۵ دلیل برای خرید پریزتوکار کابینت

۵ دلیل برای خرید پریزتوکار کابینت، احتمالا در در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی تصاویری ازانواع پریز توکار را مشاهده کرده اید. اینکه این پریز های زیبا و شیک چه مزایایی دارند، یا می توان آن ها را در چه مکانی به کار گرفت سوالی است که در ذهنمان نقش می بندد.

برای پاسخ به این سوالات به دلایلی که در ادامه ی متن اشاره خواهیم کرد توجه کنید.

  • پریز توکار بهترین گزینه برای آشپزخانه ی جزیره ای

کانتر یکی از ارکان مهم درطراحی آشپزخانه های جزیره ای به شمار می رود

که بر روی آن لوازم برقی مختلفی از جمله اجاق را قرار می دهند.

اما مکان نصب  کانتر معمولا در جایی است که با پریز های دیواری فاصله ی زیادی دارد. استفاده از پریزهای توکار کابینت می تواند راه حل مناسبی برای این موضوع باشد.

5 دلیل برای خرید پریز توکار کابینت
  • آشپزخانه ی اپن و پریز توکار کابینت

اغلب آشپزخانه های ایرانی با مدل اپن ساخته می شوند. به همین منظور یکی از دیوارهای آشپزخانه حذف خواهد شد. حذف یک دیوار به معنای محدود شدن فضا برای قرار دادن پریزهای روکار نیز است.

با نصب یک پریز توکار کابینت می توان این محدودیت را به فرصتی برای زیباتر جلوه دادن دکوراسیون آشپزخانه تبدیل کرد. پس پیشنهاد می کنیم که پیش از نصب صفحه کابینت مکانی را برای تعبیه ی پریز توکار در نظر بگیرید.

5 دلیل برای خرید پریز توکار کابینت
  • امکان استفاده ی همزمان از لوازم برقی با پریز توکار کابینت

در اینکه آشپزخانه مکانی است که بیشترین تعداد لوازم برقی را در خود جای داده شکی نیست. لوازمی مانند ماشین لباس شویی، هود، فر، مایکروویو و … که همگی نیاز به پریز برق دارند. اما برای حفظ زبیایی محیط  تعداد مشخصی پریزهای دیواری را می توان در آن  به کار برد و معمولا پاسخگوی نیاز کلیه ی لوازم نخواهند بود. این امر باعث کاهش سرعت انجام کارها در آشپزخانه می شود. زیرا برای روشن کردن یکی از لوازم مجبور هستیم که منتظر پایان زمان انجام کار دیگری باشیم. حال اینکه با خرید پریزهای توکار کابینت می توان سه وسیله ی برقی را به آن متصل و به صورت همزمان استفاده کرد.

در خرید پریز توکار باید به چه نکاتی توجه کنیم
  • دکوراسیونی مدرن با پریز توکار کابینت

بزرگترین مزیت به کارگیری لوازم توکار در آشپزخانه حفظ یکپارچگی چیدمان آن است. هرچه فضای ۶۰ سانتی میان کابینت های دیواری (بالا) و زمینی (پایین) خلوت تر باشد آشپزخانه نیز جلوه ای مدرن تر خواهد یافت. برای رسیدن به این هدف می توان با تعبیه ی یک پریز توکار، سایر پریزهای روکار را از دیوار میان کابینت ها حذف کنیم.

  • خرید پریز توکار کابینت و افزایش ایمنی در آشپزخانه

در هنگام شستشوی ظروف آب فراوانی به اطراف پاشیده می شود و اگر بر روی یکی از پریزهای دیواری بریزد می تواند خطر آفرین باشد. زیرا اکثر وسایل اطراف شیر آب از جمله سینک ظرفشویی رسانای جریان برق هستند که احتمال برق گرفتگی برای کاربر به وجود می آورند. اما پریز توکار را می توانیم پس از اتمام کار مجددا به داخل کابینت بازگردانده و با خیال راحت به سایر امور  بپردازیم.