دیواری اتاق خواب

البته باید عنوان کنیم که طرح و مدل های کمد دیواری اتاق خواب در دسته بندی آن قرار نخواهد گرفت؛ اما می توان به انواع کمد دیواری هایی که در اتاق خواب می توان به کار برد اشاره کرد. به عبارت دیگر، کمد دیواری ها بیشتر مناسب برای فضای اتاق خواب هستند تا سایر نواحی منزل، بنابراین انتخاب سبک و مدل بیشتر ویژه اتاق خواب در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال می توان از کمد دیواری انزو استفاده کرد تا فضا در کنار کاربردی بودن، ظاهری زیبا نیز داشته باشد. همچنین در بسیاری از اتاق خواب ها برای صرفه جویی در فضا از کمد دیواری های آینه ای استفاده می شود تا در کنار جای دادن وسایل، بتوان به عنوان آینه قدی نیز از آن ها استفاده کرد. همچنین در صورت لوکس بودن و برند بودن وسایل و لوازم نیز می توان از کمد دیواری های شیشه ای استفاده کرد تا زیبایی لوازم به نمایش گذاشته شود. البته اگر مشتری تمیز کردن وسایل و لوازم برایش مهم نباشد، می تواند کمد دیواری اتاق خواب خود را بدون درب انتخاب نماید.

کمد دیواری برای اتاق خواب
ساخت کمد دیواری برای اتاق خواب

آشنایی با نکات مهم در ساخت کمد دیواری

بهتر است پیش از سفارش کمد دیواری، تمامی مشتریان با نکات مهم در ساخت کمد دیواری آشنا شوند. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

  • بهتر است پیش از هر گونه اقدام جهت ساخت، مشتریان با انواع مدل های کمد دیواری نظیر چوبی، بدون درب، درب شیشه ای، درب آینه ای و غیره آشنا شوند و متناسب با مکان و میزان لوازم مورد نظرشان، مدل مورد نظر را سفارش دهند.
  • یکی از موارد بسیار مهم جهت ساخت کمد دیواری، اندازه گیری صحیح است. در صورتی که اندازه گیری اشتباه باشد، ممکن است در هنگام نصب دچار مشکل شوید.
  • باید مشتریان هدف خود از ساخت کمد دیواری را در نظر داشته باشند. به عبارت دیگر، با توجه به نوع و اندازه وسایل و همچنین محل قرار گیری آن باید کمد دیواری تغییر داده شود.
آشنایی با نکات مهم در ساخت کمد دیواری
نکات برای ساخت کمد دیواری

نتیجه گیری از مطلب نکات مهم در ساخت کمد دیواری

در این قسمت قصد داریم به نتیجه گیری از مطالعه مطلب حاضر بپردازیم. همان طور که گفته شد، کمد دیواری یکی از مهم ترین اجزای هر خانه ای محسوب می شود. همچنین قیمت کمد دیواری بسته به کاربرد و مدل آن متفاوت می باشد. در این مقاله به بررسی نکات ساخت کمد دیواری و سه نوع از مهم ترین انواع آن پرداختیم.

سوالات متداول در طراحی و ساخت کمد دیواری

برای ساخت کمد دیواری به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟1401/10/3 7:05:12

مهم ترین نکته این است که چه میزان فضا را شما در اختیار دارید. این مورد در انتخاب شما برای یک کمد دیواری تاثیر گذار است. نکته بعدی این است که ترجیح می دهید کمد دیواری بزرگ داشته باشید یا کمد دیواری کوچک. این دو مورد اصلی ترین موارد برای انتخاب و ساخت کمد دیواری هستند. چنانچه قصد دارید تا کمد دیواری منزل خود را سفارش دهید و نیاز به مشاور دارید، با کارشناسان ماچوب تماس بگیرید.

چند مدل کمد دیواری می توان سفارش داد؟1401/10/3 7:08:03

در خیلی از موارد سفارش کمد دیواری با عمق زیاد پیشنهاد می شود. در این مدل می توانید داخل کمد دیواری را قفسه بندی کنید و از فضا بیشترین استفاده را ببرید. مدل های قدیمی دیگری مثل ریلی نیز وجود دارند. در برخی از موارد ترجیح داده می شود تا کلا یک اتاق از منزل را به عنوان closet در نظر گرفته شود. برای راهنمایی بیشتر و سفارش کمد دیواری با ما تماس بگیرید.

توسط |1401/11/2 10:27:47دی 3ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا