کابینت های گلاس

کابینت های گلاس
کابینت های گلاس

کابینت های گلاس چیست ؟

کابینت های گلاس زیر شاخه ای از کابینت مدرن می باشد که مغز آن ها ام دی اف بوده و روکشی از جنس پلکسی گلاس بروی آن می آید ، در کابینت آشپزخانه ، تفاوت اصلی میان ام دی اف های گلاس و ام دی اف معمولی مات در جنس لایه نهایی آنهاست . بیشترین واردات ام دی اف های گلاس از کشور ترکیه می باشد ، بهترین نوع ام دی اف های گلاس ساخت کشورهای آلمان , اتریش , اسپانیا و ایتالیا می باشد ، این ام دی اف در کشور ما نیز روکش می شوند . مهمترین تفاوت در انواع ام دی اف های های گلاس میزان موج در رفلکت سطح روکش آن است ، هرچه میزان موج کمتر باشد ، کیفیت ام دی اف بالا تر می باشد.

کابینت های گلاس مشابه کابینت ام دی اف مات است و تنها تفاوت دیداری آنها براق بودن و مات بودن کابینت ام دی اف است .
قیمت کابینت ام دی اف ارزان تر از قیمت کابینت های گلاس است .

چرا کابینت های گلاس را انتخاب کنیم؟

کابینت های گلاس برای کسانی که طرفدار سبک مدرن هستند گزینه عالی می باشد این نوع کابینت مزایای بسیاری دارند ولی از مهم ترین آن ها می توان به :
۱ – به دلیل براق بودن انعکاس دهنده عالی برای نور می باشد
۲ – به صرفه بودن قیمت آن  ۳ – سادگی و زیبایی سبک مدرن
کابینت های گلاس و یا کابینت براق همانطور که از اسم آن پیداست دارای سطحی صاف و براق هستند و می توانند نور فضا را انعکاس و در نتیجه باعث روشنایی آشپزخانه شوند , این نوع درب ها قطعا انتخاب مناسبی برای کسانی که آشپزخانه آن ها نور گیر مناسبی ندارد می باشند . قیمت کابینت برای انتخاب شما بسیار مهم است . در انتخاب خود دقت کنید .

کابینت های گلاس
کابینت های گلاس

ترکیب کابینت آشپزخانه های گلاس یا رنگ مات

اگر شما به ایجاد کنتراست در کابینت منزل خود دارید ، تلفیق کردن متریال ها با هم نیز گزینه ی مناسبی است .
ترکیب های گلاس با کابینت ام دی اف مات گزینه مناسبی است . این ترکیب علاوه بر زیبایی ، باعث کاهش قیمت کابینت نیز کی پگردد .
ترکیب های گلاس با کابینت سوپر برجسته و یا اصلاحا کابینت طرح کلی آف نیز ترکیب فوق العاده ای دارند .
کابینت طرح کلی آف با های گلاس تقریبا تقریبا از لحاظ قیمتی یکسان هستند . اما کابینت طرح کلی آف به دلیل برجستگی نوع روکش آن ، کار را شکیل تر می کند .

چگونگی رنگ بندی کابینت ترکیبی های گلاس

معمولا در ترکیب کردن کابینت هایگلاس با ام دی اف مات و یا سوپر برجسته ، رنگ های گلاس روشن و ام دی اف مات تیره تر انتخاب می گردد .
دلیل این مسئله این است که رنگ روشن در نقاطی می باشد که انعکاس نور بالاست ، مکمل این نکته هم این است که رنگ روشن بیشتر در نقاط دید قرار می گیرد .
به همین منوال بهتر است کابینت های دیواری و کمدی از رنگ روشن و یا به عبارتی های گلاس باشند .
همچنین کابینت های زمینی از رنگ تیره (مات و یا سوپر برجسته) انتخاب گردند .
اگر از جنبه دیگری بنگریم ، کابینت های زمینی بیشتر در معرض خط و خش و کثیف شدن قرار دارند و رعایت این اصل مزایای بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت .

نظافت راحت تر در کابینت های گلاس

بزرگ ترین مشکل افرادی که در آشپزخانه فعالیت دارند ، مرتب کردن و تمیز کردن کابینت آشپزخانه است. اکثر کابینت های موجود در بازار دارای سطوح برجسته و فرو رفته می باشند که باعث می شوند سطح کابینت گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شوند که تمیز کردن این سطوح کار دشواری است. اما این مشکل در کابینت های گلاس به حداقل رسیده است چرا که سطح آن به دلیل صاف و صیغلی بودن دیر تر گرد و خاک می گیرند و در صورت کثیفی،براحتی می توان سطوح آن را با یک دستمال نم دار و یا حتی مواد شوینده تمیز نمود.

در انتخاب این نوع کابینت ها این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که سطوحی حساس دارند مراقبت در این نوع کابینت به نسبت بقیه کابینت ها باید بیشتر باشد به دلیل این که روکش آن ها توسط یک جسم سخت زود تر خط می افتد و به دلیل بازتاب نور زیاد اگر روی آن خطی داشته باشد بیشتر جلب توجه می کند

کابینت های گلاس
کابینت های گلاس

طراحی کابینت های گلاس

طراحی کابینت های گلاس باید از سبک طراحی مدرن پیروی کند .در طراحی کابینت مدرن الزامی برای هم اندازه بودن یونیت ها وجود ندارد .

این بدان معناست که شما می توانید کابینت ها را هم از لحاظ ارتفاع و هم از لحاظ عمق نسبت به هم متمایز کنید .

همچنین ایجاد شکستگی هایی در عمق و ارتفاع اپن و جزیره باعث زیبا تر شدن طرح مورد نظر شما می گردد .معمولا بهتر است این اختلاف در چند کابینت به صورت عمودی و در چند کابینت به صورت افقی تکرار شود .

برای بهتر درک کردن این مسئله می توانید از طریق فرم مشاوره و بازدید رایگان ، از کارشناسان ماچوب راهنمایی بگیرید .

رنگ بندی کابینت هایگلاس

همانطور که در بالا ذکر شد انعکاس نور این نوع کابینت بسیار عالی است .این مسئله در انتخاب رنگ کابینت بسیار حائز اهمیت است .

انعکاس نور باعث دلباز تر شدن فضا می شود . در مقابل استفاده از رنگ های روشن باعث بزرگ تر جلوه دادن کابینت آشپزخانه می شود .

پس اگر این دو مسئله با هم تلفیق شود ما به فضایی چشم نواز تر خواهیم رسید .

هر ساله رنگ بندی های جدید به سمپل های رنگ کابینت ها اضافه می شود . در نقطه مقابل بسیاری از رنگ های دیگر قدیمی شده و اصلاحا از مد می افتند .

پس بهتر است در انتخاب رنگ کابینت از رنگ های ساده تر و روتین تر استفاده نمود تا با گذشت زمان از رنگ انتخابی خسته نشویم .

رنگ بندی جدید کابینت های گلاس و رنگ های قدیمی

رنگ هایی همچون طرح باران از رنگ هایی بود که در اوایل بسیار پر طرفدار بود اما با گذشت زمان در دید مشتریان خسته کننده شد و از مد افتاد .

این رنگ ها شامل سفید و مشکی ، بنفش و طرح باران بود .

پس از طرح باران ، طرح لیزری به روی کار آمد . پس از طرح لیزری هم سبک دالگالی و طرح ابرو بادی های گلاس بورس شدند .

در چند وقت اخیر نیز رنگ های اکلیلی و شاینی یسیار مورد استقبال قرار گرفتند .

این رگ ها هم اکنون نیز در حال استفاده می باشند .دیر یا زود این رنگ ها نیز همچون دسته های قبلی کنار گذاشته خواهند شد .

اما استفاده از رنگ های ساده از ابتدا تا کنون و در آینده همیشه مورد اسفاده قرار خواهند گرفت .

نمونه کارهای کابینت

فرم مشاوره و بازدید رایگان و ثبت سفارش

لطفا موارد مورد نظر خود را جهت سفارش انتخاب کنید

کابینتبازسازی منزلبازسازی اداریبازسازی ویلاکمد دیواریکابینت روکش چرمکاغذ دیواریلمینت و پارکتسرویس خوابدرب پرس وکیوم و ممبرانسایر موارد

5.0/5 از 1
چند لحظه صبر کنید