۲۱
دی

دکوراسیون مغازه و فروشگاه

مهم ترین اصل در طراحی دکوراسیون مغازه توجه به نوع محصول می باشد . نوع چیدمان , قفسه بندی , جایگاه پیشخوان و … در دکوراسیون داخلی مغازه از مهم ترین آیتم ها می باشد. به فرض مثال : در دکوراسیون مغازه موبایل فروشی می بایست فواصل کمی برای طبقات لحاظ نمود اما در مقابل دکوراسیون مغازه ای که محصولی حجیم همچون تشک خوشخواب دارد , فواصل بزرگ معمولا ایستاده باید در نظر گرفت .

چیدمان داخلی مغازه یکی از مهم ترین عوامل برای جذب مشتری محسوب می شود به عنوان مثال : جایگاه قراردادن پیشخوان بسیار مهم می باشد , طبق تحقیقات سایت آرشیتکت دایجست ۹۰ درصد از مشتریان پس از ورود به فروشگاه یا مغازه ناخودآگاه به سمت راست مغازه می گردند و در مسیر دایره واری گام بر می دارند که شما برایشان طراحی کردید , سمت چپ ورودی فروشگاه یا مغازه محل ایده عالی برای قرار گیری صندوق محسوب می شود . با این اوصاف نحوه و جایگاه قرارگیری صندوق به نوع محصولات ,  متراژ و چیدمان آن مغازه و یا فروشگاه بستگی دارد . توجه کنید که کدام نقطه در فروشگاه شما یک توقفگاه طبیعی و بکر به شمار می رود و آن جا بهترین محل برای قرار دادن پیشخوان شما می باشد .

طراحی و چیدمان ویترین

این مرحله یکی از مهمترین مراحل طراحی در دکوراسیون داخلی مغازه و فروشگاه می باشد چرا که یک طرح و طراحی حساب شده و حرفه ای دقیقا می تواند تاثیر مستقیمی روی میزان فروش ما بگذارد و از همین رو شاید اولین قدم در جذب مشتری به سمت مغازه شما داشتن یک طرح و طراحی خاص در ویترین و دکوراسیون داخلی شما می باشد. امروزه در سراسر جهان از طراحی داخلی نه تنها به عنوان یک علم و هنر بلکه به عنوان یک صنعت پر سود یاد می شود و در حقیقت یک طراح حرفه ای هم باید دارای علم مخصوص به این کار باشد و همچنین دارای دید هنری نسبت به کار را داشته باشد. در کنار این دو موضوع باید به تواند از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه آن در ساخت طرح مورد نظر شما نیز استفاده لازم را ببرد.

باید بدانید که در واقع ویترین مغازه شما رابطی بین مغازه و محیط بیرون می باشد و هر چقدر که این رابط بتواند ارتباطی قوی تری با مخاطبان بیرون برقرار نماید قطعا در میزان ورود و خرید مشتریان از فروشگاه و یا مغازه شما نیز تاثیر گذار تر خواهد بود. در واقع طراحی ویترین مغازه می تواند هم عملکرد مثبت و هم عملکرد منفی بر روی کسب و کار شما داشته باشد و باید در طراحی و نوع دکوراسیون داخلی که قرار است برای آن به کار ببرید نهایت دقت را داشته باشید. مواردی همچون نور پردازی و رنگ بندی ویترین از جمله مهمترین بخش های ایجاد یک ویترین زیبا و جذاب به شمار می روند که باید دقت لازم را به انها داشته باشید.

گروه مهندسی معماری ماچوب بسیاری از این موارد را که به فروش و بهتر دیده شدن محصولات شما کمک می کند را در نظر گرفته و نسبت به آن بهترین طرح متناسب با بودجه مالی شما را اجرا می نماید

نمونه پروژه دکوراسیون داخلی فروشگاه پاتن جامه