ایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه

ایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه

خانهمقالات کابینت آشپزخانهایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه

یکی از مهم ترین مسائل داشتن ایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه می باشد. به عبارت دیگر، داشتن کابینت زیبا برای ایجاد فضایی دلنشین بسیار مهم است؛ اما ایجاد نظم برای فضای داخلی آشپزخانه نیز می تواند به دسترسی صحیح تر به وسایل و همچنین چیدمان بهتر ظروف کمک کند.

به منظور راحت تر چیدن ظروف، همچنین دسترسی بهتر به وسایل آشپزخانه و جلوگیری از بهم ریختگی نظم داخلی آشپزخانه می توان از شلف داخل کابینت که به صورت فلزی و چوبی است استفاده کرد. البته در کنار استفاده از انواع شلف ها می توان با در نظر گرفتن ایده هایی به چیدمان بهتر وسایل داخل کابینت پرداخت، در این مطلب سعی داریم تا شما را با ایده های چیدمان وسایل داخل انواع کابینت ها آشنا کنیم، پس با ماچوب تا پایان این مطلب همراه باشید.

ایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه
چیدمان کابینت آشپزخانه

چیدمان کابینت آشپزخانه

در این قسمت قصد داریم تا به اهمیت چیدمان کابینت آشپزخانه بپردازیم. شما از هر کابینتی اعم از کابینت منحنی و غیره که استفاده کنید، باید بدانید که نحوه چیدمان وسایل داخل آن با سایر کابینت ها متفاوت است. اهمیت این امر زمانی مشخص می شود که شما بدانید آشپزخانه به واسطه تامین وعده های غذایی باید از نظم بالایی برخوردار باشد تا فضای صرف غذا را برای افراد دل انگیزتر نماید. بنابراین باید با توجه به نوع هر کابینتی برای نظم وسایل داخل آن ایده هایی در نظر گرفت که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه

چیدمان داخل کابینت برای تازه عروس ها

زمانی که شخصی به تازگی ازدواج می کند، وسایل بسیار زیبا و جدیدی داشته که تمایل دارد آن ها را به نمایش بگذارد. نحوه نمایش و همچنین چیدمان وسایل آن ها در داخل کابینت بسیار اهمیت داشته و می تواند نمایش دهنده نظم و ترتیب وسایل باشد. در این قسمت باید توجه کنیم که منظور از چیدمان کابینت نو عروس دقیقا کدام مدل کابینت است.

در صورتی که کابینت مد نظر، مخصوص حبوبات باشد، می توان از شیشه های درب دار برای جای دادن انواع حبوبات و ادیوه ها می توان استفاده کرد. همچنین می توانید برای دسترسی راحت تر از برچسب برای هر کدام از این وسایل استفاده نمایید. همچنین استفاده از اکسسوری کابینت نیز برای تازه عروس ها به شدت توصیه می شود.

چیدمان کابینت آشپزخانه عروس
چیدمان کابینت آشپزخانه نو عروس

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

ایده هایی برای چیدمان کابینت عروس
چیدمان کابینت عروس

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

چیدمان آرکوپال در کابینت

یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه، چیدمان ظروف آرکوپال در داخل کایینت می باشد. آرکوپال ها یا سرویس های چینی باید با نظم و مهارت خاصی چیده شوند. به واسطه زیبایی ظاهر سرویس های آرگوپال توصیه می شود که برای چیدمان آن ها از مدل ویترین آشپزخانه استفاده شود.

کابینت های ویترین دار شبیه به یک فضای نمایشی عمل کرده و می توانند به راحتی زیبایی ظاهری مربوط به سرویس آرکوپال را به نمایش بگذارند. بسیاری از افراد برای چیدمان سرویس های آرکوپال از روش های متقادن استفاده می کنند.

به عنوان مثال دو ظرف مشابه را در دو سمت کابینت و سایر ظروف را در بین آن ها قرار می دهند؛ اما باید عنوان کنیم که تقارن بیش از حد موجب خستگی دیدگاه بیننده شده و از زیبایی ظاهری ظروف آرکوپال کم می کند. بهتر است سبک های جدیدتر استفاده کرده و به عنوان مثال ظورف بلند تر را برای نمای بهتر در فضای پشتی و ظروف کوچک تر را در جلوی دید قرار دهیم.

چیدمان سرویس آرکوپال کابینت آشپزخانه
چیدمان آرکوپال در کابینت آشپزخانه
ایده هایی برای چیدمان آرکوپال در کابینت
چیدمان آرکوپال در کابینت خانه

چیدمان کابینت زیر گاز

در حالت کلی برای دسترسی بهتر به ظروفی نظیر قابلمه، ماهی تابه و غیره که برای طبخ و پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند، از فضای زیر گاز استفاده می شود. در چنین آشپزخانه هایی که از گاز های صفحه دار استفاده می کنند، بهتر است در فضای زیر گاز از یک کابینت استفاده گردد تا تمامی ظروف مورد نیاز برای آشپزی و همچنین برخی از موارد نظیر انواع روغن ها و غیره نیز در آن جای داده شوند. در چنین حالتی دسترسی به آن ها سریع تر و راحت تر بوده و در وقت صرفه جویی خواهد شد. البته این چیدمان در کابینت مطبخ دار متفاوت خواهد بود.

چیدمان کابینت زیر گاز در آشپزخانه
چیدمان کابینت زیر گاز

تماس با گروه مهندسی ماچوب

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی

در حالت معمول، در فضای زیر سینک ظرفشویی ، سطل زباله، مواد شوینده و غیره جای داده می شوند. اما باید این مسئله را نیز در نظر بگیریم که نظم دادن به چنین فضایی قطعا کار مشکلی خواهد بود. در چنین حالتی می توانید از کابینت ساز خواهش کنید تا برایتان شلف طراحی کند. در صورت محدود بوده بودجه می توانید از سبدهای پلاستیکی لیبل دار برای قرار دادن وسایل زیر سینک استفاده کنید. همچنین توصیه می کند، سطل زباله از نوع پدال دار بوده تا نظافت بیشتری را برای این فضا اعمال کند.

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی
چیدمان کابینت زیر سینک

نتیجه گیری از مطالعه مطلب ایده هایی برای چیدمان کابینت آشپزخانه

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با نحوه چیدمان کابینت های مختلف آشپزخانه آشنا کنیم. همان طور که عنوان کردیم، صرفا داشتن کابینت های مختلفی نظیر کابینت مطبخ دار امر مهمی نیست، بلکه نحوه چیدمان وسایل و نظم داخلی کابینت از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال جنس متریال کابینت آشپزخانه شما مهم نیست، بلکه مهم آن است که هر کدام از انواع کابینت های موجود نظیر مدل کابینت جزیره یا غیره رت به چه سبکی طراحی و چیدمان می کنید. به منظور بهتر انجام دادن این کار، ماچوب آماده ارائه هر گونه مشاوره در زمینه چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه به مشتریان گرامی خواهد بود.

سوالات متداول در مورد ایده چیدمان برای کابینت

چه طور از بهم ریختگی داخل کابینت جلوگیری کنیم؟1401/11/4 10:44:30

برای جلوگیری از به هم ریختگی داخل کابینت، یکی از راه ها استفاده از ایده هایی برای چیدمان ظروف داخل کابینت است. همچنین استفاده از شلف ها و طبقاتی که سبب مرتب چیده شدن فضا می شود، استفاده کنید.

جهت اینکه چه طور از این شلف ها و طبقات در کابینت استفاده کنیم و یا اینکه بهترین نوع چیدمان کابینت چیست به سایت machoob.com مراجعه کنید.

آیا می توان از اکسسوری ها و شلف ها در تمامی قسمت های کابینت استفاده کرد؟1401/11/4 10:47:36

بله. از شلف ها می توان در تمامی قسمت های کابینت استفاده کرد. برای مثال می توانید اکسسوری های داخل کابینت را در کابینت های زیر گاز، زیر سینک و حتی در ویترین ها استفاده کرد. بهترین ایده را گروه ماچوب می تواند به شما بدهد. بنابراین با کارشناسان در تماس باشید.

توسط |1401/11/4 10:57:31بهمن 4ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا