هود مخفی در کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانههود مخفی در کابینت

هود مخفی در کابینت

خانهمقالات کابینت آشپزخانههود مخفی در کابینت

هود مخفی در کابینت یکی از جدیدترین و بروزترین عناصر یا اجزای آشپزخانه می باشد. همان طور که می دانیم یکی از وسایل پرمصرف و بسیار کارآمد برای هر آشپزخانه ای هود می باشد. این در حالی است که بسیاری از افراد در کنار اهمیت دادن به داشتن هود، عقیده دارند که هود یکپارچگی فضای داخل آشپزخانه را بهم می زند. چنین نظراتی منجر به خلق هود مخفی در کابینت شد. در ادامه این مطلب سعی داریم تا شما را با انواع هود مخفی، مزایا و معایب، نحوه نصب و هود در انواع کابینت ها از جمله کابینت ممبران آشنا کنیم.

هود مخفی در کابینت
هود مخفی

انواع مدل های هود مخفی

در حالت کلی انواع مدل های هود مخفی بر اساس نوع برند قابل سفارش می باشند. البته باید دقت داشته باشید که این مدل هود در کابینت ام دی اف و سایر مدل ها قابل نصب می باشد، به همین منظور تنها کاری که مشتری باید بکند، دقت در انتخاب برند هود مخفی در کابینت خواهد بود. بسیاری از مشتریان تصور می کنند که هود های مخفی خارجی از مدل ها و برند های ایرانی بهتر هستند. در رابطه با این مسئله باید عنوان کنیم که برند های ایرانی کیفیت بهتر و بیشتری را در رابطه با تولید هود مخفی نشان داده اند، به همین منظور پیشنهاد ما به شما استفاده از هود مخفی ایرانی می باشد.

انواع مدل های هود مخفی
معرفی انواع هود مخفی
آشنایی با انواع هود مخفی

مزایا و معایب هود مخفی

هود مخفی که در کابینت آشپزخانه به کار برده می شود، دارای معایب و مزایا می باشد. آشنایی با مزایا و معایب این مدل هودها می تواند به داشتن انتخابی درست و کمک کننده منجر شود.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

مزایا و معایب هود مخفی
معرفی مزایا و معایب هود مخفی
آشنایی با مزایای هود مخفی

مزایای انتخاب هود مخفی

مزایای انتخاب هود مخفی عبارت اند از:

 1. هود مخفی از دید مهمان و حتی صاحب منزل پنهان می ماند. همان طور که از نام هود مخفی به نظر می رسد، این هود در داخل کابینت جای داده شده و اصلا قابل دید نخواهد بود. چنین ابتکاری می تواند علاوه بر ایجاد فضایی زیبا به آشپزخانه های کوچک ظاهری مرتب تر ببخشد. انتخاب چنین هودی، نمای کابینت ها را یکپارچه نشان داده و از بیرون زدگی و نامتقارن بودن آن ها جلوگیری خواهد کرد.
 2. در صورتی که فضای آشپزخانه کوچک باشد، ممکن است فضا کمی شلوغ و بی نظم دیده شود. به منظور جلوگیری از چنین حالتی، می توان از هود مخفی استفاده کرده تا فضا منظم تر شود.
 3. هود مخفی بر خلاف تصور عموم دارای قیمت مناسب تری است. چنین هودی به صورت تو کار نصب شده و در نتیجه هزینه کمتری برای مشتری به دنبال خواهد داشت.

معایب انتخاب هود مخفی

در کنار داشتن مزایا، استفاده از هود مخفی می تواند معایبی نیز داشته باشد که در هنگام توجه به نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه باید به آن ها نیز توجه کرد. این معایب عبارت اند از:

 1. زمانی که از هود مخفی استفاده می شود، ابعاد کابینت از قبل مشخص شده و ممکن است در جای دادن و تعبیه هود با محدودیت ابعاد کابینت رو به رو شویم. به عبارت دیگر، هود های تو کار دارای ابعاد مشخص و مخصوص به خود هستند، حال اگر مشتری از کابینت های از پیش ساخته شده استفاده کند، در جای دادن هود مخفی مشکل پیش خواهد آمد. به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی از مشتری درخواست می شود تا کابینت با ابعاد مناسب را سفارش دهد.
 2. بهتر است بین اندازه صفحه گاز و اندازه هود ارتباط بر قرار باشد. به عبارت دیگر، هود توکار نباید از صفحه گاز بزرگ تر یا کوچک تر باشد تا بتواند تمام هوای خروجی از گاز را پوشش دهد. به منظور مکش هوای قوی و صحیح، باید تناسب در اندازه هر دو مورد برقرار شود.
 3. به واسطه مشخص نبودن هود های مخفی، معمولا متریال به کار برده شده برای ساخت آن ها کیفیت پایین تری نسبت به سایر هود های معمولی دارد. این باعث می شود که همانند قیمت کابینت آشپزخانه، قیمت هود مخفی نیز متغیر باشد.

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

نصب هود مخفی در کابینت

نصب هود مخفی در کابینت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که اصول مربوط به نصب رعایت نشود، عملکرد هود دچار مشکل خواهد شد. در ادامه به اصول صحیح جهت نصب هود مخفی اشاره خواهد شد.

 1. فاصله تعیین شده بین هود مخفی و اجاق گاز باید چیزی بین 65 الی 80 سانتی متر باشد.
 2. باید ابعاد هود مخفی با ابعاد صفحه گاز مطابقت داشته و تمام گاز را پوشش دهد.
 3. در صورت کوتاه بودن سیم هود، نباید به سیم آن چیزی اضافه کرد، بلکه باید از یک رابط برقی استفاده شود.
 4. لوله خروجی هود هرگز نباید با سایر لوله ها متصل شده یا به حالت اشتراکی در آید. به عبارت دیگر، لوله هود باید کاملا اختصاصی باشد.
 5. لوله هود نباید دارای زاویه بوده یا حتی مسیر طولانی را طی کند. بهتر است کمترین مسیر برای لوله خروجی هود در نظر گرفته شود.
نصب مدل های هود مخفی
نحوه نصب هود مخفی
نصب هود مخفی در کابینت آشپزخانه

هود مخفی در کابینت ام دی اف

هود مخفی همان طور که گفته شد در تمامی انواع کابینت های آشپزخانه حتی نوع ام دی اف قابل نصب می باشد. این مدل نصب نیز از ارزان ترین مدل بوده به واسطه متریالی که برای ساخت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هود مخفی در کابینت ام دی اف

تماس با گروه مهندسی ماچوب

هود مخفی در کابینت ممبران

کابینت ممبران یکی از گران قیمت ترین و زیباترین انواع کابینت بوده که امکان نصب هود مخفی در آن وجود دارد. به منظور حفظ یکپارچگی این نوع کابینت و همچنین زیبایی بیشتر بهتر است از هود مخفی در آن بهره گرفته شود.

هود مخفی در کابینت ممبران

نتیجه گیری از مطالعه هود مخفی در کابینت

در مقاله حاضر سعی کردیم شما را با انواع هود های مخفی، مزایا، معایب و نحوه نصب آن ها آشنا کنیم. امیدواریم که مطلب فوق برایتان مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول در مورد هود مخفی کابینت

کدام نوع کابینت برای هود مخفی مناسب است؟1401/12/22 15:02:36

شما می توانید هر نوع کابینتی را انتخاب کنید که در آن از هود مخفی استفاده کنید. اما در انتخاب کابینت به دکور منزل خود و همچنین ابعاد و اندازه کابینت دقت کنید. به همین منظور به سایت ماچوب مراجعه کنید و با مشاوران آن ها تماس بگیرید.

هود مخفی چیست؟1401/12/22 15:05:05

به منظور مرتب تر نشان داده شدن فضا و یکدست شدن کابینت ها از هود مخفی استفاده می شود. در واقع هود در یک قابی که کابینت ساز طراحی و تعبیه می کند، درست بالای گاز قرار می گیرد. طراحی این قاب بسیار در ظاهر و کارایی هود موثر است. به همین منظور با مشاوران ماچوب تماس بگیرید.

توسط |1401/12/22 15:07:33اسفند 22ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا