طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی

خانهمقالات کابینت آشپزخانهطراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی یکی از مراحلی است که پیش از انتخاب کابینت آشپزخانه باید صورت گیرد. به عبارت دیگر، بسیاری از افراد تمایل دارند که پیش از انتخاب رنگ، مدل و حتی طرح کابینت آشپزخانه بتوانند به صورت شماتیک و سه بعدی آن را در محل مورد نظر دیده و بررسی کنند. این کار به انتخاب کابینت صحیح برای آشپزخانه کمک شایانی خواهد کرد.

همچنین می توان عنوان کرد که گاهی ایده های ذهنی بر خاسته از سلیقه مشتری، ممکن است در یک آشپزخانه واقعی زیبا به نظر نرسد و انتخاب و طراحی کابینت به این صورت نه تنها هزینه و بودجه مشتری را هدر داده، بلکه مورد پسند نیز واقع نخواهد شد. به همین منظور بهتر است، پیش از اقدام برای خرید کابینت آن را به صورت 3 بعدی مورد مشاهده قرار دهید. در این مقاله سعی داریم تا شما را با طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی آشنا کنیم پس تا پایان این مطلب در کنار ماچوب باشید.

طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی
طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه

لیست قیمت کابینت

باید برای محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه، به چند نکته توجه کرد. نوع روکش انتخابی شما، طراحی کابینت و رنگ بر قیمت نهایی تاثیر گذار می باشند. با مراجعه به لینک زیر و استفاده از جدول محاسبه آنلاین کابینت، از قیمت نهایی کابینت خود تا حدودی اطلاع پیدا کنید.

آموزش طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

به منظور آموزش طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی، باید با مراحل طراحی آن آشنا شویم. در حالت کلی، طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی با استفاده از نرم افزارهای مخصوص و در قالب 3 مرحله اصلی صورت می گیرد. این سه مرحله عبارت اند از:

  1. تعیین ابعاد آشپزخانه
  2. تعیین جایگاه وسایل آشپزخانه در نقشه
  3. تعیین رنگ، جنس و کابینت و رنگ کفپوش بر اسا سلیقه مشتری

در ادامه این مراحل را به طور کامل شرح می دهیم. البته نکات مهم دیگری نیز می باشد که در طراحی کابینت آشپزخانه حائز اهمیت است. این موارد به صورت یک مقاله گردآوری شده و در لینک زیر در اختیار شما قرار داده شده است.

آموزش طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

تعیین ابعاد آشپزخانه

در مرحله اول جهت طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی باید نقشه آشپزخانه را که شامل ابعاد آن و محل جایگذاری لوله های آب و گاز می باشد، طراحی کرد. به منظور طراحی این نقشه، ابتدا باید تمامی بخش های مختلف آشپزخانه را با متر و به صورت دقیق اندازه گیری کنیم. در این هنگام، بهتر است به موارد مختلفی از جمله محل قرارگیری درپوش ها و همچنین هواکش آشپزخانه نیز توجه نماییم. این مرحله مهم ترین مرحله برای طراحی 3 بعدی آشپزخانه بوده، زیرا در صورت تعیین نادرست اندازه ها، امکان تغییر مجدد آن ها وجود نخواهد داشت.

نحوه طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

تعیین جایگاه وسایل آشپزخانه در نقشه

پس از اجرای دقیق مرحله اول، به مرحله دوم طراحی کابینت 3 بعدی آشپزخانه وارد می شویم. در این مرحله باید تمامی لوازم آشپزخانه جایگذاری شوند. منظور از جایگذاری لوازم، قرار دادن اجاق گاز، یخچال، ماشین ظرف شویی و غیره در جای مخصوص به خود می باشد. بهتر است محل دقیق قرار گیری وسایل به صورت صحیح تعیین شود تا در مراحل بعدی مشکلی به وجود نیاید.

علاوه بر رعایت اصل طراحی مثلثی کابینت، که همان جایگذاری اجاق گاز، یخچال و ماشین لباسشویی است، تصمیم برای قرار گیری کابینت جزیره نیز امری مهم است. بنابر متراژ آشپزخانه تان شما می توانید، انواع و اقسام مدل کابینت جزیره را انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه 3 بعدی

تعیین رنگ، جنس کابینت و رنگ کفپوش بنا به سلیقه مشتری

بعد از جایگذاری صحیح لوازم باید به مرحله سوم طراحی وارد شویم. در این مرحله، می توانیم با توجه به سلیقه مشتری به تعیین نوع ورق کابینت، رنگ و جنس آن و همچنین انتخاب رنگ و طرح کفپوش آشپزخانه بپردازیم. نکته قابل توجه در این مرحله، وجود طیف رنگی و طرح های متفاوت برای ورقه کابینت بوده که می توان با توجه به سلیقه مشتری آن را تعیین کرد.

با استفاده از این روش، به راحتی می توان طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه را انجام داد و آن را از زوایای مختلف مشاهده نمود. البته ابزار و نرم افزارهای خاصی برای طراحی کابینت موجود هستند که با استفاده از آن ها می توان در هر نقطه تغییرات مورد نظر مشتری را اعمال نمود. نکته جالب اینجاست که استفاده از سیستم طراحی 3 بعدی جز یکی از مهم ترین مراحل کاری کابینت سازان ماهر قرار دارد. البته از نقطه آغازین این نوع طراحی حدود 10 سال می گذرد و امروزه با پیشرفت تمامی حرفه ها، حرفه کابینت سازی نیز بیش از پیش و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه می پردازد.

کابینت 3 بعدی آشپزخانه
آموزش طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه

جهت درخواست کابینت فرم زیر را پر کنید.

بهترین نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، بهترین نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی به یک برنامه خاص تعلق نخواهد گرفت، زیرا گروه بسیار زیادی از نرم افزارها در وب موجود هستند که با دانلود و استفاده از آن ها می توان هم از طریق دستگاه موبایل هوشمند و هم از طریق ویندوز به طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه پرداخت. در میان نرم افزارهای موجود، می توان به معرفی سه عدد از بهترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه اشاره کرد.

نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

نرم افزار چیف آرشیتکت: نرم افزاری برای مبتدیان

نرم افزار چیف آرشیتکت، یکی از برنامه های مناسب برای طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی می باشد. این نرم افزار رندر خوبی داشته و به واسطه سادگی در استفاده برای طراحان مبتدی مناسب است. برای نصب این نرم افزار به ویندوز با سیستم متوسط نیاز می باشد.

کابینت؛ در واقع کمد های فلزی و یا مغزی های ساخته شده از الوار های کوچک و بزرگ هستند. در این روز ها cabinet با پوشش های متفاوتی، ساخته می شوند. وسایل ریز و درشت آشپزخانه، در گنجه و یا کابینت آشپزخانه جای می گیرند. علاوه بر آن این قفسه ها در چیدمان آشپزخانه و یا چه طور به نظر رسیدن آن نقش مهمی دارد. زیرا که بیشترین دکور مطبخ تحت تاثیر کابینت ها هستند.

تماس با گروه مهندسی ماچوب

نرم افزار کیچن درا: برنامه ای مشابه با نرم افزار چیف آرشیتکت

نرم افزار کیچن درا نیز یکی از برنامه های مناسب برای طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه بوده که فضای کار و خروجی آن مشابه با نرم افزار چیف آرشیتکت می باشد. درست است که نرم افزار چیف آرشیتکت دارای فضای کاری بسیار راحتی مخصوصا برای مبتدیان خواهد بود؛ اما باز هم بسیاری از افراد تمایل دارند تا با برنامه کیچن درا طراحی نمایند. این برنامه هم به ویندوز با سطح متوسط نیازمند خواهد بود.

شما با استفاده از نرم افزار یاد شده می توانید، انواع کابینت ها را طراحی کنید. برای مثال کابینت ممبران یکی از آن ها می باشد.

نرم افزار طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه

نرم افزار تری دی مکس: نوعی برنامه طراحی 3 بعدی

نرم افزار تری دی مکس یکی از برنامه های فوق حرفه ای برای طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی می باشد که برای راه اندازی و نصب آن به یک ویندوز با سیستم سطح بالا احتیاج داریم. افرادی که به دنبال طراحی حرفه ای و داشتن رندر با کیفیت هستند، می توانند از این نرم افزار استفاده نمایند.

هر کدام از این سه نرم افزار عنوان شده را می توان در فضای وب پیدا و نصب کرد. زبان این نرم افزارها انگلیسی بوده و نحوه کار با آن ها نیز در اینترنت قابل دسترسی خواهد بود.

آشنایی با طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

شما می توانید جهت ثبت سفارش از ماچوب و دریافت طراحی سه بعدی به صفحه زیر مراجعه کنید.

نتیجه گیری از آشنایی با طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی، آموزش طراحی کابینت 3 بعدی و همچنین نرم افزارهای مناسب جهت این مدل طراحی آشنا کنیم. استفاده از تکنیک طراحی 3 بعدی کابینت آشپزخانه می تواند برای صرفه جویی در هزینه ها و همچنین انتخاب کابینتی مناسب با فضای داخلی آشپزخانه بسیار کمک کننده باشد.

سوالات متداول مربوط طراحی سه بعدی کابینت

چه عواملی در طراحی کابینت آشپزخانه 3 بعدی باید رعایت شود؟1401/8/19 12:14:18

متر کردن و دانستن ابعاد دقیق آشپزخانه، یکی از مهم ترین عوامل است. زیرا متراژ کابینت آشپزخانه، به طور مستقیم تاثیر در نحوه قرار گیری مثلثی کابینت و انتخاب نوع روکش و طرح دارد. بنابراین برای طراحی دقیق کابینت آشپزخانه نیاز به مشورت با یک دکوراتور دارید. گروه مهندسی ماچوب در این زمینه شما را راهنمایی می کند.

برای طراحی سه بعدی کابینت، از نرم افزار های خاصی استفاده می شود؟1401/8/19 12:18:29

بله. بعد از اندازه گیری متراژ کابینت و انتخاب نوع روکش، طراحی کابینت برای آشپزخانه شما، ابتدا با استفاده از نرم افزار پیاده سازی می شود و سپس اجرا می شود. برای مشاوره این خصوص با ماچوب در تماس باشید.

توسط |1401/8/22 5:59:14آبان 19ام, 1401|

ثبت ديدگاه

برگشت به بالا