مدل کابینت

مدل کابینت انتخابی بسیار مهم در دکوراسیون منزل

تلاش بر این است در پایان این مقاله شما یک کارشناس کابینت آشپزخانه شوید

مدل کابینت

مدل کابینت در دکوراسیون منزل

مدل کابینت آشپزخانه نقش بزرگی در تعیین سبک کلی دکوراسیون منزل شما دارد . در این مقاله ما سعی داریم تمام جزئیات و سبک های موجود در ایران در مورد مدل کابینت ها را برای شما شرح دهیم .
قیمت کابینت در برآورد کلی هزینه بازسازی منزل نقش بسزایی دارد . پس باید مدل کابینت آشپزخانه انتخابی ما علاوه بر زیبایی متناسب با بوجه در نظر گرفته شود .

در ادامه مطلب تلاش بر این است که علاوه بر معرفی انواع کابینت ها ، تصاویر و عکس کابینت ها و قیمت آنها را نیز برای شما روشن سازیم .

کدام کابینت مد سال است ؟

اولین سوالی که برای هر فرد در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه پیش می آید این است که کدام کابینت الان مد است ؟
از دید کارشناسی هر مدل کابینت آشپزخانه مد است . اما به این شرط که سبک کابینت انتخابی شما همخوانی لازم را با سایر چیدمان منزل شما داشته باشد .
در ضمن رنگ انتخابی نیز باید صحیح باشد .

اما این مسئله به چه معنی است ؟

منظور از این گفته این است که ، سبک منزل اگر مدرن باشد باید کابینت آشپزخانه هم مدرن باشد و اگر کلاسیک باشد باید کابینت هم کلاسیک باشد .

شما در نهایت در سبک انتخابی خود دقت نمایید که رنگ انتخابی شما قدیمی نباشد . برای مثال رنگ های طرح باران کابینت هایگلاس قدیمی هستند اما هنوز هم مدل کابینت های گلاس مد است .

مدل کابینت اروپایی ، مدل کابینت ایرانی

به طور کلی مدل کابینتی که در کشورمان موجود است در مقایسه با سایر کشور های همسایه چندین سال جلوتر است .
اکثر متریال های خاص همچون ام دی اف پلی گلاس Neiman آلمان ، Alvic آلمان ، Clayof ایتالیا و … نیز در کشورمان موجود است .
همچنین یراق آلات درجه یک همچون برند Blum ، Kessebohmer ، Grass و Fantony  را در اختیار داریم .
صفحات رویه نیز مانند سنگ های کورین taron ، hi-macs و سنگ های کوارتز Silestone اسپانیا و … نیز موجود هستند .

به طور کلی اگر شما برای کابینت آشپزخانه منزل خود طرح به روز و خلاق داشته باشید ، می توان به بهترین مدل ها دسترسی داشت .

تقسیم بندی انواع مدل مدل کابینت

مدل کابینت در ابتدای کار به دو سبک مختلف کابینت کلاسیک و کابینت مدرن تقسیم بندی می شوند . کابینت آشپزخانه قلب خانه است ، پس باید در انتخاب مدل کابینت اطلاعات کافی داشت .

این اطلاعات شامل شناسایی دقیق انواع کابینت ها است . اگر سبک کابینت متناسب با سلیقه هر فرد درست انتخاب گردد در پایان قطعا نتیجه کار رضایت بخش خواهد بود . در ادامه انواع مختلف کابینت را با توضیحاتی اجمالی برای شما معرفی می نماییم .

مدل کابینت
مدل کابینت

انواع مدل کابینت کلاسیک

سبک کابینت کلاسیک به زیر شاخه های مختلفی تقسیم می شوند . معروف ترین آن مدل کابینت ممبران است .

کابینت ممبران پر طرفدار ترین زیر شاخه کابینت کلاسیک است .

دلیل پر طرفدار بودن این مودل کابینت مناسب بودن قیمت کابینت ممبران است .

جنس این مدل کابینت ام دی اف است . پس از انجام امور CNC  کاری بر روی درب ها ، روکشی با جنس PVC  با استفاده از دستگاه پرس وکیوم  بر روی این درب ها چسبانده می شود .

دومین مدل کابینت کلاسیک

کابینت روکش چوب مدل بعدی معرفی ماست ، قیمت کابینت روکش چوب در مقایسه با ممبران بالاتر است .

ظاهر کابینت روکش چوب همانند کابینت ممبران است . درب ها ابزار سی ان سی می خورند .

مغز درب ها نیز ام دی اف است .

عمده تفاوت آن در این است که روی ام دی اف یک لایه با ضخامت کم از روکش طبیعی چوب پرس می گردد .

تفاوت دیگر در این مدل کابینت در مقایسه با کابینت ممبران رنگ است . روی سطح درب ها را توسط رنگ های با پایه پلی استر و یا پلی یورتان رنگ ماری می کنند .

سومین مدل کابینت کلاسیک

کابینت تمام چوب از برترین مدل های سبک کابینت کلاسیک می باشد . قیمت کابینت تمام چوب تقریبا دو تا سه برابر سایر کابینت های کلاسیک است .

علت با لا بودن قیمت این مدل کابینت استفاده از چوب طبیعی می باشد . مغز چوب درها در این مدل کابینت به طور کامل از چوب طبیعی استفاده می گردد .

در ظاهر این درب ها گره های طبیعی ریز و درشت چوب دیده می شود . پس با استفاه از رنگ های بر پایه پلی استر و پلی یورتان عملیات رنگ کاری بر روی درب ها انجام می شود .
چوب طبیعی به مراتب استحکام بهتری نسبت به ام دی اف دارد . ای استحکام باعث می شود چوب طبیعی پیچ گیری بهتری در قسمت لولا داشته باشد .

چهارمین مدل کابینت کلاسیک

از زیبا ترین و جدید ترین مدل کابینت ها ، کابینت انزو می باشد . قیمت کابینت انزو در مقایسه با کابینت ممبران و روکش چوب به مراتب بالاتر است و از کابینت تمام چوب ارزان تر است .

برای درب هاب کابینت انزو معمولا از ام دی اف ۲۵ میل استفاده مس شود . گاها قطر درب ها به ۳۲ میل و یا ۴۸ میل می رسد . اما قطر بیشتر باعث سنگینی درب ها شده و عمر لولا را کاهش می دهد .

کابینت انزو فقط با رنگ سفید براق کار می شود . جنس رنگ رویه پلی یورتان و یا پلیشی می باشد .رنگ پلیشی برای کاهش قیمت می توان به جای رنگ ، از پرس وکیوم سفید نیز استفاده کرد .

مدل کابینت
مدل کابینت

پنجمین مدل کابینت کلاسیک

کابینت پست مدرن نیز جزء سبک های پر طرفدار مدل کابینت کلاسیک است . قیمت کابینت پست مدرن تقریبا نزدیک به کابینت انزو اما کمی پایین تر است .

مغز درب های مورد استفاده در این مورد استفاده در این مدل کابینت ام دی اف است . کابینت پست مدرن ممکن است با عنوان کابینت کف تراش هم نامیده شود . ورق ام دی اف مورد استفاده در درب های کابینت پست مدرن ۱۶ میلی متر است . توسط دستگاه CNC وسط درب ها را ابزار پست مدرن اجرا می کنند . ابزار این نوع کابینت از لحاظ ظاهری بسیار ساده اما از لحاظ اجرایی بسیار زمان بر و پر زحمت است .
روی درب های این سبک کابینت مانند کابینت انزو هم می توان رنگ کرد و هم می توان از روکش پرس وکیوم استفاده نمود . با این تفاوت که در این کار محدودیت رنگی نداریم . همچنین گره چوب در درب ها دیده نمی شود.

انواع کابینت مدرن

کابینت ام دی اف مات از اولین نوع کابینت های با مغز ام دی اف می باشد . قیمت کابینت ام دی اف مات در مقایسه با تمامی مدل کابنت های کلاسیک و مدرن ارزان تر است . همانطور که از اسم این نوع کابینت مشخص است مغز درب های این کابینت ام دی اف است . سپس روی ام دی اف توسط دستگاه های پرس سنگین ، روکشی با جنس HPL یا اصطلاحا ملامینه پرس می کنند . از شرکت های معتبر اروپایی Yildiz ترک و Kastamonu  ترک و از شرکت های داخلی ام دی اف ایزوفام ، آریا ، آسیا ، پویا و … را می توان نام برد .

دومین نوع کابینت مدرن

کابینت های گلاس زیر شاخه ای اصلی از کابینت مدرن می باشد . قیمت کابینت های گلاس جزء دسته کابینت های ارزان قیمت می باشد . اما قیمت آن در مقایسه با قیمت کابینت ام دی اف کمی بالاتر است .
مغز درب این کابینت ها ام دی اف است . بر روی لین درب ها روکشی با جنس پلکسی گلاس که معمولا براق می باشند پرس می گردند . البته برخی از این روکش های با جنس پلکسی گلاس مات می باشند که در بازار با عنوان کابینت سوپر مات نامیده می شوند . شرکت های اروپایی تولید کننده ورق های گلاس AGT ترکیه و isik ترکیه و از شرکت های داخلی AGE  و Seetec را می توان نام برد

سومین نوع کابینت مدرن

سومین مدل مورد معرفی ما ، کابینت لامی گلاس می باشد . این نوع کابینت با عنوان لمی گلاس و پلی گلاس نیز شناخته می شود .

مغز درب این کابینت ها ام دز اف است . روکش آنها نیز همانند های گلاس براق و سوپر مات است با این تفاوت که جنس روکش از پلیمر ضد خش پلی گلاس است .

قیمت کابینت لامی گلاس در مقایسه با سایر کابینت ها بالاتر است . دلیل این گران قیمت بودن این است که اکثر شرکت های معتبر این نوع کابینت اروپایی هستند .
در داخل ایران شرکت معتبری برای این نوع کابینت ام دی اف تولید نمی کند . شرکت های معتبر این نوع کار ها اکثرا شرکت های اروپایی مانند نیمن ، آلویک و ۳B هستند .
یکی دیگر از دلایل گرانی این تنوع کابینت ها ابعاد کوچک ورق های موجود و پرتی ورق بالای آنها است .

مدل کابینت
مدل کابینت

چهارمین مدل کابینت مدرن

در این بخش کابینت روکش چرم را به شما معرفی می نماییم . قیمت کابینت روکش چرم تقریبا هم تراز با کابینت هایگلاس می باشد . جنس مغز درب کابینت های روکش چرم ام دی اف است . پس یک لایه از روکش چرم مصنوعی بر روی ام در اف خام کشیده می شود .

این نوع کابینت تقریبا نو ظهور است و شرکت های مختلف تولید کننده ندارد . از ورق های روکش چرم برای هماهنگ سازی با سایر دکوراسیون منزل به صورت کمد ها و ویترینی و و دیگر طرح های دکوری مانند دیوار کوب ، روکوب ، قاب بندی آئینه و … نیز استفاده می نمایند .

پنجمین مدل کابینت مدرن

کابینت روکش پی وی سی نیز جزء دسته کابینت های مدرن است و باید خاطر نشان کرد که این نوع کابینت با کابینت ممبران کاملا متفاوت است .
درب های این نوع کابینت به صورت ورق های آماده موجود در بازار می باشند .

مغز درب ها نیز ام دی اف است . روی این درب ها یک لایه پی وی سی توسط دستگاه پرس سنگین چسبانده شده است .

لبه های این درب ها پس از انجام برشکاری نوار پی وی سی چسبانده می شود . به عبارتی لبه های کار با روکش رویه کار به صورت یکپارچه نمی باشد .
قیمت کابینت روکش پی وی سی نیز نزدیک به کابینت های گلاس است .

ششمین مدل کابینت مدرن

ششمین مدل مورد معرفی ما از دسته کارهای مدرن ، کابینت سوپر برجسته است . این کابینت با عناوین کابینت طرح کلی آف ، فرآمید و … نیز نامیده می شود .

این کابینت ها بسیار شبیه به کابینت ام دی اف هستند با این تفاوت که روکش کابینت های سوپر برجسته ، برجستگی بیشتری دارند .

از شرکت های معتبر در تولید این نوع ورق ها می توان Xtra ، Clayof  و فرآمید را نام برد .

قیممت کابینت طرح کلی آف نیز تقریبا هم رده کابینت های گلاس می باشند .

مدل کابینت ترکیبی

ترکیب کردن مدل کابینت ها در سبک مدرن بیشتر دیده می شود . در کابینت های کلاسیک معمولا به دلیل حفظ اصالت کار ، فقط از یک نوع کار استفاده می شود .

و به صورت ترکیبی کار نمی شود . نهایت ترکیب در کابینت های کلاسیک دو رنگ است . ترکیب رنگ هم معمولا جزئی و به صورت پتینه کاری و کهنه کاری ستون و سر ستون ها دیده می شود .

ترکیب مدل کابینت مدرن محدودیت ندارد . ترکیب کابینت های مدرن چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ سبک با هم مجاز است . نکته ای که باید دقت شود این است که این ترکیب ها نباید بیش از دو رنگ باشد و یا دو سبک مختلف با هم .

مدل کابینت

مدل کابینت